نوشته‌های ثابت

راهنمای کاربری شبکهٔ اجتماعی ماستدون

به کمک بقیهٔ‌ کاربران این‌جا و به ویژه کاربر @mansoor، یک راهنمای کوتاه برای ماستدون نوشته‌ایم که به پرسش‌های اولیه دربارهٔ این شبکهٔ اجتماعی پاسخ می‌دهد. امیدوارم این راهنما برای تازه‌واردان به این شبکه مفید باشد. نشانی راهنما: goo.gl/anw6wG

مسعود :verified: بازبوقید

چرا دائم از تمام شدن شارژ گوشی‌ می‌ترسیم؟
meidaan.com/?p=58751

مسعود :verified: بازبوقید

فیلم کارگاه افزودن کاره (اپلیکیشن) اندرویدی به اف‌دروید
توسط دانیال بهزادی
@fdroidorg
@danialbehzadi

archive.org/details/add-app-fd

مسعود :verified: بازبوقید

Self-care is ongoing. It's not a one and done fix for everything. Take care of yourself today, and tomorrow, and the next day.

مسعود :verified: بازبوقید

@lia_ferracci
رئیس (البته نه رئیس سازمانی، بلکه در واقع کسی که زیر دستش ازش کار یاد می‌گیرم) شیش هفت سال از من کوچیک‌تره، ولی خیلی تجربهٔ کاریش زیاده. و تو این یک سال من فقط ازش چیز یاد گرفتم و اون فقط خنگ‌بازی‌ها و خرابکاری‌هام رو تحمل کرده 😁

مهم‌تر ساختن وبسایت برای قالب‌های فارسی، ساختن خود قالب‌هاست. این‌جا بعضی‌ها کاربر جدی لیبره‌آفیس هستند. کسی هست که بخواد کار ساختن قالب‌های فارسی باکیفیت برای لیبره‌آفیس رو دست بگیره؟ یا به طور موازی تلاش کنه و خبر پیشرفتش رو بنویسه، یا در این کار همکاری کنه؟

حالا اینا رو گفتم که همین جا اعلام کنم: هنوز دعوت من از کسی که طراحی وب بلده یا دوست داره، برای ساختن یه سایت استاتیک ساده و خوشگل برای قالب‌های فارسی لیبره‌آفیس برقراره. من یه قالب ساده از اینترنت پیدا کردم و یه کم راست‌به‌چپش رو درست کردم، ولی واقعاً تو این کار خوب نیستم. اگه شما می‌تونید همین رو ادامه بدید یا یه چیزی از صفر بسازید، خیلی عالی می‌شه. الگوی کار (از نظر محتوایی، نه زیبایی!) همچین سایتی می‌تونه باشه:
librelatex.org

یکی از این راه‌ها این بود که کاری رو شروع کنیم و به همه اعلام کنیم که شروعش کردیم، در حالی که واقعاً برای اون کار توانایی کافی نداریم. این جوری باعث می‌شه کسانی که برای انجام دادنش خیلی شایسته‌تر از ما هستند، به خاطر ما دست نگه دارند، و در نتیجه اون کار هیچ وقت انجام نشه.

دیروز یه مقاله خوندم دربارهٔ راه‌هایی که ممکنه آدم‌ها باهاش ناخواسته (یعنی بدون نیت بد، بلکه حتی با نیت خوب!) خرابکاری کنند و به جای پیش‌بردن یک هدف مفید و ارزشمند، به پیش‌برد اون هدف ضرر بزنند.
80000hours.org/articles/accide

مسعود :verified: بازبوقید

درباره‌ی ضرورت و ماهیت فعالیت دانشجویی صنفی
meidaan.com/?p=58723

مسعود :verified: بازبوقید

qoto.org

A Mastodon instance for scholars in Science, Technology, Engineering, and Mathematics (STEM) and all who yearn to learn.

1956 Users, 135084 Statuses, 3196 Connections

مسعود :verified: بازبوقید

اعدام افراد راه حل نیست، سه نکته به بهانه اعدام یک انسان
jadi.net/?p=16545

مسعود :verified: بازبوقید

معلمان ایران برای دومین روز در کلاس‌های درس حاضر نشدند
web.archive.org/save/http://ww
نه تنها عنوان این خبر القا می‌کند که *همهٔ معلمان ایران* دو روز است که در کلاس‌های درس حاضر نشده‌اند، بلکه در تمام متن خبر هیچ اثری از ارائهٔ دیدگاه متفاوت وجود ندارد و تنها به گفته‌های شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران (دعوت‌کنندهٔ این اعتصاب) استناد شده است.

مسعود :verified: بازبوقید

این نمادهایی که داشتنشون تو شبکه های اجتماعی دیگه اینقدر سخته (مثل همین وریفای) داشتنشون در اینجا اینقدر آسونه که حس میکنم ماستدون خواسته شبکه های اجتماعی دیگه رو مورد تمسخر قرار بده :)) کل پروسه دریافت تیک وریفای در کنار اسم من، کپی و پیست ایموجیش از کنار اسم مسعود بود :)))

مسعود :verified: بازبوقید

کشف سیارات فراخورشیدی به روش سرعت شعاعی
staryab.com/?p=4979

الان تو رستوران افغانی منتظر دوستام نشستم، و دارم از برخورد خیلی خوب و لبخندهای کارمندهای رستوران با خودم و با بقیه کیف می‌کنم 🙂

مسعود :verified: بازبوقید

يه نمونه شو فقط نشونتون بدم ببينين چقد جون داره من چه مامان خوبى ام:)))

مسعود :verified: بازبوقید
مسعود :verified: بازبوقید
نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.