پی بگیرید

دارم آخرین شمارهٔ ( زبان) لیبره‌لانژ رو گوش می‌دم. پادکستیه دربارهٔ همهٔ جنبه‌های مختلف آزادی مصرف‌کننده‌ها، از جمله (و از همه بیشتر) آزادی نرم‌افزار. تو این شماره‌اش دارن پروتکل رو توضیح می‌دن. پروتکل یعنی زبونی که کامپیوترها و سایت‌ها باهاش با هم حرف می‌زنن، و ActivityPub همون چیزیه که سرورهای ماستدون و پیکسل‌فد و پیرتیوب رو به هم وصل می‌کنه.

librelounge.org/episodes/episo

اگه این شماره رو بشنوید، درک عمیق‌تری از این خواهید داشت که پشت پرده چه جوری کار می‌کنه و چه جوری نوشته‌ها و عکس‌های ما رو به دست بقیهٔ کاربرها می‌رسونه. پادکست‌های زیادی نیستن که بتونن به این خوبی اکتیویتی‌پاب رو توضیح بدن؛ دلیلش اینه که یکی از دو تا مجری این پادکست (کریس وبر، @cwebber) عضو گروه نویسنده‌های این پروتکل بوده 😀
w3.org/TR/activitypub

@masoud خیلی عالی. چه پادکست‌های خوبی داره

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون