کمی طولانی هست، ولی به نظر من حرف‌های خیلی بنیادی‌ای برای و امروز داره می‌زنه.

گفتگوی عباس عبدی با روزنامهٔ اعتماد:
چه باید کرد؟ اصلاح پنج سیاست متناقض

telegra.ph/%DA%86%D9%87-%D8%A8

@masoud اینا هم احتمالا بخشی از خیز بلند دوستان برای انخابات‌های پیش رو باشه

@isolatedvan
دلیل این همه بدبینی و حس منفی رو نمی‌فهمم. من حرفی که توش گفته شده برام جالب بود، مستقل از انگیزه‌اش و حتی گوینده‌اش.
یک لحظه تصور کن، اگر کسی که سال‌های متمادی در فضای سیاست ایران زندگی و تحلیل و بازی کرده، اگه بخواد یک تحلیل دلسوزانه از شرایط بکنه و چند تا راهکار بنیادی برای بهبود اوضاع بده، در چه حالتی هست که انگ «خیز برای انتخابات پیش رو» رو بهش نچسبونی؟
مگه سیاست در حالت ایده‌آلش ادامهٔ اخلاق ولی در فضای عمومی نیست؟ چرا بیاییم هر جرقه‌ای از این تصویر ایده‌آل رو خفه کنیم؟

@masoud مسعود جان آخه نویسنده مطلب یه عضو موثر و حتی سیاست‌گذار یه جریان سیاسی کشوره با رزومه مشخص. نمی‌شه حرفی که می‌زنه رو جدا از عملکرد جریانی که بهش تعلق داره دونست. همین طور که از اقدامات نادرست جناح اصلاحات در طول ۴۰ سال گذشته ( از نقش داشتن در اشغال سفارت آمریکا تا حمایت بی چون و چرا از دولت روحانی) دفاع می‌کنه و می‌کنن. اخیرا هم صداهایی مبنی بر اصلاحات ساختاری از این جناح داره به گوش می‌رسه که با توجه عملکردشون فکر نکنم جدی گرفتن این حرف‌ها دردی از ما رو دوا کنه

@isolatedvan
«نویسنده مطلب یه عضو موثر و حتی سیاست‌گذار یه جریان سیاسی کشوره با رزومه مشخص»
کاملاً درست میگی. و این دقیقاً ویژگی‌هاییه که به کسی صلاحیت می‌ده دربارهٔ سیاست و جامعهٔ ایران تحلیل قابل اعتنایی ارائه بده. وگرنه قرار بود تحلیل برادرزادهٔ چهارسالهٔ من رو بخونیم؟!
سؤالم رو تکرار می‌کنم: در چه حالتی هست که تحلیل سیاسی‌ای رو از آدم باتجربه‌ای در سیاست بشنویم ولی برچسب «خیز برای انتخابات پیش رو» رو بهش نچسبونیم؟

@masoud اینکه باید تحلیل رو از اهلش خواست صحیح. حرفی هم درش نیست. اما باز هم می‌گم نمی‌شه فرد تحلیلگر رو خارج از وابستگی سیاسی، طبقاتی و ایدئولوژیکش به صرف چیزی که ارائه می‌ده دونست. به نظر من در میان تحلیلگران هستند کسانی که به دور از «خیز بلند برای انتخابات پیشرو» و در جهت منافع مردم می‌نوسیند. انتخاب شخصی من قطعا به جای وابشتگان جریان اصلاحات آن‌ها خواهند بود.

پی بگیرید

@isolatedvan
ممنون از پاسخت. پس دوست دارم چنین تحلیل‌هایی رو که می‌گی بخونم.

@masoud همین سایت میدان که دنبالش می‌کنی کم از این نوع تحلیل‌ها نداره

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون