نمایش

چنین برفی تو مونیخ اومد که پرواز دیشبم کنسل شد. باز خدا رو شکر بالاخره رسیدم 🙂

کسانی که به نظرشون پهنای ستون‌های محیط وب ماستدون خیلی کمه: می‌تونید با برنامه‌های دیگه‌ای به جز محیط وب پیش‌فرض کار کنید. هم اپ‌های موبایل و دسکتاپ، و هم (حتی اگه حوصلهٔ نصب هیچ اپی رو ندارید) اپ‌های تحت وب مانند و . برای نمونه عکس محیط Pinafore رو این پایین ببینید.

فهرست و نشونی همهٔ این اپ‌ها این‌جاست: joinmastodon.org/apps

رنگ زمینهٔ پیش‌فرض نسخهٔ وب رو به پیشنهاد کاربرهای تازه‌واردی که از گوگل‌پلاس اومدند تغییر دادم. الان رنگش روشنه 😀
من فقط *پیش‌فرض* رو تغییر دادم؛ شما همیشه خودتون می‌تونید با کلیک روی دکمهٔ چرخ‌دنده (یعنی بخش تنظیمات) تم محیط کاربری‌تون رو عوض کنید. در ضمن، اگه اپ‌های موبایل رو به کار می‌برید، تغییر رنگش رو باید از خود اپ انجام بدید و این حرفایی که نوشتم هیچ فرقی برای شما ایجاد نمی‌کنه.

نمای کمتر دیده‌شده‌ای از یکی از توسعه‌دهنده‌های برنامهٔ VLC در 😁

«نیشابور» از :google: دربارهٔ :twitter:. بخشی از نوشته:

ایرانی می‌خواهد مانند دیگران در کنار و هم‌قطار دیگران باشد، توییتر برای همه است. برای همه ساکنین این کره خاکی. اما در فرانسه با توییتر در ایران فرق می‌کند. همان ابزار است. اما جایی زهر است و جایی زهر و نوش‌دارو.

و توییتر که یک ابزار و وسیله است خودش می‌شود تعیین‌کننده و تربیت‌کننده. چیزی که تولید می‌کنید خودتان را هم، تولیدکننده را هم متِأثر و متحول می‌کند.

plus.google.com/10930107462417

صبح به خیر از بروکسل!
تو سالن کنفرانس نشستم و منتظر شروع اولین سخنرانی‌ام 😀
fosdem.org/2019/schedule/event

امروز صبح تو مونیخ هوا سرده، منفی صفر درجه است! ولی عصر هوا گرم‌تر می‌شه و حتی به مثبت صفر هم می‌رسه 😉
هم اگه دارید، از این باگای بامزه داشته باشید 😄

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که دربارهٔ حمل و نقل عمومی دوست دارم اینه که کل مدتی که توش نشستی (البته اگه نشسته باشی) فقط و فقط مال خودته. لازم نیست حواست به جاده باشه یا نگران یافتن مسیرت باشی یا با خودت فکر کنی که اگه از ایشون سبقت بگیرم شاید پشت چراغ قرمز نمونم یا زودتر برسم و... دقیقاً یه جا می‌شینی و همون کاری رو می‌کنی که دل خودت همون لحظه می‌خواد.
روی این که الان تو ایستگاه سر راهم عکسش رو گرفتم نوشته: «قطارهای بایرن: زمانی برای تو»

رتبهٔ نخست بهترین ترشی که در زندگی خوردم می‌رسه به همینی که خودم امشب درست کردم! یعنی من یه چیزی می‌گم شما یه چیزی می‌شنوید 😁😊😋

مدتیه که این جا دیگه برف نیومده، ولی هوا همچنان زیر صفره و برفا آب نمی‌شن. عکس مال دیروزه.

یه مقدار برفه، ما هم بینشون زندگی می‌کنیم 😏

قطارم ۲۰ دقیقه تأخیر داشت. اصلاً شاید هم قطاری که من به خاطرش اومدم کنسل بوده و این قطار بعدی باشه، چون این مسیر هر بیست دقیقه یک بار قطار میاد. مجبور شدم کلی تو سرما منتظر بمونم. ولی عوضش دوباره از این قطار تازه خوشگل فضایی‌ها خورد به تورم 😄

در حال برگشت به خونه، منتظر تو ایستگاه قطار
(راستش )

شمارهٔ ۵ با کارن سندلر مصاحبه کرده و من برای بار شصت و هفتم شگفت‌زده‌ام که این بشر چه فوق‌العاده است. اگر به نرم‌افزار آزاد علاقه‌مندید شدیداً پیشنهاد می‌کنم این شماره رو بشنوید.

librelounge.org/episodes/episo

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون