پی بگیرید

اگر کاربر گوگل‌پلاس هستید (بودید 🙄) و دغدغهٔ یافتن جایی برای انتشار نوشته‌های طولانی را دارید، شاید write.as برایتان گزینهٔ خوبی باشد. محیطش خیلی خیلی ساده و مینیمال است، می‌توانید هر وقت بخواهید داده‌هایتان را از آن‌جا به جای دیگر منتقل کنید، مثل وردپرس می‌شود روی سرور شخصی هم نصبش کرد (یعنی گزینهٔ انتقال به سایت و دامین شخصی همیشه روی میز است)، و از نظر فنی به‌روز و آینده‌دار به نظر می‌رسد.
write.as

ویژگی خوب دیگر write.as این است که با پروتکل تازهٔ هم سازگار است. این یعنی علاوه بر پشتیبانی از ، می‌توان وبلاگ‌های بر پایهٔ این سیستم را مستقیماً از شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکزی مانند و و هم دنبال کرد و (به احتمال زیاد در آیندهٔ نزدیک) از آن شبکه‌ها روی نوشته‌های وبلاگی نظر گذاشت.

@masoud
به نظر چیز جالبی میاد، ولی با توجه به پولی بودنش، حتی یک دلار در ماه، به قول فرنگیا حکم no-go برای کاربر ایرانی داره

@masoud
نوشته Trial
دیگه نمیدونم ترایال منظورش زمان‌داره یا نسخۀ کم‌امکاناتی که یه روز در میون میخواد تبلیغ نشون بده که آپگرید کن

@Athelstan
فقط امکاناتش کمی محدودتره. این‌جا رسماً نوشته
Try out the core publishing experience for as long as you like
اتفاقاً وقتی گزینهٔ پولی هم داشته باشه، من شخصاً بیشتر بهش اعتماد می‌کنم، چون فکر می‌کنم مشتریانی خواهند بود که بهشون پول خواهند داد و به همین دلیل سرویسشون پس‌فردا تعطیل نخواهد شد.

@masoud
دارم به این فکر میکنم تو مستدان یه امکانی اضافه میشد که نوشته‌های write.as رو با کلیک روی لینک، در یک صفحهٔ floating که وسط پنجرهٔ خود مستدان باز میشد، بشه مشاهده کرد تا لازم نباشه از تب اصلی خارج شد.

@masoud
من ناراحتم که کامنتدونی نداره

@Dawn
راست می‌گی این یه مشکل بزرگه که من اصلاً حواسم بهش نبود. ظاهر زیبا و مینیمال write.as کورم کرد فکر کنم!
در حالت فعلی تنها راه برای گرفتن نظر خواننده‌ها اینه که نشونی نوشته‌ات رو توی شبکه‌های اجتماعی بنویسی که مردم زیر همون نظر بگذارن. در مورد ماستدون کار یه کم آسون‌تره چون مردم مستقیم می‌تونن مشترک وبلاگت بشن (البته به شرطی که تیک Federation رو فعال کرده باشی) و زیر اون نظر بگذارن.

@Dawn
ولی قبول دارم که چارهٔ خوبی نیست. دیدم که سازندگان write.as یه پروژهٔ تازه تعریف کردن به نام remark.as که قراره نظرگذاشتن رو اضافه کنه، ولی هنوز مونده تا کامل بشه.

@masoud
اون رو لینک رو فعال کردم مسعود.
فعلا تصمیم دارم تو وبلاگ قدیمیم بنویسم ولی یه چیزهایی هست که آدم ترجیح میده کسی در موردشون نظر نده. مثل داستانند، اونا رو می خوام تو رایت از بنویسم.
مرسی از جواب 😀

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون