نوشته‌های ثابت

باید به بدیل بیندیشیم و آن را ممکن کنیم.

نوشته‌های ثابت

تنها یک بحران — چه واقعی و چه خیالی — می‌تواند باعث تغییرات حقیقی شود. کارهایی که به خاطر بحران انجام داده می‌شوند، بستگی به ایده‌هایی دارند که از قبل وجود داشته‌اند. همین، به نظر من، کارکرد اصلی ماست: پرورش ایده‌های جایگزین برای سیاست‌های فعلی، زنده نگه‌داشتن آن‌ها، و اطمینان از این که همیشه کاربردپذیر و دست‌یافتنی هستند. پرورش ایده‌ها، تا روزی که ایده‌های غیرممکن در سیاست، به تنها راه‌حل‌های سیاسی تبدیل شوند.

مسعود :verified: بازبوقید

صبح جمعه بعد از مدت‌ها فرصت شد که قدری کوه‌پیمایی کنیم؛ این بار در #کابل

مسعود :verified: بازبوقید

این توییت و کل پاسخ‌ها بهش رو باید خوند و ای کاش بشه ذخیره‌اش کرد برای ارجاع در آینده.

با شیوه مواجهه‌اش با حامد مشکل جدی دارم چون خلاف واقعه اما حقیقتا لازمه طرفین باشعور ماجرا، در یک جلسه مجازی زنده موضوعات رو با هم به بحث بگذارند.

twitter.com/onatfarzad/status/

مسعود :verified: بازبوقید

برای اولین بار یک به عنوان مدیر یک هشدار مدیریتی برای یکی از کاربرها فرستادم.

کمتر باد.

یک نظریه هم که دیروز مطرح شد اینه که دوستانمون در بخش اقلیم فکر کردن الان پاییزه و کم‌کم باید پاییز بره و زمستون بیاد. مهندس! اونی که دو ماه و نیم پیش رد شد اعتدال بهاری بود، حواست هست؟

پس کی هوا یه کم گرم می‌شه؟ یخ کردیم بابا!

مسعود :verified: بازبوقید

حمایت آمریکا از تعلیق پروانه ساخت واکسن کرونا
bbc.com/persian/world-57004864

فکر کنم مشکل نکست‌کلاودم داره حل می‌شه 🙌 😌

نمایش رشته

در چند روز اخیر (که قرار شد بهش بگیم ) برام باز نمی‌شد و زندگی خیلی سخت شده بود. (نمی‌دونم بقیه هم همین مشکل رو داشتند، یا مشکل فقط از اینترنت من بود؟) الان تازه درست شده و زندگی دوباره زیبا شده.

چند تا کار مهم در نگهداری کارسازهام (سرورهام) مونده که خیلی هم رو اعصابن. تعمیر سرور بعد از تغییر سرویس‌دهندهٔ میزبانی، به‌روزرسانی سرور ، مهاجرت سایت شخصی‌ام به یک static site generator دیگه، و راه انداختن سرور چت شخصی برای خودم و فک و فامیل. امروز اگه بتونم فقط یکی از این کارها رو انجام بدم خیلی خوب می‌شه. فقط همین امروز رو وقت دارم، شاید فقط تا پیش از ظهر. از فردا کاسبم و دوباره می‌افته برای چند هفته (اگر نه چند ماه) دیگه.

توییتر خرابه. امروز صبح در محیط وب، واکنش‌ها به هیچ توییتی رو نمی‌تونست برام باز کنه. ندیدم کسی تو از چنین خرابی‌هایی شکایتی بکنه، لابد از بس توییتر کلفته، و هر کاری می‌کنه لابد درسته.

برمی‌گردیم همین جا.

مسعود :verified: بازبوقید

حضور یا عدم حضور در #انتخابات مثل هر کنش دیگری در جامعه، یک کنش سیاسی است. این نفس حضور پای صندوق رای نیست که آن را سیاسی می‌کند (که می‌تواند عین بی‌سیاستی باشد) این، شیوه مواجهه با آن است.

مطلق‌انگاری خوبی یا بدی حضور پای صندوق رای اشتباه است. خوب، اقدام سیاسی است و بد، بی‌سیاستی.

خب در چند روز اخیر دیگه خجالت و احتیاط و محافظه‌کاری رو کنار گذاشتم و دارم دونه‌دونه بستگان درجه یک و درجه دو رو «پرزنت» می‌کنم و روی گوشی‌هاشون () نصب و تنظیم می‌کنم‌. بالاخره یکی باید این قضیه رو فشار بده دیگه، کی بهتر از من؟!

مسعود :verified: بازبوقید

هدف بعدی حذف گوگل از روی گوشیمه.

من اگه دربارهٔ صحبت‌های نظری نداشته باشم یا نخوام نظری بدم (یا حتی اون صحبت‌ها رو نشنیده باشم) یه وقت زشت نباشه؟

چند روز پیش تازهٔ کوری دوکتروو رو آنلاین خریدم و هر آن ممکنه برم صندوق پستمون رو چک کنم و اون تو باشه! هیجان دارم براش! 😃craphound.com/category/attacks

مسعود :verified: بازبوقید

تغییر قرن: مساله 'شمارش' یا مساله 'نام‌گذاری'
bbc.com/persian/iran-56595324

جانم بی‌بی‌سی؟ واقعاً یه دونه کلیک این همه ارزش داره؟

یخ گوشت رو با باز کردم، و این نقطه رو در وسطش زیارت نمودم. چه طراح خنگی بوده که شکم موج ایستای الکترومغناطیسی مایکروفر رو انداخته رو مرکز بشقاب مایکروفر که می‌چرخه! نمی‌دونم شاید هم محدودیت دیگه‌ای داشته، ولی در کل این خطرناکه.

نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون