بعد جالبه برا یه کشور که برا همین تعداد آدم هم نتونسته حداقل های زندگی رو تامین کنه و هر روز داره به تعداد تهیدستانش افزوده میشه درگیر انواع بحران های زیست محیطی و خشکسالیه نسخه افزایش جمعیت می پیچند.

پیگیری

@isolatedvan حرف کلی‌ات رو می‌فهمم و باهاش هم موافقم، ولی از یه جنبه‌هایی افزایش جمعیت لازمه. مثلاً تو آلمان حساب کردند و دیدند که تعداد بچه‌هایی که امروز هستند (و در آینده کار خواهند کرد) برای پرداخت حقوق بازنشستگی میان‌سال‌هایی که به زودی بازنشسته می‌شوند کافی نیست. برای همین از یک طرف افزایش جمعیت رو تشویق می‌کنند و از طرف دیگه سن بازنشستگی رو پیوسته بالا و بالاتر می‌برند.

@masoud جامعه هدفم بیشتر ایران بود تا یه کشور توسعه یافته و پردرآمدی مثل آلمان. با این حال بیشتر از مسئله اقتصادی به بحث زمین نگاه دارم. به وجود اومدن هر انسان جدید یعنی مصرف بیشتر و در نتیجه تخریب بیشتر. بنظرم به وجود آوردن هر تغییر تازه ای در مناسبات زندگی بشر باید با منطقی کردن جمعیت جهانی شروع بشه این هفت میلیارد (؟) بنظرم بار اضافیه که با زمین تحمیل شده

@isolatedvan آره با این داستان زمین که گفتی خیلی هم‌دلم.

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون