دیروز عصر ساعت سه و نیم، پسر عجول‌مون امید هشت روز زودتر از روزی که قرارمون بود به دنیا آمد و زندگی‌مون را رنگ تازه‌ای بخشید.

هفت تا قسمت پیکی‌بلایندرز را یک روزه دیدیم و از اثراتش اینکه متعجبم چرا سیگار تو دستم نیست! آنقدر سیگار می‌کشند در هر حال که انگار طبیعی‌ترین کار دنیاست.

قطعه ضربی در دستگاه اصفهان؛ تار شهرام میر جلالی

قطعه ای زیبا با اجرایی دلنشین به صورت ضربی در اصفهان؛ تار شهرام میر جلالی، ویولن شهرام ابو عامری و تنبک سعید رودباری. این قطعه که برگرفته از آلبوم «حبیب ساز» است که به یاد زنده یاد حبیب الله خان بدیع

Listen to قطعه ضربی در دستگاه اصفهان؛ تار شهرام میر جلالی by Barbad on
soundcloud.com/barbad-2/b98765

‏نزدیکه یک ماهه، یعنی از وقتی که قسمت آخر فلی‌بگ را دیدم، هر چند وقت یک‌بار یاد این صحنه می‌افتم و به زندگی فکر می‌کنم. به همه‌ی «نشد» ها و «این نیز بگذرد» ها و حس رهایی و غم قشنگ پشتشون.

‏مهمان مصری گروهمان سفرش با مرخصی من افتاده بود رو هم و بعد از مدت‌ها تازه دیروز هم را دیدیم. آمد و «رمضان مبارک» گفت بهم. یادم افتاد تا همین دو سال پیش خیلی از هم‌وطنان آریایی همه بغض‌شان از ماه رمضان را سر من می‌خواستند خالی کنند.

‏با همه‌ی این‌ها، الان که مرور می‌کنم می‌بینم کلی از رفاقت‌های ماندگار این سال‌های مهاجرت از دل مهمانی‌های افطار عمومی‌مان در آمده. فارغ از اینکه آدم‌های رفاقت، اصلا مذهبی باشند یا نه!

غم عشقت به هر کس گفتنی نی

دوبیتی‌ها از باباطاهر سنتور پرویز مشکاتیان از آلبوم قاصدک

Listen to غم عشقت به هر کس گفتنی نی by ImanH on
soundcloud.com/imanh-1/zedel

‏این را گذاشته بودم اول پایان‌نامه‌ام. بازی تاج و تخت در هم تنیده بود با یک دوره‌ای از زندگی‌ام که انگار وقت خداحافظی باهاش رسیده. فراموشش می‌کنم؟ نه. قدردان این داستان و آدم‌ها و شور و غمی که به جانم انداختند می‌مانم.

دیروز الهام که دست به کمانچه شد برای تمرین، بچه‌مون ناگهان داخل دل مادرش به حرکت افتاد. تصادفی بود یا نه، برای لحظاتی دنیامون زیباتر شد و درد و غم خبرهای بد کم‌رنگ.

‏امروز ماشین گرفته بودم، راننده بعد از یک مدتی پرسید آقا به نظرت چی میشه؟ اینها اینطور دوام می‌آورند؟ گفتم نمی‌دانم والله. بعد از یک سکوتی گفت آقا شما به نظر اهل تحصیلات میایی، به نظرت ظهور میشه؟ امام زمان میاد؟

‏یک بدی سریال بینی دسته جمعی اینه که باید صبر کنی ساعت کاری تمام شه شب بری خانه‌ی مردم ببینی. اگر به خودم بود صبح دیده بودم و خلاص! مخصوصا حالا که در تعطیلات هستم.

امروز مسیرم خورد و برای اولین بار چشمم افتاد به غول بی شاخ و دم و زمخت اطلس مال! روی سر درش نوشته‌اند «تپش سبز زندگی». کلمات از معنی تهی شده!

‏چه شب آخری بود برای مردم. در باغ شهادت باز باز است! ‎

‏پرت و پلا آدمی که هست این آقای ابی! از جمهوری اسلامی و وضعیت نافرمانی نیروهای نظامیش خبر تخصصی برامون می‌گویند!

‏خیلی جالبه چند سال پیش کلی تبلیغ کردند سال آخر کنسرتهاشه و آخرین فرصته برای دیدن اجرای زنده و کلی قیمت بلیت بالا بردند، حالا تا همین امسال هنوز کنسرت می‌گذارد. این فریبکاریش را دوستان به بامزه بودنش می‌بخشند ولی! بعد همچین آدمی هشتگ ‎ می‌زند.

هیچی دیگه، برای بار سوم پایم از مچ برگشت و به احتمال قریب به یقین تاندونش کشیده شده. دفعات قبلی متهم گرم نکردن قبل از فوتبال بود و این‌بار، نگاه کردن گوشی و توییتر هنگام پایین رفتن از راه‌پله‌ی تاریک! حالا نه که قند و نبات پخش می‌کنند تو توییتر، مجبور بودم انگار!

آهنگ «عشوه مکن» با صدای رشید بهبودوف

رشید بهبودوف از خوانندگان مطرح جمهوری آذربایجان، متولد تفلیس و از آذری‌های گرجستان است. یکی از دلایل شهرت او این بود که در هر سفر، ترانه‌ای را به زبان آن کشور می‌‌خواند. او حدود ۵۰ ترانه به زبانی‌های

Listen to آهنگ «عشوه مکن» با صدای رشید بهبودوف by Gooshe5 on
soundcloud.com/gooshe5/okxojsc

Pish Daramad Isfahan - Milad Derakhshani - Jalil Shahnaz پیش درامد اصفهان - میلاد درخشانی

Listen to Pish Daramad Isfahan - Milad Derakhshani - Jalil Shahnaz پیش درامد اصفهان - میلاد درخشانی by MortezA on

Listen to Pish Daramad Isfahan - Milad Derakhshani - Jalil Shahnaz پیش درامد اصفهان - میلاد درخشانی by MortezA on
soundcloud.com/mim-mim-noon/pi

عید واسه من این رنگ و نوا را داره، با تصویر حالا دیگر دور جمع شدن همه در خانه‌ی پدربزرگ و مادربزرگ مرحومم.

قطعه ای ازموسیقی متن فیلم مادر " علی حاتمی " / اثرارسلان کامکار

قطعه ای ازموسیقی متن فیلم مادر " علی حاتمی " / اثرارسلان کامکار

Listen to قطعه ای ازموسیقی متن فیلم مادر " علی حاتمی " / اثرارسلان کامکار by Sepehr Tajpour 2 on
soundcloud.com/sepehr-tajpour-

‫ترانه مریم یا تو آن گل مریم سپیدی

شعر و آهنگ این قطعه از استاد ایرج امیرنظامی است. ایشان متولد بروجرد و ساکن مشهد هستند. این آهنگ نخستین بار سال 50 برای فیلم پ. مثل پلیکان، پرویز کیمیاوی توسط مرحوم بهروز اجرا شد و پس از آن توسط خوانند

Listen to ‫ترانه مریم یا تو آن گل مریم سپیدی by Baabak on
soundcloud.com/baabakk/xkbxuln

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون