جدیدترینش این قانونی که در مورد حفط حریم کاربران اینترنت اجرا شد. قبلش داده‌ها رو می‌دزدیدن و یواشکی می‌فروختن به کمپانی‌های تبلیغاتی (چون روشون نمی‌شد علانا بکنن). بعد مجبورشون کردن که باید به اطلاع کاربرها برسونید که دارین این کار رو می‌کنید. حالا وارد هرسایتی می‌شه یه دکمه بزرگ هست که بگو راضیم. می‌زنی چشم و دیگه خیلی قانونی اطلاعاتت فروش می‌ره. البته یه دکمه ریز نامرئی هم هست که بری توش می‌تونی با بدبختی و تیک زدن شصتا گزینه بگی که جون مادرت فقط اونایی که عملکردت بهش وابسته است بدزد.

نمایش رشته

یکی دیگه قانون ترمز اجاره در آلمان. این که شهرداری برای خونه‌های هر محله سقف اجاره تعیین می‌کنه. نتیجه این که دیگه صاحب‌خونه‌ها تمایلی به بازسازی خونه ندارن و اگه دستشون برسه خونه رو می‌دن airbnb ‌به جای اجاره و نتیجه برای من و شما کمبود خونه و زندگی در خونه‌هایی که بوی نا می‌ده.یکی دیگه

نمایش رشته

یکی که تاثیر مستقیمی بر زندگی من و امثال من داره قانون حمایت از پست‌داک‌ها در آلمان. برای این که به زندگی در به درشون ثبات بدن دانشگاه‌ها رو ملزم کردن که اگر کسی بیشتر از ۶ سال برای شما کار کرد باید استخدامش کنید و قرارداد دائم باهاش ببندید. نتیجه: سر ۵ سال و ۳۶۴ روز حتما بیرونتون می‌کنن!

نمایش رشته

من نمی‌فهمم راز این قانون‌گذاری‌هایی که قراره به نفع ما باشه ولی در عمل به شدت به ضرر ما تموم می‌شه چیه! چرا انعطاف لازم وجود نداره که وقتی اعمال یک قانون زندگی رو بدتر می‌کنه با اون شرایط جدید هماهنگش کنن.این قانون کپی‌رایت یکیش.
چند مورد دیگه سراغ دارم. که در پاسخ‌ها می‌نویسم.

الان این بازبوق شما چه دردی از ما حل کرد آقای پورموسی؟ 😂

نمایش رشته

سلام. اینجا کی به کیه؟ الان کیا نوشته آدم رو می‌بینن؟ نمی‌شه اینجا یه کم روشن‌تر باشه؟ نوشته‌ها یه کم جادارتر؟ یه کلاس آموزشی برگزار کنین 😁 بوق آخه؟!!😂

پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون