نمایش

یک هفته پیش که انزلی بودم زنگ زدم به شرکت ارائه‌دهندهٔ (اندیشه سبز) که چرا سایت داک‌داک‌گو تو شبکه‌شون فیلتره، در حالی که خیلی وقته که شرکت‌های دیگه فیلترش رو برداشتن. مسئول شرکت گفت که فیلترها دست اون‌ها نیست و از یک لایهٔ بالاتر تو شبکه میاد و گاهی اون لایه‌ها با آخرین رفع‌فیلترها همگام نیستن. با این حال گفت که با مقام مسئول تماس می‌گیره و موضوع رو اطلاع می‌ده.

امروز روی در یک کتاب‌فروشی در انزلی آگهی‌ای دیدم دربارهٔ یک که دو هفته پیش در ازش رونمایی شد. نام کتاب بود «کولی‌گیری پور دنگ و فنگ» با طراحی و نویسندگی ، گرافیست ایرانی مقیم کانادا. اسم ماهی کوچیک و شدیداً خوشمزهٔ دریای خزره که اتفاقاً گرفتنش هم یه کم سخته! «پور دنگ و فنگ» هم یعنی همون «پُر دنگ و فنگ» یا «پر زحمت».

خیلی خوشحال شدم از دیدنش و تندی رفتم که کتاب رو بخرم. ولی فروشنده گفت که همهٔ نسخه‌های کتاب فروش رفته 😀 🤨

این قدر توی چیز میز نوشتم که بهم پیغام داد که «شما حد مجاز ارسال پاسخ برای یک کاربر تازه‌وارد در یک روز را رد کرده‌اید. لطفاً یک ساعت صبر کنید!» 😆 🤨
padpors.com

اومدم تندروی (بی‌آرتی) سوار بشم، ناگهان به ذهنم رسید که به جای پول نقد، کارت مترویی رو که از ۵ سال پیش تو کیفم مونده بود امتحان کنم! امتحان کردم و در کمال ناباوری کار کرد. خیلی کیف داد 😄

انتظار نداشتم بعد از این همه مدت هنوز همون سیستم قدیمی کارت کار کنه و از اون مهم‌تر، تا حالا داده‌های کاربرهای قدیمی‌شون گم و گور نشده باشه. دستشون واقعاً درد نکنه 😀

تازگی یه بحثی داشتیم (با مستر @Mr_A@mastodon.social) دربارهٔ این که کار جامعه‌شناس‌های امروز تو ایران چیه، یا چی باید باشه. جدای از دعوای اخیر منتقدان و حامیان دولت (که من هنوز دقیق نفهمیدمش) این نوشته به بحث وظیفهٔ جامعه‌شناس هم مربوطه.

meidaan.com/archive/59447

امروز دیدم تو خونه‌ای که توش بزرگ شدم این اثر هنری روی طاقچه است 😜. کار خودمه، احتمالاً در دوازده سالگی 😊

دارم محتوای ارائه‌ام برای رو طراحی می‌کنم 😀

آخرین روز کاری ۲۰۱۸ من. بعدش میام ایران 😄

پادپُرس: جایی برای همفکری پرمحتوا

برای بار دوم به این سایت سر زدم و این بار عضوش هم شدم. هم محتوا و کاربرها و مدیریتش به نظرم خوبه و هم قیافه‌اش! هیچ کدوم از گردانندگانش رو نمی‌شناسم، ولی امیدوارم موفق بشه!
padpors.com

از قرار معلوم امروز صبح انگار هوا این‌جا منفی صفر درجه بوده 😆

این آقا می‌گه جلوگیری از گرم‌شدن زمین (تغییرات اقلیمی) نه تنها هزینه‌اش زیاد نیست، بلکه حتی برای کشورها سودآور هم هست. یعنی انگار یه کارهای خوبی هست که در هر صورت به نفعمونه (نفع اقتصادی و انسانی) که انجامشون بدیم، و با انجام‌دادنشون مشکل گرم‌شدن زمین هم حل می‌شه.
همممم، راست می‌گه به نظر شما؟ 🤔
ted.com/talks/chad_frischmann_

لوگوس: فلسفه به روایت حامد قدیری
hamed0ghadiri.podbean.com/
شنیدن این رو تازه شروع کردم. تو شمارهٔ آخرش (شمارهٔ ۱۰، سیطرهٔ مَجاز بر حقیقت) دربارهٔ تمثیلی از نیچه حرف زد که نشنیده بودم و منو خیلی به فکر فرو برد. تمثیل «سکهٔ نقره» که می‌گه «واقعیت»هایی که ما فکر می‌کنیم دربارهٔ جهان خارج می‌دونیم شاید در واقع تمثیل باشند و ما اون‌ها رو با واقعیت اشتباه گرفتیم.

دیشب داشتم تو آمارگیر سایتم می‌چرخیدم دیدم یکی از بازدیدکننده‌های محترم، این عبارت رو جستجو کرده و به وبلاگم رسیده 😂

مواردی که لازمه بدونیم

خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم از علاقهٔ وافر ایشون به دونستن چیزهای تازه. امیدوارم وبلاگم براشون مفید بوده باشه! 😄

آیا می‌دونید یعنی چی و چرا باید از سه کیلومتری‌اش فرار کنید؟
این رو چند سال پیش تو گوگل‌پلاس نوشته بودم. نظرتون چیه؟
:google: plus.google.com/u/0/+MasoudAbk

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون