آفتاب از کدوم طرف در اومده؟ مگه شبکه‌های اجتماعی همه خیر مطلق و نشانهٔ پیشرفتگی و آزادی و دموکراسی نبودن؟ این حرف‌ها چه قدر آشناست جناب @BBCPersianNewsBot 😉

رونوشت به @BBCPersianWatch

انتخابات در کلاب هاوس؛ تریبون باز در فضای بسته
لیلا خدابخشی، بی‌بی‌سی، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

باز هم برنامه کلیک بی‌بی‌سی رپورتاژ رفت برای یک محصول انحصاری. این بار، ۳ دقیقه آموزش تنظیمات زوم رو برد روی آنتن.

یعنی مثلا نمی‌شد یک آموزش کلی داد درباره چگونگی داشتن تصویر و صدای بهتری در برنامه‌های برخط. حتما باید زوم رو آموزش ببینید.

اصل حرف #ظریف در مصاحبه با ان‌بی‌سی اینه که ما از طرفین رسما خواسته‌ایم تیم‌های تخصصی بفرستند. از امریکا و شرکت بویینگ هم خواسته‌ایم بیایند و خودشان در حضور ما، اطلاعات جعبه سیاه را استخراج کنند. اما قبول نکرده‌اند.

این وسط، اصرار ایران بر بازگشایی و استخراج اطلاعات جعبه سیاه در ایران بو داره یا امتناع طرف‌های دیگر؟

ظریف می‌گوید ما که مسئولیت را پذیرفته‌ایم و چیزی برای پنهان کردن نداریم. آیا طرف دیگر می‌خواهد چیزی را از دید ما پنهان کند؟

الان فشار باید روی چه کسی باشد؟

#PS752

bbc.com/persian/iran-51513523

nbcnews.com/video/iran-foreign

بی‌بی‌سی فارسی داره یک مصاحبهٔ عجیب با معاون سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پخش می‌کنه، دربارهٔ ممنوعیت اخیر ورود یکی از بازرسان آژانس به ایران. ادعای ایران اینه که این بازرس مواد ممنوعه‌ای رو با خودش داشته یا بهش آغشته بوده. یارو استدلال می‌کنه که «بازرس‌ها خودشون می‌دونند چی ممنوعه و چی مجازه، پس معلومه که چیزی همراهش نبوده! تازه! بازرس‌های دیگهٔ همراهش هم از این موضوع تعجب کردن. پس قطعاً ایران هدفش تهدید بازرس‌هاست.» به همین چیپی! مصاحبه‌گر هم هیچ اعتراضی به استدلال‌های درخشان آقا نداره. 😑

آقای به اصطلاح «کارشناس اقتصادی» در بی‌بی‌سی فارسی مطلب نوشته و توش بودجهٔ شرکت‌های دولتی رو بین سال‌های ۱۳۶۸ و ۱۳۹۸ با هم مقایسه کرده، بدون این که نرخ تورم در این بازهٔ ۳۰ ساله رو در نظر بگیره! 🤦
همون اول مقاله به این نتیجه رسیده که بودجهٔ شرکت‌های دولتی ۲۳۰۰ برابر شده، و بنابراین خصوصی‌سازی اقتصاد ایران شکست خورده!
البته بعدش برای این که خیلی ضایع نشه، توضیح فرموده که «البته این شیوه محاسبه در میان کارشناسان اقتصادی منتقدانی دارد» 😂
web.archive.org/web/2019012809

معلمان ایران برای دومین روز در کلاس‌های درس حاضر نشدند
web.archive.org/save/http://ww
نه تنها عنوان این خبر القا می‌کند که *همهٔ معلمان ایران* دو روز است که در کلاس‌های درس حاضر نشده‌اند، بلکه در تمام متن خبر هیچ اثری از ارائهٔ دیدگاه متفاوت وجود ندارد و تنها به گفته‌های شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران (دعوت‌کنندهٔ این اعتصاب) استناد شده است.

ادوارد اسنودن در مصاحبه با شبکهٔ یک تلویزیون دولتی آلمان: «اگر اطلاعاتی در شرکت زیمنس باشد که از نظر آن‌ها [آژانس امنیت ملی امریکا، NSA] به نفع منافع (و نه امنیت) امریکا باشد، آن‌ها به دنبال چنین اطلاعاتی می‌روند و آن را به دست می‌آورند»

bbc.co.uk/news/25907502

نمایش رشته

سرخط خبرهای ۵ مرداد ۱۳۹۷:
«چین، روسیه، و ایران بزرگ‌ترین جاسوسان صنعتی در فضای سایبری»
این عنوان گزارشی است که نهادهای اطلاعاتی امریکا تهیه کرده‌اند و طبیعی است که خود امریکا در این فهرست نباشد. ولی بی‌بی‌سی فارسی خودش را جای دولت امریکا گذاشته و سرخط خبرش را مستقیماً عنوان این گزارش گذاشته است.
بدون توجه به این که خود امریکا یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های جاسوسی سایبری جهان است. شاهدی بر این مدعا این خبر از خود بی‌بی‌سی است:
bbc.co.uk/news/25907502

پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون