ناتیلوس (مدیر پروندهٔ ) در نگارش ۴۳ یکی از رو اعصاب‌ترین مشکلاتش در زبان رو حل کرده و دیگه می‌شه در نمای شبکه‌ای، به درستی با کلیدهای جهت‌دار بین پرونده‌ها حرکت کرد!

این فاصلهٔ نشکن (دگرساز راست + فاصله) هم چیز خوبیه. قبلاً تو تِک با نماد ~ ازش زیاد استفاده می‌کردم، ولی اولین بار بود ازش تو محیط عادی و با صفحه‌کلید استاندارد استفاده کردم.

بالاخره ترجمهٔ کل فارسی به ۸۰٪ رسید و اگه همون قواعد پیشین پابرجا باشه و تو این مدّت هم نیفتیم، باید یکی از زبان‌های رسمی میزکار گنوم از نگارش ۴۳ به بعد باشه!

شما این رو چی می‌خونین؟ «ط»

وبلاگ سینماتیکت یه فرستهٔ جدید گذاشته. بخشیش رو در زیر می‌آرم. عملاً غیرقابل خوندنه!
«بخشی از پایپ‌ها که بیشتر از سایر قسمت‌ها شبکه را درگیر می‌کنند، همین دانلود و نصب پکیج‌های موردنیاز هر پروژه است. ایده ساده بود: باید پکیج‌ها کش می‌شدند. اما چطور؟ چگونه کش‌ها را آپدیت کنیم؟ چگونه از آن‌ها روی تمامی برنچ‌ها و پایپ‌‌لاین‌های پروژه استفاده کنیم؟»

ممنون از @eshagh79 برای نوشتن این مقالهٔ بسیار کاربردی و مفید:
wiki.ubuntu.ir/wiki/BiDi
خوندنش رو به همه توصیه می‌کنم.

پیامکی که قوه قضاییه برای همه فرستاده.
این، بلاییه که «استفاده از واژگان تخصصی به زبان اصلی» سر ما می‌آره.

نگارش ۴۱ میزکار منتشر شد. برای آشنایی با گنوم ۴۱، یادداشت‌های انتشار اون رو ببینید:
teams.pages.gitlab.gnome.org/E

زبان بی‌معنای شهرداری مشهد در عاشورای ۱۴۰۰ | سیدحمید حیدری‌ثانی

heydarisani.ir/3897/

تا الآن ۳۳٫۳۳۳ رشته از ۴۱، شده که تقریباً همهٔ بسته‌های ابزارها، کاره‌ها، بازی‌ها و هستهٔ گنوم رو شامل می‌شه:
l10n.gnome.org/teams/fa

شما یادتون نمی‌آد. اون زمانی که این‌جا اسمش بود، ترند اینا نداشت. فرسته‌های برتر رو تو صفحهٔ اصلی نشون می‌داد. بعد چون اکثر کاربرهاش زبان بودن، صفحهٔ اصلش همیشه فارسی بود ((:

واژهٔ «شاید» رو خیلی اشتباه استفاده می‌کنیم!

متأسفانه معادل هر فارسی زبانی که فکر می‌کنه چون در خانواده‌ای فارسی‌زبان به دنیا اومده، فارسی‌دانه و می‌تونه در مورد زبان نظر بده، یه نفر هست که فکر می‌کنه چون با آلت تناسلی مادینه به دنیا اومده، فمنیسته و می‌تونه در مورد نظر بده.
جالب این که تعداد کتاب‌های تخصصی‌ای که در مورد هرکدوم خوندن، به صفر میل می‌کنه که هیچ، کلاً آخرین کتابی که تو زندگی خوندن «حسنی نگو، یه دسته گل» بوده!

می‌خوام یه پایگاه وب بزنم، توش همهٔ محصولاتی که رو بسته‌بندیشون یا تو پایگاه وبشون از «می‌باشد» و «نمی‌باشد» استفاده شده رو دسته‌جمعی تحریم کنیم!

چون رایحهٔ اسطخودوس، اندازهٔ رایحهٔ لاوندر نمی‌فروشه!

این چند وقت، اوضاع برای فارسی هم خوب بوده…
اون‌جوری که @persian می‌گه، لااقل ۲۶۰ کاربر زبان داریم.

نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون