نوشته‌های ثابت

راهنمای کاربری شبکهٔ اجتماعی ماستدون

به کمک بقیهٔ‌ کاربران این‌جا و به ویژه کاربر @mansoor، یک راهنمای کوتاه برای ماستدون نوشته‌ایم که به پرسش‌های اولیه دربارهٔ این شبکهٔ اجتماعی پاسخ می‌دهد. امیدوارم این راهنما برای تازه‌واردان به این شبکه مفید باشد. نشانی راهنما: goo.gl/anw6wG

امشب یاد گرفتم برف همه جا از آسمون به سمت زمین نمی‌باره. بعضی جاها هست که برف از چپ به راست میاد. الان نیم ساعته دارم نگاهش می‌کنم و جهتش فقط همینه.

مسعود :verified: بازبوقید

رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه هنوز بخشی از مسوولان #اینترنت را جزو نیازهای اساسی مردم نمی‌دانند، گفت: مهمترین خود تحریمی کشور در وضعیت فعلی را در حوزه ارتباطات و #فناوری اطلاعات را #فیلترینگ می‌دانم چرا که این پیام را به بازیگران مختلف می‌دهیم که رفتن به سمت خدمات بزرگ، پر #ریسک است.

بعد از این همه مدت غربت، آدم یه هو جمع کثیری از هموطنان غیور ایرانی و افغانی رو یه جا جلوی گیت هواپیما می‌بینه دست و پاش رو گم می‌کنه آخه 😁

نکاتی در باب سواری
jadi.net/2018/12/hanchi-bicycl

خیلی از این نوشتهٔ خوشم اومد. انتقاد و تشکر همزمان و واقع‌بینانه. «شهر انسان محور»ش هم خیلی خوب بود: فضای شهری «باید مال آدم ها باشه نه فقط مسیرهایی برای رسیدن آدم ها از خونه به محل کار. »

آخرین روز کاری ۲۰۱۸ من. بعدش میام ایران 😄

در این نشست خبری، از بنیامین نتانیاهو در مورد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی و ستون‌نویس روزنامه آمریکایی واشنگتن پست سئوال شد.

وی گفت که: "ماهیت این واقعه را باید در برابر اهمیت عربستان سعودی و نقش و موقعیت اساسی آن کشور در صحنه سیاست خاورمیانه در نظر گرفت زیرا اگر قرار بر بی‌ثبات کردن عربستان سعودی باشد، معنی آن بی‌ثباتی تمام جهان است و من فکر می‌کنم که باید این معادله را در نظر گرفت."

bbc.com/persian/iran-46549445

مسعود :verified: بازبوقید

اسماعیل بخشی رهبر کارگرای نیشکر هفت تپه بعد نزدیک به یک ماه بعد از اینکه قضیه به شدت رسانه‌ای شد و مطالبه جهانی برای آزادیش به وجود اومد، دیروز آزاد شد.

یکی از همسایه‌ها داره می‌زنه و صداش از پشت پنجره میاد و چه قدر خوب و آرامش‌بخشه 😀

مسعود :verified: بازبوقید

پادپُرس: جایی برای همفکری پرمحتوا

برای بار دوم به این سایت سر زدم و این بار عضوش هم شدم. هم محتوا و کاربرها و مدیریتش به نظرم خوبه و هم قیافه‌اش! هیچ کدوم از گردانندگانش رو نمی‌شناسم، ولی امیدوارم موفق بشه!
padpors.com

این پادکستی که دارم الان گوش می‌کنم این قدر این‌جاهاش فنی و پیچیده شده که اگه مطلقاً هر کاری بکنم حواسم پرت می‌شه و رشتهٔ کلامش از دستم میره و باید چند ثانیه بزنم عقب دوباره بشنوم!

باورتون نمی‌شه، الان داشتم با قاشق فنجون قهوه‌ام رو هم می‌زدم که دوباره نفهمیدم چی شد 😂. انگار فقط باید در حالت مراقبه بشینم و به سخنان گهربار جناب Steve Gibson گوش فرا دهم 😄

اون «راهنمای برگزاری » رو که نوشتم هنوز هیچ جا تبلیغ نکردم، چون هنوز مطمئن نیستم چیز اشتباهی توش نداشته باشه.
ولی یه دوست عزیز قدیمی دارم که کوهی از تجربهٔ برگزاری و هماهنگی کارسوق‌های دانش‌آموزی داره. بعد از پنج شیش سال باهاش تماس گرفتم و ازش خواستم چیزی رو که نوشتم بخونه و نظر بده. اگه از اون جوابی رسید یه کم بیشتر برای راهنما تبلیغ می‌کنم 😀
ولی نکنه دارم زیادی به می‌گذارم؟ 🤔

fa.wikibooks.org/wiki/%D8%B1%D

از قرار معلوم امروز صبح انگار هوا این‌جا منفی صفر درجه بوده 😆

این آقا می‌گه جلوگیری از گرم‌شدن زمین (تغییرات اقلیمی) نه تنها هزینه‌اش زیاد نیست، بلکه حتی برای کشورها سودآور هم هست. یعنی انگار یه کارهای خوبی هست که در هر صورت به نفعمونه (نفع اقتصادی و انسانی) که انجامشون بدیم، و با انجام‌دادنشون مشکل گرم‌شدن زمین هم حل می‌شه.
همممم، راست می‌گه به نظر شما؟ 🤔
ted.com/talks/chad_frischmann_

از دیشب همه‌اش دارم فکر می‌کنم چه جوری می‌شه یه نسخهٔ و یه نسخهٔ تخصصی نرم‌افزار برای بازی آماده کنیم 😄 🤔

دیشب برای اولین بار رو بازی کردیم. دو تا چیز فهمیدم: یکی این که بازیش واقعاً کار می‌کنه و ساختارش برای مهمونی‌های دوستانه عالیه. دوم این که زبون چه قدددددر فعل‌ها و تعبیرهای بی‌ادبی داره 🤦‍♂️! البته اگه آمریکایی‌های جمع نبودند معنی نصف کارت‌ها رو نمی‌تونستیم بفهمیم 😆

en.wikipedia.org/wiki/Cards_Ag

دیشب خونهٔ دوست مکزیکی‌مون یه چیزی خوردیم که من تصورش رو هم نمی‌کردم. مرغ با سس شکلات! خیلی برام مهم بود که ببینم این غذا اختراع این دوستمون بود یا واقعاً یه چیز سنتی مکزیکیه. و بله، یه چیز سنتی و خیلی قدیمیه تو مکزیک. به حق چیزای ندیده و نخورده!
en.wikipedia.org/wiki/Mole_sau

لوگوس: فلسفه به روایت حامد قدیری
hamed0ghadiri.podbean.com/
شنیدن این رو تازه شروع کردم. تو شمارهٔ آخرش (شمارهٔ ۱۰، سیطرهٔ مَجاز بر حقیقت) دربارهٔ تمثیلی از نیچه حرف زد که نشنیده بودم و منو خیلی به فکر فرو برد. تمثیل «سکهٔ نقره» که می‌گه «واقعیت»هایی که ما فکر می‌کنیم دربارهٔ جهان خارج می‌دونیم شاید در واقع تمثیل باشند و ما اون‌ها رو با واقعیت اشتباه گرفتیم.

امشب دارم میرم به مهمونی کریسمس دوم. اولی دیشب بود. این بار ولی تعدادمون خیلی کمتره و همه‌مون جوونیم و تو یه کافه/رستوران کوچیک جمع می‌شیم 😄

یعنی یه جوری دارم مرزی به جلسهٔ امروز با رئیس می‌رسم که اگه رانندهٔ قطار یه لحظه خم بشه تا بند کفشش رو ببنده من دیرم می‌شه... 😲🤣

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.