تو را به باد نخواهم سپرد، که از سلالهٔ خونی، نه خاک و خاکستر
بیا به رود بپیوند اگر هدف دریاست
تو را به باد نخواهم سپرد
بیا به رود بپیوند
که رود، راه گریز از من است در دل ما
و استحالهٔ خودخواهی و خودی‌خواهیست
کدام پنجره باز است؟
کدام پنجره در شهر مردگان باز است؟
که انتظار چنین رخنه کرده در دل من
مرا که می‌خواند؟
که راز دار و رسن می‌کشاندم سر کوی

یو گو بک تو هر
اند آیل گو بک تو
بلک
بلک
بلک
بلک
بلک
بلک
آی گو بک تو
آی گو بک تو
بلک

مهم‌ترین عامل در انتخاب یک رایانه، نه قدرتشه و نه مصرفش؛ آلودگی صوتیشه!

@yeenghelabi @ahangarha
وقتی که طرح کلی اشتباه باشه، آره. مثلاً وقتی تقاطع هم‌سطح داشته باشیم، مجبوریم در آزادی حرکت خودروها، محدودیت ایجاد کنیم و کلی چراغ بذاریم و بگیم وقتی چراغ قرمزه نباید حرکت کنید و بعد کلی هزینه کنیم دوربین بذاریم که ببینه کسی این رو زیر پا می‌ذاره یا نه و کلی مأمور بذاریم که بهش رسیدگی کنن و کلی سیستم نظارتی بچینیم که اون‌ها فساد نکنن و…
ولی اگه طرح کلی درست باشه، اصلاً هیچ‌تقاظع هم‌سطحی ساخته نمی‌شه که نیاز به گذاشتن قانون براشون باشه.

@ahangarha @hamid
هرگز نمی‌شه به آنارشیسم کامل رسید در دنیای واقعی. ولی می‌شه رفت به سمتش. مثلاً یک مدل امکان‌پذیر اینه که قوانین جزایی و مدنی و به طبعش قوهٔ مغننه حذف شه. دولت و حکومت در هم ادغام شن و با حذف وزارت‌خونه‌ها، یه ساختار لاغر و چابک جایگزینشون شه. در قوه قضاییه هم بخش‌های اضافی مثل مدعی‌العموم، قاضی و… حذف شن و دخالت حکومت در امور مردم، منحصر به تصمیم قابل بازنگری هیأت‌منصفهٔ مردمی و فقط در هنگام شکایت شخصی باشه.

بنیاد #نرم‌افزار_آزاد، پس از جمع کردن هزاران امضا برای درخواست از مایکروسافت جهت انتشار آزاد #ویندوز_۷، می‌خواد یه هارد بفرسته به این شرکت همراه با امضاهای جمع شده و از مایکروسافت بخواد که در راستای شعار عشق متن‌باز بودن‌شون و برای اثباتش، بیان و کدهای ویندوز ۷ رو کپی کنند و از یک پروانه آزاد استفاده کنن براش. می‌گن که کافیه مایکروسافت لب تر کنه تا ما برای انتخاب پروانه مناسب، کمک‌شون می‌کنیم.

fsf.org/blogs/community/why-fr

#LXD 3.21 has been released!
This release comes with more clustering configuration, an easier way to attach network devices and a variety of virtual-machine improvements. bit.ly/31VSqME

The slides of my #FDroid talk from yesterday are now online here: bubu1.eu/fdroid_fsfe_berlin_fe

It contains some interesting stats about F-Droid over the last year.

می‌دونید مشکل چیه؟
برای کارهای خوب، مانع‌تراشی می‌کنه، ولی نمی‌تونه جلوی کارهای بد رو بگیره!

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون