در راستای حرفی که دیروز داشتیم می‌زدیم (که توییتر به خاطر کاربرهای زیادش، لابد چون متمرکزه، برای گسترش کسب‌وکار خوبه)، من این توییت و پاسخ پروژهٔ ماستودون بهش رو خیلی پسندیدم:

mobile.twitter.com/joinmastodo

@masoud نفهمیدم این پاسخ رابطه‌اش با صحبت ما چیه.

@behdadghaffari

رابطهٔ مستقیمی نداره، ولی یادآوری می‌کنه که نامتمرکزبودن شبکه لزوماً تناقضی با پرمخاطب‌بودنش نداره.

@masoud من موافقم که الزاما رابطه ای نداره. ولی انگیزه قویتری داره فیس‌بوک یا توییتر برای افزایش مخاطب. و اینکه کمپانی ها هم از این‌که بتونن با پرداخت مبلغ بیشتر حق بیشتری به دست بیارن استقبال می‌کنن.ه

@masoud منظورم خوب ننوشتم. منظورم اینه که تجارت ها از انواع شبکه های اجتماعی حمایت می‌کنن که بتونن در اون ها با پرداخت مبلغی انحصار تبلیغاتی بدست بیارن که به گمونم اینجا ناممکنه

@behdadghaffari

کلاً این جا ما تبلیغات رو به مدیرمون گزارش می‌کنیم! تو قوانین بیشتر سرورهای ماستودون از جمله پرسادون (ولی نه همهٔ سرورها) تبلیغات تجاری اساساً ممنوعه. البته تشخیص این که نوشته‌ای تبلیغه یا نه، برعهدهٔ مدیر سروره.

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون