نمایش
حسین بازبوقید

-«منو باش که خیال می‌کردم تو چه آدمِ بزرگ و خاصی هستی!… ولی می‌بینم الآن هیچی نیستی!… یه آدمِ معمولی!»

امروز که دقت می‌کنم، می‌بینم تقریبا همه‌ی ما در طولِ زند‌گی، به لحظه‌اى می‌رسیم که آدم‌های خاص و افسانه‌اى مان، تبدیل به آدمی واقعی و معمولی می‌شوند.و درست در همان لحظه، آن آدمی که همیشه برایمان بُت بوده، به طرزِ دهشتناکی خُرد و خاکشیر خواهد شد.

حسین بازبوقید

یادم هست پیش از ازدواجم، مدتی با همسرم همکار بودم.فضای کار باعث شده بود که او از شخصیت و اطلاعاتِ من خوشش بیاید.ناگفته هم نماند که خودم بدم نمی‌آمد که او اینقدر شیفته‌ی یک آدمِ فراواقعی و به قولِ خودش «عجیب و غریب» شده!ما با هم ازدواج کردیم.سالِ اول را پشتِ سر گذاشتیم و مثلِ همه‌ی زن و شوهرهای دیگر، بالاخره یک روزی دعوای سختی با هم کردیم.در آن دعوا چیزی از همسرم شنیدم که حالا بعد از جدایی‌مان، چراغِ راهِ آینده‌ی رفتارهایم شده:

حسین بازبوقید

من نیمه‌ی دوم زندگی‌ام را
در شکستن سنگ‌ها
نفوذ در دیوارها
فروشکستنِ درها
و کنار زدنِ موانعی گذرانده‌ام
که در نیمه‌ی اول زندگی
به دستِ خود
میان خویشتن و نور نهاده‌ام

اکتاویو پاز (؟)

I just switched to @fedilab because I believe @Tusky has no right to choose for me.

مانیای شب امتحان یعنی اینکه هم‌اتاقیم بازی ایرانی زولا (یه چی مشابه کانتر) رو بگیره منم استیم نصب کنم روی لینوکسم برای اولین بار، کانتر بنصبم بشینیم بازی کنیم 🙁

علاقه‌مندان به زبان فرانسوی و آهنگ داستان‌دار!
بشتابید!
La Lettre
t.me/s/French_Songs/3162

در تمامی امور انسانی از بین بردن یک ناراحتی بدون اینکه ناراحتی دیگر ایجاد شود محال است؛ پس عقلایی است که در میان گزینه‌های مختلف آنی برگزیده شود که دربردارنده‌ی ناراحتی کمتری است.

حسین بازبوقید

نوشتهٔ وبلاگی تازهٔ امیر ناظمی برام جالبه. دربارهٔ داستان یک نظرسنجی در آمریکاست و مقایسهٔ تخیلی نتیجهٔ همون نظرسنجی تو .

بخشی از نوشته:
ایرانی انتظاری گسترده از دولت دارد؛ رفاه و مداخله‌گر انتظار اصلی شهروندان ایرانی از ساختار دولت است. مردم به واسطه‌ی این انتظار خود از مفهوم دولت، به شدت خود را آسیب‌پذیر می‌کنند. ما ایرانیان به دلیل این نوع از انتظار این اجازه را به دولت می‌دهیم تا مداخله جدی در ساده‌ترین بخش‌های زندگی ما داشته باشد.

رویای دولت خوب!
virgool.io/@nazemi/%EF%B8%8F%D

حسین بازبوقید
حسین بازبوقید

Mais non, le capitalisme n’encourage pas le mauvais traitement des travailleurs ! C’est une vue de l’esprit !

رفتم توی اسنپ اکانتم رو پاک کنم دیدم همچین گزینه‌ای ندارن؛ زنگیدم پشتیبانی اسنپ اکانتمو پاک کنن گفتن پاک کردن ولی بازم پاک نکردن کل تاریخچه‌ی سفرام و آدرس ایمیل و غیره هست.
حریم شخصی در این حد :)

دقیقا روزی که رفتم از کارگزاری کد معامله‌گری گرفتم سایتشون دان شده
خدا بده برکت

حسین بازبوقید

هر وقت مامان باباهاتون ازتون تعریف کردن اصلا باور نکنین.
شدیدا سوگیری داره اطلاعاتی که بهتون میدن 😁

حسین بازبوقید

نه تنها ساخت الگوهای فارسی برای لیبره‌آفیس و طراحی سایتشون تموم شده، بلکه همین الان به صابر راستی‌کردار (کسی که قلم‌های به‌کاررفته در الگو رو ساخته) و وبلاگ لیبره‌آفیس فارسی (libreoffice.ir) هم پیغام دادم که باهاشون هماهنگ باشم و شاید برای انتشار نهایی الگوها با هم همکاری کنیم.

خلاصه این پروژهٔ سه ماه اخیرم هم داره به زودی به خروجی ملموس می‌رسه 😀

دستفروشای مترو کارتخوان دارن مجموعه‌ی معظم دهکده آبی پارس نه

حسین بازبوقید
نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون