موقع یاد گرفتن زبان جدید کشف کردن کلمات هم‌ریشه بین فارسی و اون زبان واسه‌م لذتبخش و سرگرم‌کننده‌س.
امروز یاد گرفتم که تو اسپانیایی para معنی «برای» می‌ده.
و این که فعل «بوسیدن» در زبانهای خانواده لاتین در همین مایه بوس و بوسیدن فارسیه.
می‌بوسمت در فرانسه می‌شه bisous و در اسپانیایی می‌شه te beso

از هیچی پلاس پشتیبان نگرفتم. اگر قراره روزی همه چیزش پاک بشه بذار بشه.
در همین راستا در تلگرام هم با افزوده شدن امکان پاک کردن همه چیز از دو طرف در آپدیت آخر، طی اقدامی خداپسندانه متن گفتگوها با عشق سابق را برای هر دو طرف پکوندم رفت!
همچنان که از نظر فیزیکی و فیزیولوژیکی آدم پیشین نیستم و سلولهام با سلولهای تازه جایگزین شده، از نظر ذهنی و‌ روحی [به روح اعتقاد دارم؟ نه چندان!] هم دیگه اون آدم نیستم پس دلیلی نداره متن چت‌های دو سال پیش آدم سابق را با عشق سابقش نگه دارم. مسئول بایگانی‌شونم مگه؟!

امروز یاد گرفتم که تو اسپانیایی به پرنده می‌گن ال پاخارو.
شباهت تلفظ پاخارو با پاختر اصفهانی (معربش شده فاخته در فارسی رسمی) ذهنم را مشغول کرده. یعنی کی فارسی این را از لاتین وام گرفته؟ یا برعکس؟

چنل بی گوش می‌دادم. همین قسمت اخیر که درباره پورامبو بود. یه جاش داشت ماجرای یکی از دزدی‌های مسلحانه را می‌گفت اسم یکی از جنایتکارها لری پیج بود!

یعنی هر کی اسمش لری پیجه باید جنایتکار بشه؟!

بلور بنفش با جوانی گفتگو می‌کنه که نوازنده سرناست و سعی کرده این ساز را در ارکستر هم وارد کنه.
تلاشش ستودنیه ولی این ساز هنوز خیلی جاها صداش کوک نیست و قابل‌ترین نوازنده‌هاش هم به خاطر ایراد ساختاری خود ساز خیلی جاها خارج می‌زنند و خیلی جای اصلاح داره تا صداش مناسب هم‌نوازی یا حتی تکنوازی در ارکستر بشه.

Hala Ke Miravi محمد معتمدی - حالا که میروی - SoundCloud Listen to Hala Ke Miravi محمد معتمدی - حالا که میروی by iLady on
soundcloud.com/user-699846725/

امید به پیدا شدن روشی علمی برای تعریف زبان و گویش
bit.ly/2tLf75G

اوایل دوره وبلاگ‌خوانی و وب‌بازیم چند سالی خواننده نوشته‌های ف.م سخن در وبلاگش و وب‌سایتهای مختلفی که مطلب می‌نوشت بودم.
قلم خوبی داشت و معلوم بود باسواد و آگاهه و به ویژه نوشته‌های طنزش عالی بود.
چون در ایران زندگی می‌کرد با اسم مستعار و هویت ناشناس می‌نوشت.
یادمه یک بار هم شایعه کردند که ف م سخن همون محمود فرجامیه که خب فرجامی بلافاصله تکذیب کرد.

ادامه را در لینک زیر بخونید. اینجا جا نشد :)

plus.google.com/10083362548804

اینکه برای اینجا می‌شه از چند جور اپ مختلف استفاده کرد هم حس جالبی داره.
من اول کاری برای این که ببینم با کدومشون راحت‌ترم هم tusky نصب کردم هم subway tooter و هم fedilab. رو خود مرورگر گوشی هم که بار اول باز کرده بودم و حساب کاربری ایجاد کرده بودم. حالا رو همه‌شون نوتیفیکیشن میاد 😁

عجالتا عکس شمعدونی قشنگه رو از نمایه‌م برداشتم همون عکس نمایه پلاسم را گذاشتم که برای دوستانی که از اونجا میان آشناتر باشم. :)

پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون