آلمان برای فروش صادرات سلاح به عربستان و امارات 'مجوز صادر کرد'
bbc.com/persian/world-47897066
#فارسی #خبر

پی بگیرید

خیلی عصبانی می‌شم وقتی این ژشت «آدم خوبه»ی آلمان رو در امور بین‌المللی می‌بینم و از طرف دیگه صادرات سلاحش رو 😑
منبع نمودار: atlas.media.mit.edu/en/visuali

@masoud

سلاح صادر نکنن چی میشه؟ جنگ تو جهان دیگه ورمیافته؟

@Athelstan
جوابت رو نمی‌دم. خودت به این سؤالت یه کم بیشتر فکر کن.

@masoud
من فکرامو کردم.
ساده‌انگارانه‌س اگر فکر کنیم با تحریم تسلیحاتی عربستان (کل این دعواهای چپا تو آلمان سر عربستانه، فقط و فقط چون متحد آمریکاس. به قدر سر سوزنی مشکلی با اینکه به مثلا بشار اسد یا مادورو سلاح فروخته بشه ندارن) دیگه کودکی در یمن نخواهد مرد. میدونی اگر سلاح هوشمند به بن سلمان ندن چی میشه؟
بن سلمان با بمب بشکه‌ای یمنیا رو میکشه، عین بشار!
اگر تا حالا بن سلمان صنعا رو بمباران فرشی نکرده، از ترس همین تحریم تسلیحاتی بوده. با تحریم تسلیحاتی، دیگه اهرمی برای فشار در کار نیست.

@masoud
به جز اون، به فرض که بن سلمان همون بلایی که صربا سر بوسنیاییا آوردن رو سر حوثیا نیاره و RoE مورد قبول کنوانسیونای جهانی رو رعایت کنه.
اگر آلمان نفروشه، چین و روسیه هستن. کما اینکه بخش بزرگی از پهپادای تهاجمی مورد استفادهٔ ائتلاف عربی، ساخت چینن و بارها حملات موفق علیه حوثیا داشتن.
چپ به خیال خودش با این کار میخواد سمت اخلاق‌مدار رو انتخاب کنه، ولی چون در هزینهٔ این سانتی‌مانتالیسم شریک نیست، فقط یمنیای بیشتری رو به کشتن خواهد داد و آخرش بازم طلب‌کاره و تقصیرو میندازه گردن «سفیدپوستا»!

@masoud
پیسپرس میگفت آلمان بسته های کامل صادرات میکنه. از یه طرف سلاح می فرسته از اونطرف خدمات درمانی به مجروخان اون جنگ ارائه میکنه. اینطوری بهتر میشه پول درآورد.

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون