پیگیری

راستی Just for Fun (فقط برای تفریح) رو خوندید؟ مخاطب کتابش جایی بین برنامه‌نویس‌ها و غیربرنامه‌نویس‌هاست. داستان زندگی لینوس توروالدز، برنامه‌نویس ۴۹ سالهٔ اهل فنلانده که ۲۸ سال پیش سیستم‌عامل رو ساخت و هنوز هم رهبر گروه چندهزارنفره‌ایه که این سیستم‌عامل رو بهبود و گسترش می‌دن.

کتابش رو جادی @jadi به فارسی ترجمه کرده و به رایگان گذاشته این‌جا:
linuxstory.ir/chapters/intro.h

@masoud @jadi
البته بهتر من می‌دونید که توروالز هرگز سیستم‌عامل درست نکرد. الان هم سیستم‌عامل توسعه نمی‌ده بلکه کرنل توسعه می‌ده که البته کار مهمیه.

@ahangarha
بله بله درسته، لینوکس فقط یک جزء کوچیک (البته خیلی مهم) در یک سیستم‌عامله. یک کامپیوتر امروزی که سیستم‌عاملی بر پایهٔ لینوکس رو اجرا می‌کنه (از جمله همهٔ گوشی‌های ی)، به برنامه‌های خیلی بیشتری از صرفاً لینوکس نیاز داره تا حتی بالا بیاد. بیشتر این برنامه‌ها مستقل از نوشته شده‌اند و خیلی‌هاشون جزء پروژهٔ هستند.

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون