نمایش

دارم برای اولین مهمون‌های امسالمون سالاد شیرازی درست می‌کنم 😃

چه باور داشته باشی چه نه،
ما جهان رو نمی‌تونیم بهتر کنیم.
خودمون رو ولی چرا.

پلاکارد تبلیغاتی مک‌دونالد

تموم شد! پنج ساعت دیگه راهپیمایی تو مونیخ (بیشتر شهرهای اروپایی) شروع می‌شه و من آماده‌ام 😄

هنوز هم کار داره. بقیه‌اش باشه برای فردا صبح، پیش از رفتن به تظاهرات. دیگه خسته شدم 😅

پوستری رو که برای تظاهرات فردا ساختم دارم رنگ می‌کنم. خیلی وقت بود که نقاشی نکرده بودم و چه قددددر سخته! ولی ارزشش رو داره 😅

آقا یا خانوم گوگل‌پلاس! من اون مدتی که تو سایت شما نبودم داشتم زندگیمو می‌کردم، خیلی هم داشت خوش می‌گذشت، هیچ چیزی رو هم از دست ندادم. (فوقش چیز مهمی باشه میام بعداً می‌خونم؛ نخوندم هم آسمون به زمین نمیاد!) چرا به روز بهم القا می‌کنی که اون مدتی که نبودم «چیزی رو از دست داده‌ام»؟
خوشحال نیستم که گوگل‌پلاس داره تعطیل می‌شه، ولی خوشحالم که از این به بعد کسی نمی‌تونه عضو همچین چیزی بشه.

در همین باره : آیا شبکهٔ اجتماعی شما خوش‌اخلاق است؟
masoud.abkenar.net/blog/fa/201

گپی با سارا سیگر درباره تِس و دنیای شگفت‌انگیز فراخورشیدی ها
pourianazemi.com/2019/03/14/te

از وبلاگ همیشه عالی پوریا ناظمی

پیشنهاد عیدی! فهرست بیست اول سایت کتابستان برای به کودکان
www.iranb4c.com
(از گوگل‌پلاس سحر سلطانی)
plus.google.com/11482821184328

از حساب :twitter: یکی از همکلاسی‌های خوب قدیمی. واقعاً کیف می‌کنم وقتی چنین روحیه و انگیزه و پشتکاری رو می‌بینم :flow: :
طرح جلد کتابمان هم بالاخره تاييد شد و کار را فرستادند چاپخانه. شمار ساعتهايی که برای اين کتاب گذاشته‌ايم واقعا از دستم خارج شده. نزديک دو سال است که با يک تيم هفت نفره روی اين متن‌ها کار می‌کنيم، حالا سوای چهل تصويرساز و ويراستار و مدير هنری و ...
بعد از تعطيلات توزيع می‌شود.

twitter.com/elhamns/status/110

این جا هوا دوباره قاطی کرده. از صبح داره مثل چی برف میاد 😃❄️ خوبیش ولی اینه که (چه جوری ممکنه البته؟) دمای هوا هنوز بالای صفره.

ویژگی خوب دیگر write.as این است که با پروتکل تازهٔ هم سازگار است. این یعنی علاوه بر پشتیبانی از ، می‌توان وبلاگ‌های بر پایهٔ این سیستم را مستقیماً از شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکزی مانند و و هم دنبال کرد و (به احتمال زیاد در آیندهٔ نزدیک) از آن شبکه‌ها روی نوشته‌های وبلاگی نظر گذاشت.

ویژگی ساختن دعوت‌نامه رو برای همهٔ کاربرهای فعال کردم. از الان در قسمت تنظیمات سایت می‌تونید برای دیگران لینک دعوت‌نامه بسازید و کاری کنید که هرکسی که با دعوت‌نامهٔ شما عضو شد، به طور خودکار پیگیر شما هم بشه.

مقاله‌ای که نوشتم، «سوءتفاهمی به نام نرم‌افزار» امروز سرانجام در سایت میدان @meidaan منتشر شد. در نوشتن این مقاله آدم‌های خوب زیادی بهم کمک کردند؛ حسین @hosein و @Freetux و احسان‌الله @Ehsan و نامیه @namie همین جا تو ماستدون نظرها و پیشنهادهاشون رو با پیغام خصوصی بهم فرستادند که بهم خیلی کمک کرد مقاله رو بهتر کنم. زایباتسو @mrmortezaa و سفیدبرفی @Marip و @saadat54 هم پیشنهاد کمک دادند ولی فرصتی نموند که پیشنهادهاشون به مقاله برسه. ممنون از همه‌تون 😀 🙏
meidaan.com/archive/60280

ولی بودن ماستدون حتی یک مرحله هم فراتر میره. آدم‌هایی که روی شبکه‌هایی به جز هم عضو هستند، می‌تونند با کاربرهای ماستدون ارتباط داشته باشند. نمونه‌اش این عکس که دیروز مصطفی @mostafa فرستاد: من از سروری که روش عضو هستم (پرسادون) بازبوقیدمش و چند نفر هم بهش پاسخ دادند. ولی اگر عکس رو در حساب خود مصطفی باز کنید، می‌بینید که محیطش هیچ شباهتی به ماستدون نداره، و خب نباید هم داشته باشه چون ماستدون نیست!
pixelfed.social/p/mostafa/4030

دارم یه مقالهٔ تحلیلی (و تا حدی فلسفی) می‌خونم دربارهٔ پیچیدگی‌های ذاتی در مهندسی نرم‌افزار. معمولاً همهٔ چیزهای نرم‌افزاری بعد از چند سال (اگر نه چند ماه) قدیمی می‌شن؛ این مقاله ولی در آوریل ۱۹۸۷، یعنی ۳۲ سال پیش، منتشر شده! هیچ انتظار این حجم از بینش و بصیرت رو در چنین مقاله‌ای نداشتم. الکی نیست که بعد از این همه سال هنوز هم بهش ارجاع میدن.
en.wikipedia.org/wiki/No_Silve

یارو صبح از خواب پاشده دیده خونه داره منجمد می‌شه. نگو سیستم تنظیم دمای فوق‌پیشرفتهٔ خونه خراب شده. دلیل خرابی: سرورهای شرکت سازندهٔ ترموستات (صدها کیلومتر دورتر) از کار افتاده بودن.

twitter.com/0pfour/status/1094

از خوبی‌های رفتن به کنفرانس و بازدید از غرفهٔ نرم‌افزار وی‌ال‌سی 😆

chaos.social/@blinry/101527990

جدی جدی من پریروز به ۵۰ نفر از نماینده‌های آلمان در پارلمان اروپا نامه نوشتم! 😆

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون