پی بگیرید

کل روز رو صرف یادگیری vim و نصب افزونه‌ها و پوسته‌هاش کردم، اگر میدونستم انقدر باحاله vim خیلی زودتر از اینا یاد میگرفتم!

@hosein
emacs رو هم چک کن. با فارسی هم سازگارتره. بازی داره. پی‌دی‌اف باهاش میشه خوند. و پلاگین‌هاش خیلی قدرتمندن. سبکی ویم رو نداره حالا :))

@hnrzi @hosein
پی‌دی‌اف باز می‌کنه! بازی داره! یه ضرب المثل هست که می‌گه ایمکس در واقع یه سیستم عامل کامله با همهٔ برنامه‌هاش، که تنها چیزی که کم داره یه ویرایشگر متن معقوله 😆

@masoud @hosein نمیدونم تو این چندسالی که استفاده کردم.(حالا یه ساله استفاده نکردم تقریبا) با چندتا پلاگین اضافه مثل تب و مولتی‌کرسر واقعا بهینه و سریع بود برام. همزمان جاهای مختلف کد رو عوض میکردم و با سرعت‌تر کد میزدم. و شرت‌کی‌هاش کاملا شبیه بش‌ه. که به خاطر استالمنه فک کنم(چون هردو رو فلان) و این خیلی کمک‌کننده‌ست برام :)) راحتم(بودم) باش.

@hnrzi @hosein راستش رو بگم من تا حالا با کار نکردم. کار کردم البته، ولی تا حالا اون قدری کار نکردم که باهاش راحت باشم. اگه تو راحت بودی باهاش که خب یعنی دست‌کم دو نفر هستن که باهاش راحتن 😉

@hnrzi
آخ آخ راست گفتی اصلا به پیشتیبانی از فارسی دقت نکردم، قبلا با ایمکس کار کردم ولی vim از این لحاظ برام جذاب بود ک میخواستم استفاده از تاچ‌پد توی فایرفاکس رو کم کنم براش افزونه‌ی vimمانند هست گفتم یاد بگیرم‌.

@hosein چرا میخوای کم کنی؟ حالا خودت میدونی ولی من ویندوزمنیجرهای تایلینگ خیلی نیازم به تاچ‌پد رو کم کرد. دیگه به نظرم بعدش زیاده‌رویه. از i3 استفاده میکنم خودم. میخوای یه نگاه بنداز.

@hnrzi
آره منم i3 دارم و دیدم تنها زمانی ک دست میزنم به تاچ پد موقعیه که با فایرفاکس کار میکنم برای همین خواستم اونم کلا حذف کنم بتونم با سرعت بیشتر و بدون تاچ پد کارامو انجام بدم.

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون