سوالی که از صبح ذهنم رو مشغول کرده اینه که چرا تو رویدادهای مربوط فقط به شرکت‌های آمریکایی فحش می‌دیم؟ چون برامون کاملاً بی‌خطره؟
پس تکلیف شرکت‌های ایرانی که با رانت کار می‌کنن و با خون مردم رو تو شیشه می‌کنن چی می‌شه؟ اون‌ها که بیش‌تر آزادی مردم ما رو هدف گرفتن!
به نظرم مماشات دیگه کافیه… در نخستین رویداد بزرگ بعد از کرونا، یادم بندازید قشنگ از خجالتشون دربیام! می‌خوام یه کاری کنم که اسمم رو تو سامانه‌هاشون به فهرست سیاه ببرن!

۳۵ سال مبارزه علیه انحصار نرم‌افزار
35 years of freedom and memories from the FSF tech team — Free Software Foundation — Working together for free software


fsf.org/blogs/sysadmin/35-year

این فیلم رو هم دیدیم. متوسط بود. در حد یه قسمت از ، نه این‌قدری که براش تبلیغ کرده بودن.
البته باز هم نه یه قسمت شاهکار مثل heaven sent یا یه قسمت عالی مثل the girl who waited؛ یه قسمت خوبی که چیبنال نوشته باشدش.
پلات ریور سانگ تو داکتر هو، خیلی بهتر و دقیق‌تر از این فیلم پیاده شده بود.

الان در برنامه «چرخ» شبکه چهار، ده دقیقه پیرامون استفاده اپل از پردازنده جدید در لپ‌تاپ‌هاش، درباره آینده پردازش «رویاپردازی» کردند؛ اینکه در آینده بتوانیم یک برنامه را هم روی گوشی هم روی لپ‌تاپ اجرا کنیم.

طبیعتا هم هیچ صحبتی از گوشی‌های #لیبرم۵ یا #پاین‌فون نشد.

دوباره رایانامه زده، در مورد چیزی با عنوان بازارچهٔ ابری اطلاع‌رسانی کرده که همون IaaS است و این که تا الآن چرا نبوده، جای تعجب داره. نکته این‌جاست که با این که تازه راه‌اندازی شده، همهٔ تصویرهاش برپایهٔ نگارش‌های باستانی ست!

پیش‌بینی‌هاش اون‌قدر واقعیه و سیر حرکت بهش منطبقه که پشم‌هام!
How Apple might completely take over end users' computers nibblestew.blogspot.com/2020/1

کاش قصرهاتون رو سرتون خراب شه که هدیه‌تون به ما فقط تباهی بود. #سرمایه‌داری

الآن باید یه فیلم ترسناک-کمدی بسازن به اسم جن‌گیگیر

به فخری‌زاده بیش‌تر می‌خورد اونی باشه که دانشمندهای هسته‌ای رو می‌کشید کنار و بهشون می‌گفت «مهم نیست چه‌قدر برای این‌جا مفید باشید، اگه حجابتون رو رعایت نکنید، درجا همکاریتون رو قطع می‌کنیم»

از جیمیلم شماره مبایلم رو پاک کردم. حالا بهم مشکوک شده و شماره مبایل رو هم پاک نکرده. یعنی کرده ولی بازم میخوام لوگین کنم میگه شماره مبایلت بزن تا تاییدت کنیم

بعد مرآتی می‌گه دروغه که ما تعیین می‌کتیم مردم باید چی بگن!
با صدای زیاد گوش کنید:

یعنی چی؟

هم پول می‌گیرن از مشتری که پیامک بدن برای تراکش‌ها و هم تبلیغ نشون می‌دن؟

رسم‌الخط فارسی هم که کشک

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون