پی بگیرید

@SiMA
الان خوندمش. انتقاد بنیادی‌ای که به اصلاح‌طلب‌ها گفته شیوهٔ بیانش برام جدیده و قانع‌کننده است. و اهمیت ویژه‌ای که به جنبش‌های اجتماعی داده هم برام جالبه. من رو یاد نوشته‌های اخیر دکتر منصوری می‌اندازه.
تا جایی که من می‌فهمم، بخش پایینی و بدنهٔ این جنبش‌های اجتماعی چیزیه که وظیفهٔ ماست، ما شهروندان معمولی نیمه اکتیویست. ولی همچنان برام مبهمه که فراتر از دایرهٔ شخصی خودمون، چه کاری می‌تونیم برای افزایش تأثیرگذاری و هم‌افزایی این جنبش‌ها بکنیم. ایشون هم در این باره سرنخ بیشتری نداده.

@masoud برای من هم بیانِ روشن و صراحت‌ش قابل توجه بود؛ و به طور کلی، هر وقت یک آدم دانشگاهی، سعی می‌کنه فارغ از تئوری‌ها و چارچوب‌ها، اما در راستای حرفه و علقه‌های خودش، حوزه‌ی عمومی رو مخاطب قرار بده بسیار جذابه.
اما باهات موافق‌م که در مورد جنبش‌های اجتماعی حرف زیادی برای گفتن نداره؛ در حالی‌که نیاز امروز ما این‌ه که دقیقن در همین مورد صحبت کنیم؛ یعنی این جنبش‌ها رو نقد کنیم و در مورد نقاط ضعف و قوت و افراط و تفریط‌شون حرف بزنیم.

@masoud نمی‌دونم منظورت از دایره‌ی شخصی خود چی‌ه؟ یعنی خودمون و دوستامون؟ اگر این‌جوره، این خودش قدم خیلی بزرگی‌ه. به نظر من، برای مقاومت و مبارزه با سیستمی انقیادآور و هراس‌افکن، هیچی مهم‌تر و قوی‌تر از کار گروهی نیست.

@SiMA
موافقم. همون هم خودش خیلی بزرگه و تأثیرش هم زیاد و جاش هم خیلی خالی.

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون