پی بگیرید

این نوشتهٔ (به ) که دیروز تو داغ شده بود دربارهٔ مشکلات داشتن سرور مستقل حرف می‌زنه؛ همون کاری که من هم یک ماهه که شروعش کردم. تا حدی تجربهٔ من هم شبیه همینه، هرچند که سرور من هنوز خیلی تازه است و چیزی رو با قطعیت نمی‌تونم تأیید یا تکذیب کنم.
Google is eating our mail
tablix.org/~avian/blog/archive

وضعیت خیلی بدیه که این قدر بزرگ شده که عملاً می‌تونه در مورد سرویس نامتمرکزی مثل هم به سرورهای مستقل کوچیک زور بگه. حتی اگه سرور ایمیل شخصی و کوچیک من هیچ مشکل فنی‌ای هم نداشته باشه (که نداره) و هیچ هرزنامه‌ای هم نفرسته (که نمی‌فرسته)، گوگل ممکنه ایمیل‌هام رو (اسپم) شناسایی کنه یا حتی بدتر، ایمیل‌ها رو برگشت بزنه.

به نظر من باید قضیه رو سروته ببینیم: این مشکل کاربرهای جی‌میله که سوریس‌دهنده‌شون ایمیل‌های مهم رو به دستشون نمی‌رسونه. و راه حل اینه که از گوگل بیاییم بیرون. هر چی نامتمرکزتر و پخش‌تر، بهتر.

سوریس‌دهنده > سرویس‌دهنده (در این مورد شرکت گوگل)

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون