نوشته‌های ثابت

یک بخشی از آروم بودن محیط به این برمی‌گرده که تعداد کاربرهاش کمه. ولی بخش دیگه‌ای هم به انتخاب‌های کوچک در طراحی محیط کاربری‌اش برمی‌گرده: ماستدون برخلاف توییتر و فیس‌بوک زور نمی‌زنه که به هر قیمتی شما وقت بیشتری رو توش سپری کنید. قرار هم نیست، چون موفقیت شبکهٔ ماستدون به تعداد کاربرها و تعداد تبلیغ‌هایی (!) که به شما نشون میده بستگی نداره.

این نوشتهٔ وبلاگم فکر کنم بهتر منظورم رو می‌رسونه:

آیا شبکهٔ اجتماعی شما خوش‌اخلاق است؟
masoud.abkenar.net/blog/fa/?p=

مسعود :verified: بازبوقید

اینجا همه چی قطعه
شبکه داخلی اینترانت شده و فقط پراکسی هایی که از سرور های داخل کشور کانفیگ شدن میتونن دسترسی ما به اینترنت جهانی رو برقرار نگه دارن.

مسعود :verified: بازبوقید
مسعود :verified: بازبوقید

دیگه حال ندارم این رو توی توییتر هم بفرستم. همین چند روزه که رفتم توییتر فعالیت کردم برای اعصاب و روانم کافیه. اگر کسی خواست خودش بفرسته.

مسعود :verified: بازبوقید

چطور ماده‌ی تاریک کهکشان‌های اولیه را شکل داده است؟
psi.ir/news2_fa.asp?id=2899

نوشتهٔ تازهٔ وبلاگم، که در واقع پیوست دوم برای مقالهٔ اخیرم در سایت میدان است:

پیشنهادی برای حمایت دولت از پیام‌رسان‌های بومی
masoud.abkenar.net/blog/fa/201

مسعود :verified: بازبوقید

از آن باده ندانم چون فنایم
از آن بی‌جا نمی‌دانم کجایم
زمانی قعر دریایی درافتم
دمی دیگر چو خورشیدی برآیم

#مولانا

مسعود :verified: بازبوقید

غر که میزنم از مسیر و سه ساعتی که هر روز تو راه ها سر میکنم، اغلب اطرافیانم میگن که ایشالا به زودی گواهینامه میگیرم و با ماشین میرم سر کار. غافل از اینکه تو دنیای من ماشین سواری، اونم هر روز تنهایی، خیلی بار منفی ای داره.
دیروز که اعلام کردن قطار به خاطر تاخیر چهل دقیقه ایش، قراره از وسط راه برگرده و تا ایستگاه ما نمیره، آقای بلیطی مهربون اومد معذرت خواست ازم. گفتم تقصیر شما که نیست، گفت معذرت خواهی تنها کاریه که از دستم برمیاد.

مسعود :verified: بازبوقید

محتوای ماستدونم خیلی جذاب‌تر از توییترم شده و احسنت!

مسعود :verified: بازبوقید

گفت‌وگویی درباره پیام‌رسان‌های بومی
meidaan.com/?p=65469

مقاله‌ام بالاخره در میدان @meidaan منتشر شد 😀
ممنون از دانیال @danialbehzadi، سپیده، مریم، و همهٔ دیگرانی که بهم در نوشتن این مقاله کمک کردند یا من رو برای نوشتنش سر ذوق آوردند، از جمله مصطفی @ahangarha.

گفت‌وگویی درباره پیام‌رسان‌های بومی
meidaan.com/archive/65469

دوستان تازه وارد به این‌جا، آیا شما «راهنمای شبکهٔ اجتماعی ماستدون» رو در ویکی‌کتاب دیدید؟ اگر در کار با این شبکه پرسشی داشتید، شاید پاسخی که دنبالش می‌گشتید در این راهنما بود.

fa.wikibooks.org/wiki/%D8%B1%D

بی‌بی‌سی فارسی داره یک مصاحبهٔ عجیب با معاون سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پخش می‌کنه، دربارهٔ ممنوعیت اخیر ورود یکی از بازرسان آژانس به ایران. ادعای ایران اینه که این بازرس مواد ممنوعه‌ای رو با خودش داشته یا بهش آغشته بوده. یارو استدلال می‌کنه که «بازرس‌ها خودشون می‌دونند چی ممنوعه و چی مجازه، پس معلومه که چیزی همراهش نبوده! تازه! بازرس‌های دیگهٔ همراهش هم از این موضوع تعجب کردن. پس قطعاً ایران هدفش تهدید بازرس‌هاست.» به همین چیپی! مصاحبه‌گر هم هیچ اعتراضی به استدلال‌های درخشان آقا نداره. 😑

مسعود :verified: بازبوقید

فروردین ۹۸، نقدی بر #سندراهبردی توسعه و به‌کارگیری نرم‌افزار آزاد ایران نوشتم و در سایت مربوطه‌اش منتشر کردم. چون مدتی است آن سایت در دسترس نیست، و به بهانه نقدی که چند روز پیش، @Sosha منتشر کرد، خوب دیدم که آن نقد را دوباره روی وبلاگم منتشرش کنم.

امیدوارم بخوانید، و هم نقد من و هم سند راهبردی و حتی اصل وجود سند راهبردی را نقد کنید

fediverse.blog/~/%D8%A2%D8%B2%

@amirnazemy @mtashackori

مسعود :verified: بازبوقید

پیرو این به اصطلاح نقد روی توییتر نسبت به ارتباط من با سندراهبردی، تصمیم گرفتم نظرم را درباره «ما و نسبت‌مان با سند راهبردی» مکتوب منتشر کنم.

نظر من را می‌توانید اینجا بخوانید: fediverse.blog/~/%D8%A2%D8%B2%

نمی‌دونم چرا این همه مدت تنبلی کرده بودم. ولی سرانجام سایتم رو به‌روز کردم تا نمایهٔ ماستدونم تأیید بشه. اگه تا الان مطمئن نبودید که من همون مسعود در سایت masoud.abkenar.net هستم، از الان دیگه مطمئن باشید 😄

پی‌نوشت: اون تیک آبی الکیه و فقط یه شکلک (emoji) هست که ته اسمم گذاشتم. به تیک سبز کنار نشونی سایتم توجه کنید!

پی‌نوشت ۲: روش انجام این کار رو خودتون در صفحهٔ «ویرایش نمایه» بخونید.

مسعود :verified: بازبوقید

اگه می‌خواید هر بار که بوق می‌زنید، نرید همون رو توییت کنید، می‌تونید از پروژهٔ آزاد mastodon-twitter-poster استفاده کنید که یه نمونهٔ عمومیش این‌جا هست:
crossposter.masto.donte.com.br

مسعود :verified: بازبوقید
مسعود :verified: بازبوقید
نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون