@SiMA
الان خوندمش. انتقاد بنیادی‌ای که به اصلاح‌طلب‌ها گفته شیوهٔ بیانش برام جدیده و قانع‌کننده است. و اهمیت ویژه‌ای که به جنبش‌های اجتماعی داده هم برام جالبه. من رو یاد نوشته‌های اخیر دکتر منصوری می‌اندازه.
تا جایی که من می‌فهمم، بخش پایینی و بدنهٔ این جنبش‌های اجتماعی چیزیه که وظیفهٔ ماست، ما شهروندان معمولی نیمه اکتیویست. ولی همچنان برام مبهمه که فراتر از دایرهٔ شخصی خودمون، چه کاری می‌تونیم برای افزایش تأثیرگذاری و هم‌افزایی این جنبش‌ها بکنیم. ایشون هم در این باره سرنخ بیشتری نداده.

پی بگیرید

@masoud نمی‌دونم منظورت از دایره‌ی شخصی خود چی‌ه؟ یعنی خودمون و دوستامون؟ اگر این‌جوره، این خودش قدم خیلی بزرگی‌ه. به نظر من، برای مقاومت و مبارزه با سیستمی انقیادآور و هراس‌افکن، هیچی مهم‌تر و قوی‌تر از کار گروهی نیست.

@SiMA
موافقم. همون هم خودش خیلی بزرگه و تأثیرش هم زیاد و جاش هم خیلی خالی.

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون