بعد از سه ساعت کار شبانه‌روزی 😉 بالاخره تموم شد! برای مهمونی افطار امشب حمص هوا کردیم 😋

نسخهٔ یکم از الگوهای فارسی لیبره‌آفیس سرانجام آماده شد 😃 گذاشتمشون روی سایت رسمی الگوهای لیبره‌آفیس. الان فقط باید تأییدش کنند تا به طور عمومی منتشر بشه.

همزمان یه سایت استاتیک جدا هم براش دارم می‌سازم که تا مرحله‌های خوبی پیش رفته 😀

نتیجهٔ پژوهش تازه:‌ قرارگرفتن در معرض دیدگاه‌های مخالف در شبکه‌های اجتماعی به قطبی‌شدن سیاست دامن می‌زند (منبع: meidaan.com/archive/61848)
یعنی حتی اگه شبکه‌های اجتماعی اون کارکرد منفی‌ای که ما فکر می‌کردیم رو هم نداشته باشن، حتماً یک کارکرد دیگه دارند که حتی از اونی که ما فکر می‌کردیم هم بدتره 😂

از آخرین نوشتهٔ پوریا ناظمی @pourianazemi رسیدم به این «درس‌نامهٔ آنلاین روزنامه نگاری علمی». نگاهی به بعضی از درس‌هاش انداختم. به نظر میاد چیز باکیفیتی باشه:
wfsj.org/course/pe

رونوشت به همهٔ خبرنگارهای علمی و علاقه‌مندان به (این‌جا تو پرسادون البته تنها خبرنگاری که می‌شناسم ساراست @sara_rsh).

کسی می‌دونه که چه جوری می‌تونم trackerهای گوگل‌فونت و گراواتار رو تو وبلاگ وردپرس خودم غیرفعال کنم؟

مقالهٔ
سوءتفاهمی به نام نرم‌افزار
این بار ، با ویرایش‌های جزئی و پیوندهای بیشتر در بین متن نسبت به چیزی که اسفند پارسال در سایت میدان منتشر شد.
masoud.abkenar.net/blog/fa/201

این نوشتهٔ (به ) که دیروز تو داغ شده بود دربارهٔ مشکلات داشتن سرور مستقل حرف می‌زنه؛ همون کاری که من هم یک ماهه که شروعش کردم. تا حدی تجربهٔ من هم شبیه همینه، هرچند که سرور من هنوز خیلی تازه است و چیزی رو با قطعیت نمی‌تونم تأیید یا تکذیب کنم.
Google is eating our mail
tablix.org/~avian/blog/archive

نمی‌دونم چرا وقتی این خانواده‌ها رو تو ایستگاه می‌بینم که نفری یکی چمدون دستشونه، گل از گلم باز می‌شه :flow: انگار من به جاشون دارم می‌رم و تعطیلات 😊

اینم عکس قطار خالی. بعضی وقت‌ها این ساعت جا برای نشستن هم به زحمت پیدا می‌شد تو قطار. نمی‌دونم چه خبره امروز.

مقالهٔ‌ سیاهچالهٔ اسطرلاب @staryab دیر اومد، ولی دقیقاً به سبک عالی اسطرلاب دراومد 😀 با توضیحات دقیق‌تر، ارجاع به مقاله‌های واقعی، و مصاحبه با سه نفر از اعضای تیمی که در گرفتن اون عکس از مشارکت داشتند.
staryab.com/2019/04/14/blackho

فرقی نداره جادهٔ چالوس و راه قم
من مستی‌ام که خوش داره رانندگی کنه

یه ماهی که تو آکواریوم زار می‌زنه
تا توی اشک‌های خودش زندگی کنه...

🎶 رانندگی در مستی، آلبوم هیچ هیچ هیچ، شاهین نجفی

بعد از مدت‌ها، دوباره چند تا عکس از مسیر روزانه‌ام به سمت کار

من هم بالاخره عضوش شدم و چند تا صدا ضبط کردم و چند تا هم تأیید. چه‌قدر محیطش رو خوب و تمیز ساختن. امیدوارم چیز خوبی از توش دربیاد.
voice.mozilla.org/fa

بیشتر بخونیم - از وبلاگ امیر صدیقی

این پست برای اونایی نیست که اهل مطالعه هستن بلکه برای اونایی‌ست که طی دوران تحصیل، مشکلاتی داشتن و تحت تاثیر اون مشکلات باقی موندن. برای بچه‌هایی‌ست که مدرسه بهترین زمین بازی رو براشون فراهم نکرده. برای بچه‌هایی‌ست که عاشقانه مدرسه نرفتن یا نتونستن.

من اون دانش‌آموزی بودم که همیشه توی هپروت بود... [بقیه در ]

virgool.io/@sedighi/%D8%A8%DB%

یه مثال دیگه: دیروز از سوپرمارکت یه بسته ماژیک خریدیم. این عکس از جعبهٔ ماژیک‌ها رو ببینید! اطلاعات محصول رو به پنج زبون زندهٔ دنیا نوشته: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، لهستانی، و هلندی.
انگلیسی؟ نه، به نظرشون اون قدر مهم نیست ¯/_(ツ)_\¯

من بعد از این همه سال هنوز هم نفهمیدم که این آلمانی‌ها پیش خودشون چی فکر می‌کنن...

تو قطار نشستم و دوباره شروع کردم به خوندن . تازه سیر داستان آروم شده و فکر کنم همین الاناست که نویسنده دوباره یه دونه از اون غافلگیری‌هاش رو رو کنه! دفعهٔ پیش که در یک حرکت انتحاری دو تا شخصیت اصلی داستان کشته شدن و من مونده بودم که بعدش داستان قراره با کی ادامه پیدا کنه! البته نگرانی‌ام بی‌مورد بود، چون تو دنیای این کتاب آدم‌ها بعد از مرگ فیزیکی همچنان می‌تونن به طور شبیه‌سازی‌شده زندگی کنن...

بالاخره افتاد اون اتفاقی که از اولش هم می‌دونستیم هر لحظه می‌تونه بیفته.

در همین باره از دوستای خوبمون در :
indieweb.org/site-deaths

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون