با پیگیری مسعود دوباره اینجا سر و کله ام پیدا شد. بعد از ۴.۵ ماه!

lia_ferracci بازبوقید

It's that time again! Allow your shoulders to drop. Let your jaw loosen.

lia_ferracci بازبوقید

این نمادهایی که داشتنشون تو شبکه های اجتماعی دیگه اینقدر سخته (مثل همین وریفای) داشتنشون در اینجا اینقدر آسونه که حس میکنم ماستدون خواسته شبکه های اجتماعی دیگه رو مورد تمسخر قرار بده :)) کل پروسه دریافت تیک وریفای در کنار اسم من، کپی و پیست ایموجیش از کنار اسم مسعود بود :)))

lia_ferracci بازبوقید

یکی از این راه‌ها این بود که کاری رو شروع کنیم و به همه اعلام کنیم که شروعش کردیم، در حالی که واقعاً برای اون کار توانایی کافی نداریم. این جوری باعث می‌شه کسانی که برای انجام دادنش خیلی شایسته‌تر از ما هستند، به خاطر ما دست نگه دارند، و در نتیجه اون کار هیچ وقت انجام نشه.

نمایش رشته
lia_ferracci بازبوقید

دیروز یه مقاله خوندم دربارهٔ راه‌هایی که ممکنه آدم‌ها باهاش ناخواسته (یعنی بدون نیت بد، بلکه حتی با نیت خوب!) خرابکاری کنند و به جای پیش‌بردن یک هدف مفید و ارزشمند، به پیش‌برد اون هدف ضرر بزنند.
80000hours.org/articles/accide

lia_ferracci بازبوقید

راهنمای کاربری شبکهٔ اجتماعی ماستدون

به کمک بقیهٔ‌ کاربران این‌جا و به ویژه کاربر @mansoor، یک راهنمای کوتاه برای ماستدون نوشته‌ایم که به پرسش‌های اولیه دربارهٔ این شبکهٔ اجتماعی پاسخ می‌دهد. امیدوارم این راهنما برای تازه‌واردان به این شبکه مفید باشد. نشانی راهنما: goo.gl/anw6wG

باز میام میگم من چیکار میکنم تو این شلوغی ! با ما باشید!

هر چی سایز شرکت بزرگتر باشه و تعداد کشور ها/ اپلیکیشن ها/ زبان های بیشتری رو تحت پوشش قرار بده تیم سی ار ام بزرگتر یا تخصصی تر میشه. شرکت ما برای هر منطقه از این کره خاکی یک تیم و چندین مدیر ارتباط با مشتری داره .. روزانه هزاران ایمیل و اسمس از ابزارهامون فرستاده میشه ..

این تیم در دپارتمان پارکتینگ قرار داره و همکاری نزدیک با بقیه تیم ها مثل تیم محتوا تیم ,طراحی اپلیکیشن, تیم دیتا بطور مستقیم کار میکنه. تیم دیتا برامون داده های مشتری ها رو به همراه یک تاریخچه آماده میکنه. تیم محتوا میگه چه متنی باید بفرستیم و Frontend Developer ها با همکاری مدیران سی ار ام با استفاده ابزارها ایمیل/ اسمس/ پوش نوتیفیکش و سایر راهی ارتباطی رو طراحی میکنن و در ابعاد گسترده به مشتری ها میفرستیم.

یاد گرفتم که CRM مخفف Customer Relationship Management هست. در واقع ایمیل های تبلیغاتی, اسمس یا نوتیفیکیشن (فارسی چی میشه ) که بعضی هاشون یک "کد تخفیف" دارن از ابزارهای تیم سی ار ام فرستاده میشن.

رییس جدیدم ۴ سال از من کوچیک تره. اما تجربه مدیریت داره. کنجکاوم که چه چیز هایی میتونیم از هم یاد بگیریم.

از فردا -اولین روز کاری به عنوان CRM Tech Specialist- اینجا بیشتر مینویسم. تصمیم دارم تجربه های کاری خودمو باهاتون به اشتراک بزارم و تجربه های شما رو بدونم . با ما باشید

حدس من اینه که اساسا آدم هایی که اینجا رو میشناسن سطح بالاتری از سواد شبکه و اینترنت دارن نسبت به توییتر

اینجا چه خبره ؟ هیچ ایده ای ندارم که فرق آدم هاش و فضایی که توش جریان داره با توییتر چیه. در هر حال سلام.

پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون