نوشته‌های ثابت

باید به بدیل بیندیشیم و آن را ممکن کنیم.

نوشته‌های ثابت

تنها یک بحران — چه واقعی و چه خیالی — می‌تواند باعث تغییرات حقیقی شود. کارهایی که به خاطر بحران انجام داده می‌شوند، بستگی به ایده‌هایی دارند که از قبل وجود داشته‌اند. همین، به نظر من، کارکرد اصلی ماست: پرورش ایده‌های جایگزین برای سیاست‌های فعلی، زنده نگه‌داشتن آن‌ها، و اطمینان از این که همیشه کاربردپذیر و دست‌یافتنی هستند. پرورش ایده‌ها، تا روزی که ایده‌های غیرممکن در سیاست، به تنها راه‌حل‌های سیاسی تبدیل شوند.

الان مثلاً تو شده و رأی‌ها رو هم شمردن. ولی دربارهٔ دولت بعدی آلمان مطلقاً هیچ چی معلوم نیست. ممکنه حزب مرکل دولت تشکیل بده و صدراعظم تعیین کنه، ممکنه حزب رقیب سنتی‌اش همین کار رو بکنه، ممکنه دولت ائتلاقی آینده شدیداً متمایل به راست باشه، ممکنه دولت ائتلافی آینده شدیداً متمایل به چپ باشه. نتیجهٔ همهٔ این چیزها با چونه‌زنی‌های احزاب در ماه‌های آینده معلوم می‌شه. یعنی الان که فکرش رو می‌کنم، یکشنبه هیچ اتفاق خاصی نیفتاد، و مردم هم بین گزینه‌هایی که بالا نوشتم هیچ اختیاری ندارن!

مسعود :verified: بازبوقید

یک ساعت گپ و گفت و مشارکت غیر فنی در پروژه‌های آزاد - امشب ساعت ۲۲ تا ۲۳

اگر علاقه‌مند به مشارکت در ساختن آینده‌ای آزادتر برای رایانش هستید، محتوای آموزشی مورد نیاز را از وبگاه این رویداد به دست بیاورید.

sfd1400.azad-on.com

#SFD1400 #SFD2021

مسعود :verified: بازبوقید

وقتی فسقل مربوطه، دوربین گوشی‌ات رو یه گوشه‌ای از خونه گیر میاره‌، این می‌شه گالری عکس‌هات :flow:

از مضرات بچه‌داشتن اینه که نه تنها نمی‌تونی مثل سابق داستان بخونی، بلکه حتی وقتی بعد از چند ماه خواستی خوندن کتابی رو ادامه بدی، نمی‌دونی تا کجاش خوندی، چون فسقل مربوطه، کاغذ نشونه‌ای رو که لای کتاب گذاشته بودی برداشته و انداخته تو قابلمهٔ اسباب‌بازی‌اش که باهاش خورش بپزه :))

چه قدر شجاع بودند که فقط با ۳۰ نفر در خیابان اعتراض کردند

حمله اعضای طالبان به گردهمایی زنان معترض در کابل
bbc.com/persian/afghanistan-58

امروز تو جلسهٔ کاری دونفره بین من و رئیسم، ایشون از فیلمی نام بردند و پیشنهاد کردند که من ببینمش. رایجه همچین چیزی؟

مسعود :verified: بازبوقید

واکسن‌ها کار می‌کنند حتی اگر افرادی بعد از واکسینه شدن باز هم مبتلا شوند
pourianazemi.com/?p=6641

مسعود :verified: بازبوقید

تکمیل پازل تاریخ‌نگاری پهلوی با پروژه «تاریخ شفاهی ایران»
meidaan.com/?p=79260

مسعود :verified: بازبوقید

خب مثل اینکه به دلیل تحریم‌ از پروژه #فدورا حذف شدم.
از همون چند سال پیش که یکی از اعضای پروژه ایمیل زد و بهم گفت اسم #ایران رو از تو پروفایل و ویکی فدورا حذف کنم (عمدا حذف نکردم) می‌دونستم این روز میرسه.

اما فکر نمیکردم متیو خان علاوه بر پروفایلم، اون اندک مشارکت‌ رو هم حذف کنه

باگ روی نسل *دوم* از محصول تازه‌مون گزارش شده. ما تو بخش R&D فقط نسل *سوم* از محصول رو داریم و مجبوریم راه حل رو فقط روی اون توسعه بدیم. ولی برای اطمینان، هفتهٔ بعد یکی از همکارهای بخش کنترل کیفیت قراره نتیجهٔ کار ما رو پیش یکی از مشتری‌هامون (در یک کشور دیگه) تست کنه، روی نسل *اول*!

این ماجرا فکر کنم از اون‌ها می‌شه که آخرش می‌گن: نفهمیدیم چی کردیم، چی شد!

حالا مدیر تیم خودمون (که از خودمونه و از همه چی خبر داره ؛) یک ایمیل تشکر حماسی برامون نوشته و مدیر همهٔ تیم‌های دیگه رو CC کرده. نوشته ما واقعاً از این کار سخت و همکاری بی‌سابقهٔ بین شما ممنونیم که تونستید باهاش از پس مشکل بربیایید و شما خیلی خوبید و این حرفا.... چند تا مدیر از تیم‌های دیگه هم جوگیر شدن و روی همون ایمیل ازمون تشکر ویژه کردن!

از خراب‌کارهای اعظم شرکت تبدیل شدیم به قهرمان‌های شرکت 😁 😆

نمایش رشته

کارنکردن یکی از فیچرهای محصولمون که مربوط به من و دو نفر دیگه است، کل پروژه رو تا حالا یکی دوماه عقب انداخته، یعنی برای راه‌‌انداختن این فیچر ناچیز که به هیچ وجه جدید نیست و از ازل توی دستگاه وجود داشته و همیشه باید کار می‌کرده، چند صد نفر فقط معطل ما سه نفر هستن تا ما به سان پت و مت، خنگ‌بازی‌هامون رو جمع کنیم تا این فاز از پروژه به سرانجام برسه و رسماً تأیید بشه. امروز بالاخره بعد از یازدهمین تلاش، قضیه کار کرد.

مسعود :verified: بازبوقید

قدرت‌نمایی تامین‌کنندگان کوچک در یورو ۲۰۲۰
bbc.com/persian/sport-57654708

مسعود :verified: بازبوقید

تازه بعدش همکارم بهم گفت که تو آلمان نسخه‌ای از فیلیپ هست که با Pf شروع می‌شه، یعنی Pfilip یا همچین چیزی!!!

نمایش رشته

اون‌هایی که امروز امتحان کردم:

Phillip
Phillipp
Philip
Philipp

و اون‌هایی که امتحان نکردم چون مثلاً خیلی دقت کرده بودم (ولی تو بین دوست‌ها و همکارها خیلی می‌شناسم):

Filip
Filipe
Filippe

و همهٔ جایگشت‌های ممکن همین‌ها.

نمایش رشته

زنگ زده بودم جایی و لازم بود با ایمیل چیزی براشون بفرستم. یارو فامیلی‌اش بوده «فیلیپ» که طبعاً تو نشونی ایمیلش هم همون بوده.

پشت تلفن سعی کرد فیلیپ رو برام هجی کنه (حرف به حرف بخونه). من هم تمام دقت زندگی‌ام رو به کار بردم که درست بشنوم و درست بنویسم که ایمیلم برگشت نخوره.

و بله! همه چی درست پیش رفت. بعد از فقط چهار تا تلاش ناموفق و یک تماس تلفنی دوباره، بالاخره موفق شدم تو ایمیل پنجم کلمهٔ فیلیپ رو با املای مورد نظر ایشون بنویسم.

اون وقت می‌گن اسم ما خاورمیانه‌ای‌ها سخته!

مسعود :verified: بازبوقید

اتوبوس سربازمعلمان کمربند و ترمزدستی هم نداشت
meidaan.com/?p=78633

نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون