سرانجام شروع کردم به ساختن سایت برای قالب‌های فارسی لیبره‌آفیس که چند وقت پیش ساختم 😀. هنوز خیلی کار داره، ولی خوشحالم که شروعش کردم. امیدوارم ول نشه و به یه سرانجامی برسه...

نمی‌دونم احتمالاً به فرهنگ هر جامعه‌ای هم ربط داره، ولی الان خبر یه پژوهشی رو تو ساینتیفیک امریکن خوندم که می‌گفت دیگران از آن‌چه در آینه می‌بینید بیشتر از شما خوششان می‌آید!
blogs.scientificamerican.com/i

روایت دیدار هایزنبرگ و ماکس پلانک، دربارهٔ ماندن یا از آلمان، در اوج آشوب جنگ جهانی دوم.
(از کتاب «جزء و کل» نوشتهٔ هایزنبرگ، ترجمهٔ حسین معصومی همدانی، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی) (متن را دکتر وحید کریمی‌پور تایپ و منتشر کرده، و در ضمن نام مترجم را اشتباه نوشته)

در دنیایی هستیم که چیزی به این سادگی و بداهت رو نه تنها یکی باید تو وبلاگش بنویسه، بلکه حتی توی هکرنیوز هم داغ می‌شه!

این عکس رو هفتهٔ پیش از نیمکت محوطهٔ باز کنار خونه‌مون گرفتم. دم غروب بود، نزدیک‌های همین الان (به وقت ما). ببینین آسمونش چه خوشرنگ شده!

اینم تصاویر دیده‌شده‌ای از مسیر امروزم از شرکت به ایستگاه قطار. خیلی وقت بود عکس نذاشته بودم!

خیلی تلاش کردم الان که دارم از سر کار برمی‌گردم، از توی واگن مترو یه عکس از آلیانس آرنا (Allianz Arena) (ورزشگاه بایرن مونیخ) براتون بگیرم. ببخشید دیگه در همین حد تونستم P:

توی نسخهٔ تازهٔ (نسخهٔ ۲٫۵) می‌تونید کاربرهای مورد علاقه‌تون رو به دیگران هم معرفی کنید. منظورم کسانی هستند که پی‌شون می‌گیرید و به نظرتون چیزهای جالبی می‌فرستند و دوست دارید دیگران هم اون‌ها رو پی بگیرند.
برای این کار باید روی عکس کاربر مورد علاقه کلیک کنید، بعد روی علامت سه نقطهٔ زیر عکسش و در منویی که باز می‌شه روی گزینهٔ «نمایش در نمایه» بزنید. این کار رو می‌تونید برای هر تعداد کاربری که دوست دارید انجام بدید. روی نمایه‌تون همیشه چهار تا از این کاربرها به طور تصادفی نشون داده می‌شن.

موقع برگشتن از سر کار، تو ایستگاه قطار: آگهی مفقودی شوشانا جون :))

آخیش تم ماستدون رو روشن کردم دلم وا شد! 😀

ولی حالا این عکسی رو که دیروز گرفتم ببینید! مسیری ایستگاه قطار تا شرکت که همیشه تنها می‌رفتم ببینید ساعت هفت صبح چه قدر شلوغه! تازه این دوستانی که تو عکس می‌بینید اونایی هستن که خواب موندن x)

خب به سلامتی این مشکل هم تو آخرین نسخهٔ لیبره‌آفیس حل شد. الان ایشون می‌تونن همهٔ عددها رو (شماره صفحه، فهرست، شمارهٔ پانویس) به فارسی واقعی نشون بده و برای این کار نیازی به قلم‌های غیراستاندارد نیست 😀
@ahangarha

هه هه! تا غرش رو زدم بالاخره آپلود شد. بفرمایید 😆 😋

من فقط چکیدهٔ مقاله رو خوندم، ولی متن کاملش هم رایگانه و نیاز به دسترسی خاصی نداره. واقعاً کیف می‌کنم از دیدن چنین کارهایی 😀
pnas.org/content/early/2018/08

جاتون خالی با مهمونمون رفتیم کنار رودخونه کباب و کتاب و داستان 😄
تصویری هم که مشاهده می‌فرمایید مقارنهٔ درخت و ابر و آسمون و هواپیما و منِ درازکشیده وسط سنگای کنار رودخونه است.

مقالهٔ اسطرلاب مربوطهٔ همسر گرامی هم دراومد 😀
staryab.com/2018/08/06/s2_cent

چند تا در این عکس پیدا می‌کنید؟ :)

هی می‌گن کتاب بخونین کتاب بخونین خوبه. ولی اگه به جای این روضه‌خوندن‌ها می‌گفتن که این تیکهٔ کتاب Walkaway که الان دارم می‌خونمش چه‌قدر جذاب شده، همه خودشون کتاب‌خون می‌شدن :))

این هم قهوهٔ ایرانی امروز من، با هل و دارچین و نبات. عطرش که عالیه، ولی هنوز نچشیدمش!

نمایش
پرسادون

پرسادون یکی از صدها سایتی است که در شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون با هم ارتباط دارند. نام پرسادون ترکیبی از واژه‌های پرشین و ماستدون است. پرسادون می‌خواهد یک شبکهٔ اجتماعی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. با وجود این که محیط پیش‌فرض پرسادون فارسی است، کاربران این سایت همچنان می‌توانند با همهٔ کاربران این شبکهٔ اجتماعی در سرورهایی غیر از پرسادون و با زبان‌هایی جز فارسی نیز ارتباط داشته باشند. حتی می‌توانید زبان پرسادون را روی هر زبان دیگری که خودتان دوست دارید نیز تنظیم کنید.