همیشه به ویژگی «اطلاعات آماری توییت» در :twitter: حسودی‌ام می‌شد. با این ویژگی می‌شه دید که هر یک از توییت‌های شما چند بار دیده شده و از این قبیل. از همه جالب‌تر برام اون جاش هست که نشون می‌ده چند نفر روی پیوندی که در توییت بوده کلیک کرده‌اند.

حالا ولی این رو دربارهٔ آخرین توییت من که توش به نوشتهٔ وبلاگم پیوند دادم ببینید: توییتر می‌گه فقط دو نفر روی پیوند کلیک کردند، در حالی که آمارگیر سایت خودم داره ۶ تا بازدیدکنندهٔ یکتا رو که از سایت توییتر مستقیم وارد همون صفحه از وبلاگم شدند نشون می‌ده.

پیگیری

تازه می‌دونم که بعضی از بازدیدکننده‌های من با مرورگرهایی وارد وبلاگم می‌شن که (برای حفظ حریم خصوصی کاربر) اطلاعات صفحهٔ قبلی رو پاک می‌کنه؛ یعنی کلیک‌ها روی اون پیوند در توییتر احتمالاً حتی بیشتر از ۶ تاست.

اگه از طرف شرکت :twitter: به قضیه نگاه کنیم،‌ قاعدتاً هر چی آمارهای توییت رو بالاتر نشون بده (حتی اگه خالی ببنده) به نفعشه، چون این توهم رو برای کاربر به وجود میاره که حضور در خیلی برای ارتباط با مخاطبان مؤثره.

ولی این که آمار رو کمتر نشون میده (که به ضرر توییتر هم هست) باعث می‌شه که شک کنم که این داده‌ها کلاً بی‌اعتبار باشن و هیچ ربطی به واقعیت نداشته باشن.

نمایش رشته

نتیجه این که دیگه به ویژگی «اطلاعات آماری توییت» در :twitter: حسودی‌ام نمی‌شه. یعنی اصلاً گور باباش! پاشید بیایید :mastodon: که آمار کلیک‌های کاربرهاش رو نمی‌گیره 😁

نمایش رشته
برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون