سربازهای آذربایجانی مشکوک به انجام جنایت جنگی‌ن بعد هنوز عده‌ای ازشون حمایت می‌کنن. هنوز هم می‌گم ایرانی و غیرایرانی نداره، کسی که از باکو حمایت می‌کنه واقعا آدم کثیفیه.

اکثر مردم اون منطقه ارمنی‌ن و همون مردم اگه برن آذربایجان باهاشون به بدترین شکل برخورد می‌شه (دیدم و شنیدم از مردم همون منطقه که می‌گم) ولی باکو اصرار داره که این منطقه مال ماست و مردم‌ش حق ندارن تحت یه حکومت ارمنی باشن.

نمایش رشته

با یه خبرنگار از اون منطقه صحبت می‌کردم، می‌گفت یکی از نگرانی‌های خیلی از مردم آرتساخ (که آذری‌ها بهش می‌گن قره‌باغ) اینه که تحت حکومت باکو آزار ببینن و باهاشون مثل شهروند درجه چندم خائن برخورد بشه و از حقوق عادی محروم بشن.

نمایش رشته

خلاصه این‌که خیلی ارمنی‌ها جرئت نمی‌کنن برن آذربایجان و حالا آذربایجان می‌خواد بخشی از میهن‌شون رو ازشون بگیره. چند سال پیش هنریخ میخیتاریان، بازی‌کن فوتبال می‌خواست با تیم‌ش بره آذربایجان که به خاطر تهدیدهای جانی سفرش رو لغو کرد و تیم بدون اون رفت برای مسابقه. حالا تصور کنید این جانی‌ها (دولت و نژادپرستان آذری، نه همه مردم) چه بلایی سر مردم اون منطقه می‌آرن اگه تو این جنگ پیروز بشن.

نمایش رشته
پیگیری

برای من اسم دولت مهم نیست. برای من مردم و آرامش انسان مهمه که تقریبا ۱۰۰ درصد شواهد نشون می‌ده آذربایجان نمی‌تونه اون رو به ارمغان بیاره و تنها چیزی که برای اون مردم می‌آره آشوب و بدبختی و شکنجه‌ست.

خلاصه ننگ بر نژادپرستی و فاشیسم و نازیسم که فعلا همه‌ش تو حکومت باکو نمایانه.

نمایش رشته
برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون