پیگیری

می‌گم آقای گنوم زادگان، @danialbehzadi. تو گنوم ۴۰ چه جوری می‌شه برای جابه‌جایی بین آرایش فارسی و انگلیسی صفحه‌کلید، Alt-Shift رو تنظیم کرد؟ یک زمانی بود که نمی‌شد این میان‌بر خاص رو گذاشت، یک مدت بعد درست شد، حالا تو گنوم ۴۰ باز هم کار نمی‌کنه. چاره چیه؟

و آیا می‌دونی که چه جوری می‌شه ویژگی type-to-search ناتیلوس رو از کار انداخت؟ این رو اگه بدونی منو بندهٔ خودت می‌کنی.

@masoud
از سیخونک‌ها > صفحه‌کلید و موشی > گزینه‌های چیدمان اضافی

@danialbehzadi

ممنون از پاسخ سریعت. ولی هنوز پیداش نکردم. سیخونک‌ها به انگلیسی یعنی چی؟ من تو Settings یه گزینه می‌بینم به نام Mouse & Touchpad و یه گزینهٔ دیگه به نام Keyboard. اینی که نوشتی رو تو هیچ کدومشون نمی‌بینم.

@masoud من گنوم استفاده نمی‌کنم ولی حدس می‌زنم منظور tweaks باشه.

@danialbehzadi @masoud حالا این که دانیال میگه اجازه تعیین میانبر را میده. من ولی بعد از به روز کردن اوبونتو یک باگ بامزه پیدا کردم: میانبر تغییر صفحه کلید اگر فقط دو تا صفحه‌کلید تعریف کرده باشی کار نمی‌کنه! باید حداقل سه تا باشه رو سیستم من 😂🤦🏻‍♂️

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون