آخرین نشونه‌های گوگل رو هم دارم از زندگی‌ام پاک می‌کنم. داستانش طولانیه، ولی الان اون جایی هستم که دارم نشونی ایمیلی رو که برای ثبت نام به سایت‌های مختلف دادم، یکی یکی از جی‌میل منتقل می‌کنم به نشونی ایمیل خودم؛ ایمیلی که سرورش هم مال خودمه.

این وسط یه کار خوب هم می‌کنم که در نهایت در مدیریت ایمیل‌ها (یا بهتره بگم مدیریت اسپم‌ها!) خیلی کمکم خواهد کرد: یکی از دامنه‌های ایمیل روی سرور ایمیل‌ام رو جوری تنظیم کردم که مستقل از نام کاربری ایمیل، همه چیز خودبه‌خود فرستاده بشه به لونهٔ اسپم‌ها. یعنی AnyUsername@mydomain.mytld بره به spamcatcher@myOtherdomain.mytld. یعنی هر چیزی به جای نام کاربری بنویسم، معتبره و منتقل می‌شه به لونهٔ اسپم‌ها.

نمایش رشته
پیگیری

هر بار که بخوام نشونی ایمیل‌ام رو به کسی بدم، همون لحظه تو ذهنم یه نشونی تازه اختراع می‌کنم و اون رو می‌دم. مثلاً موقع ثبت نام توی سایت‌ها، نشونی دامنهٔ همون سایت رو به جای نام کاربری می‌گذارم یا اگه تو فروشگاهی کسی نشونی ایمیل‌ام رو خواست، اسم فروشگاه رو به جای نام به یارو می‌گم.

· · Web · 1 · 0 · 8

این جوری تا آخر تاریخ هر وقت هرزنامه بهم فرستاده شد، این دو تا کار رو می‌تونم بکنم:
می‌تونم بفهمم که کدوم لاجنسی نشونی‌ام رو به اسپمرها لو داده و پدرش رو دربیارم.
می‌تونم خیلی راحت شیر اون اسپم رو ببندم، چون حتی اگه یارو نشونی ایمیلم رو به هزارتا اسپمر هم داده باشه، با بستن اون نشونی موقت خاص همه چی مسدود می‌شه.

نمایش رشته

@masoud
چه جالب.از چیزی مثل mailinabox استفاده میکنید یا خودتون دستی سرور رو کانفیگ کردید؟

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون