پیگیری

یخ گوشت رو با باز کردم، و این نقطه رو در وسطش زیارت نمودم. چه طراح خنگی بوده که شکم موج ایستای الکترومغناطیسی مایکروفر رو انداخته رو مرکز بشقاب مایکروفر که می‌چرخه! نمی‌دونم شاید هم محدودیت دیگه‌ای داشته، ولی در کل این خطرناکه.

@masoud
میشه یه طور توضیح بدید انگار ما پنج سالمونه؟

@Maryam

توضیحش بدون رسم شکل یه کم سخته. روش کار مایکروفر رو که بدونی، بقیه‌اش دیگه چیز زیادی نیست. سعی می‌کنم با زبان الکن خودم بگم:

ببین مایکروفر برای گرم کردن غذا یک موج الکترومغناطیسی ایستا تولید می‌کنه. «ایستا» یعنی موجش مثل موج روی آب حرکت نمی‌کنه، بلکه مثل لرزش سیم گیتار سر جاش می‌لرزه. چیزی که می‌لرزه هم آب یا سیم گیتار نیست، بلکه شدت میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی داخل اتاقک مایکروفره که شبیه یک موج سینوسیه. این موج چند تا گره و چند تا شکم داره.

fa.m.wikipedia.org/wiki/موج_سا

@Maryam

اون جاهایی که گرهٔ موجه، شدت موج توشون همیشه صفره (یعنی اگه غذا فقط در اون نقطه باشه هیچ وقت گرم نمی‌شه)، و روی شکم موج، شدت موج بین صفر و یک مقدار بیشینه‌ای در نوسانه. برای همینه که ظرف مایکروفر همیشه باید بچرخه، وگرنه یک بخش‌هایی از غذا خام می‌مونه.

نقطهٔ مرکز بشقاب مایکروفر هیچ وقت جابه‌جا نمی‌شه. بنابراین اون نقطه خیلی خاصه و احتمالاً باید نه دقیقاً روی گره باشه (که خام نمونه) و نه روی شکم (که بسوزه).

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون