حسین :verified: بازبوقید

@stragu Would you care to elaborate the difference in pronunciation?

حسین :verified: بازبوقید

جدیدترینش این قانونی که در مورد حفط حریم کاربران اینترنت اجرا شد. قبلش داده‌ها رو می‌دزدیدن و یواشکی می‌فروختن به کمپانی‌های تبلیغاتی (چون روشون نمی‌شد علانا بکنن). بعد مجبورشون کردن که باید به اطلاع کاربرها برسونید که دارین این کار رو می‌کنید. حالا وارد هرسایتی می‌شه یه دکمه بزرگ هست که بگو راضیم. می‌زنی چشم و دیگه خیلی قانونی اطلاعاتت فروش می‌ره. البته یه دکمه ریز نامرئی هم هست که بری توش می‌تونی با بدبختی و تیک زدن شصتا گزینه بگی که جون مادرت فقط اونایی که عملکردت بهش وابسته است بدزد.

حسین :verified: بازبوقید

یکی دیگه قانون ترمز اجاره در آلمان. این که شهرداری برای خونه‌های هر محله سقف اجاره تعیین می‌کنه. نتیجه این که دیگه صاحب‌خونه‌ها تمایلی به بازسازی خونه ندارن و اگه دستشون برسه خونه رو می‌دن airbnb ‌به جای اجاره و نتیجه برای من و شما کمبود خونه و زندگی در خونه‌هایی که بوی نا می‌ده.یکی دیگه

حسین :verified: بازبوقید

یکی که تاثیر مستقیمی بر زندگی من و امثال من داره قانون حمایت از پست‌داک‌ها در آلمان. برای این که به زندگی در به درشون ثبات بدن دانشگاه‌ها رو ملزم کردن که اگر کسی بیشتر از ۶ سال برای شما کار کرد باید استخدامش کنید و قرارداد دائم باهاش ببندید. نتیجه: سر ۵ سال و ۳۶۴ روز حتما بیرونتون می‌کنن!

حسین :verified: بازبوقید

من نمی‌فهمم راز این قانون‌گذاری‌هایی که قراره به نفع ما باشه ولی در عمل به شدت به ضرر ما تموم می‌شه چیه! چرا انعطاف لازم وجود نداره که وقتی اعمال یک قانون زندگی رو بدتر می‌کنه با اون شرایط جدید هماهنگش کنن.این قانون کپی‌رایت یکیش.
چند مورد دیگه سراغ دارم. که در پاسخ‌ها می‌نویسم.

What’s that old adage — if you owe a bank $10,000, the bank owns you. But if you owe the bank $10 million, you own the bank"

nyti.ms/2ULSLNh

حسین :verified: بازبوقید

@masoud
جزو جذاب‌ترین هاست واقعا.
خیلی دلم میخواست می‌تونستم سایر مفاهیم اقتصادی رو هم همینطوری برای عامه‌ی مردم مفهوم کنم.
نظری نداری؟

فک کنم کلید موفقیت رو پیدا کردم: ۱. خوب برنامه‌ریزی می‌کنی، ۲. می‌چسبی به برنامت و ۳. نه تنها بهونه نمیاری بلکه جلوی دلایل موجه برای عمل نکردن به برنامه‌ات هم می‌ایستی.
این و کمی خوش‌شانسی!

زندگی انتخاب مداوم میان مصرف و سرمایه‌گذاری است.

حسین :verified: بازبوقید
نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون بیشتر بدانید