‏یوتیوب می‌گه ده سال پیش این را دیده‌ام. انگار آدم دیگری بودم و دنیای دیگری.

‏تو ساوند‌ کلاودم تصادفی رسیدم به یک ترانه از ریچی برومندان، یادم افتاد به روزگار جوانی که این همنوازی سه‌تار و گیتارش موسیقی متن حس پر شور آن روزهایم بود. خلاصه‌ی همه خوبی‌ها.
t.co/tmvfcznSXL

Careless Whisper - Vintage 1930's Jazz Wham! Cover Ft. Dave Koz (POSTMODERN JUKEBOX)

Listen to Careless Whisper - Vintage 1930's Jazz Wham! Cover Ft. Dave Koz (POSTMODERN JUKEBOX) by Ahmed Salem ♪♫ ♪♫ on

Listen to Careless Whisper - Vintage 1930's Jazz Wham! Cover Ft. Dave Koz (POSTMODERN JUKEBOX) by Ahmed Salem ♪♫ ♪♫ on
soundcloud.com/ahmed-hassan-sa

احسان بازبوقید

چند ماه پیش در کامنت‌های یک وبلاگ فهمیدم که آدم‌هایی در اطراف ما هستند که فقط به کمک نرم‌افزارهای کمکی (دسترسی‌پذیری یا accessibility) مثل برنامه‌های صفحه‌خوان (screen reader) می‌تونن با کامپیوتر کار کنن. این‌جا یه خانوم فارسی‌زبان تجربه‌اش رو به من گفت:
libreoffice.ir/blog/666/persia

‏مثلاً یک طرفدار ابی ساکن آلمان، حداقل سه بار فرصت داشته بلیت «آخرین» اجرای زنده را در آلمان بخرد!

‏این «آخرین» تور کنسرت‌های ابی کی شروع شد؟ دو سال پیش؟ الان تو فیس‌بوک آگهی دیدم برای یک کنسرت دیگر در هامبورگ، یک ماه و نیم دیگر!

Lotfi-neyavaran محمدرضا لطفی

Listen to Lotfi-neyavaran محمدرضا لطفی by Javad Sadeghi on

Listen to Lotfi-neyavaran محمدرضا لطفی by Javad Sadeghi on
soundcloud.com/bigboy_1988/lot

‏تغییر علاقه‌ی بعدیم مربوط به زبان عربی بود! تو دوران دبیرستان شاید در کل سی جلسه هم ننشستم سر کلاسش، حالا یکی از رویاهام اینه که عربی یاد بگیرم.

‏وسط کار آخر هفته، یادم افتاد چقدر تو مدرسه از زیست‌شناسی متنفر بودم و الان چقدر بهش علاقه دارم و برایم هیجان‌انگیزه!

با چشمی خونبار و بغضی به یاد گذشته پاسکال را از زبان‌های برنامه‌نویسی رزومه‌ام حذف کردم.

‏گوگل پلاس در مجموع برای من تجربه‌ی مثبتی بود و چند تا رفیق نزدیک آورد. هنوزم می‌روم سراغش. نیشابور می‌نویسد و نامیه اصفهانیان و زهیر باقری و تک و توک چند نفر دیگر. این‌ها را جای دیگر ندارم و حیف که تعطیل می‌شود و باز هم حکایت همیشگی «این نیز بگذرد».

احسان بازبوقید

'گوگل پلاس' در پی افشای اطلاعات کاربران برچیده می شود
bbc.com/persian/business-45793
#فارسی #خبر

احسان بازبوقید

تقریباً ده سال پیش شروع کرده بودم به یه راهنما برای برگزاری برای دانش‌آموزان دبیرستانی. گذاشته بودمش روی «ویکی‌کتاب» (همونی که مثل ویکی‌پدیاست ولی برای کتاب‌های آزاده). هیچ وقت کامل نشد، ولی همون موقع تقریباً نصفش رو نوشتم.
تا این که امروز صبح (بعد از ده سال!) تو قطار نشسته بودم به سمت کار و ناگهان بهم الهام شد که دوباره بازش کنم و ادامه‌اش بدم! امیدوارم این بار نوبت نصف دیگه‌اش باشه 😀

‏دکتر توسلی از بزرگترین و بهترین اساتید زندگیم بوده. آن سال‌های سخت فیزیک دانشگاه تهران، هم‌دم شدن با او کمک حالم شد تا از چاه عمیق افسردگی بیایم بیرون. آز اپتیکش بی‌ اغراق واسم درس زندگی هم بود. چقدر ذوق کردم که کتابش را امضا کرد و بهم هدیه داد. سرش خوش و سلامت باد.

روشون نشده بگویند به قول شرلوک هلمز :))

‏مقاله‌ی فیزیک/زیست فرستاده شده به نیچر، در جواب یکی از داورها برای دفاع از پارامترهای انتخابی مدل پلیمرش ارجاع داده به آرتور کانن دویل:
"Once you eliminate the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth"

‏مقاله‌ای درخشان از علی معظمی که به جای غر بی‌فایده و یا انکار مشکل، راهکار عملی دارد: برای کاهش درد، برای کمک کردن، دور هم جمع شویم. بیانی دیگر از «خانه‌های خود را قبله قرار دهید».
meidaan.com/archive/57261

به یاد میرحسین موسوی خامنه.

أمال مثلوثي - كلمتي حرة - SoundCloud

soundcloud.com/hadeer-ahmed-gh

‏سریال خوب چی؟ دیشب یک ضرب پنج قسمت The Handmaid's Tale را دیدم. از خواب و زندگی افتادم ولی می‌ارزه کاملا.

‏الان یک استوری اینستاگرام از گردش شبانه در خیابان‌های معمولی تهران دیدم و آخ امان و داد و فریاد و وقتشه که بروم دنبال بلیت!

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.