روشون نشده بگویند به قول شرلوک هلمز :))

‏مقاله‌ی فیزیک/زیست فرستاده شده به نیچر، در جواب یکی از داورها برای دفاع از پارامترهای انتخابی مدل پلیمرش ارجاع داده به آرتور کانن دویل:
"Once you eliminate the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth"

‏مقاله‌ای درخشان از علی معظمی که به جای غر بی‌فایده و یا انکار مشکل، راهکار عملی دارد: برای کاهش درد، برای کمک کردن، دور هم جمع شویم. بیانی دیگر از «خانه‌های خود را قبله قرار دهید».
meidaan.com/archive/57261

به یاد میرحسین موسوی خامنه.

أمال مثلوثي - كلمتي حرة - SoundCloud

soundcloud.com/hadeer-ahmed-gh

‏سریال خوب چی؟ دیشب یک ضرب پنج قسمت The Handmaid's Tale را دیدم. از خواب و زندگی افتادم ولی می‌ارزه کاملا.

‏الان یک استوری اینستاگرام از گردش شبانه در خیابان‌های معمولی تهران دیدم و آخ امان و داد و فریاد و وقتشه که بروم دنبال بلیت!

‏‎تو یک دنیای هیجان‌انگیز موازی، احتمالا یک جاسوس عالی‌رتبه‌ام یا یک کار‌راه‌انداز حرفه‌ای که رفته‌ام ماموریت و برگشته‌ام. در دنیای فعلی اما دو مهمان را باید به دست اقوام‌شان را می‌رساندم!

صبح ساعت پنج از خانه به فرودگاه برلین، پرواز به کلن، از فرودگاه رانندگی به بروکسل، ناهار در شهر، پنج عصر از بروکسل به فرودگاه کلن، پرواز از کلن به برلین، الان تازه خانه! به قولی صبح کی حالا کی؟

‏مثلا شما سینما میری قهرمان قصه در را باز می‌کنه می‌ره تو، به سالن اعلام می‌کنی؟ خب چشم داریم میبینیم مثلا فلانی دریبل زد، گزارشگر هم هست دیگه!

‏مهم‌ترین درس این جام ولی واسم این بود که هر جا و با هر جماعتی فوتبال نبین همان‌طور که سینما هم با هر جماعتی نباید رفت! دو سه‌ تا از بازی‌های قشنگ جام تلف شد بدجور.

‏قشنگ‌ترین جام‌جهانی زندگیم بود، پر از قصه! تو مسابقه پیش‌بینی هم بین آنهایی که فعال بودم تقریبا آخر شدم! خنک آن قماربازی که بباخت هر چه بودش و این حرفها!

‏رنگ لباس بلژیک ملهم از سیب‌زمینی سرخ کرده است! 🍟

‏این ترانه‌ی «گل» تتلو را تازه امروز شنیدم و به نظرم تکه‌ی آخرش بهترین چیزیه که به فارسی برای فوتبال خوانده شده و قشنگ میشه تو استادیوم هم‌خوانی‌ش کرد. آنجا که می‌خوانند «دروازه‌بان تیم ما خودش یک شیر ژیانه» تا آخر.

‏خب با مرزهای جدیدی از ویترین سازی و افتخارآفرینی مواجه شدم! خبر اینه که دکتر فلانی فارغ‌التحصیل مدرسه بیسار برای سومین بار توانست برای المپیاد جهانی ریاضی سوال طرح کند! ‎‌توانیم ‎‌توانستن‌است

این‌را همکار انگلیسی‌مون فرستاده. دیوانه شده‌اند از استرس بازی امشب :))

‏در این حد که یک‌بار مهمانی غرب آلمان بودیم، دو ساعت رانندگی کردم مردم را بردم بلژیک سیب‌زمینی سرخ‌کرده خوردیم و برگشتیم! حالا یک قدمی هم زدیم ولی اصل انگیزه خود سیب‌زمینی بود.

‏حالا بازی را فرانسه برد، ولی بهترین سیب‌زمینی سرخ‌کرده‌ دنیا را با فاصله بلژیک دارد!

‏باید برای مراسم فارغ‌التحصیلی الهام عکس انتخاب می‌کردم، گذارم افتاد به عکس‌های سفرهای ایرانمون. رقیق شدم کلی! یک سری از رفقای آن موقع را هم بعدها دعوامون شد. پیام دادم به یکیشون که یادش بخیر گذشته و امیدوارم زیاد ناراحت نباشی دیگر! از این مرورها باید بیشتر کنم.

پرسادون

پرسادون یکی از صدها سایتی است که در شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون با هم ارتباط دارند. نام پرسادون ترکیبی از واژه‌های پرشین و ماستدون است. پرسادون می‌خواهد یک شبکهٔ اجتماعی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. با وجود این که محیط پیش‌فرض پرسادون فارسی است، کاربران این سایت همچنان می‌توانند با همهٔ کاربران این شبکهٔ اجتماعی در سرورهایی غیر از پرسادون و با زبان‌هایی جز فارسی نیز ارتباط داشته باشند. حتی می‌توانید زبان پرسادون را روی هر زبان دیگری که خودتان دوست دارید نیز تنظیم کنید.