مسعود ✅ کاربری روی persadon.com است. شما با داشتن حساب روی هر سروری می‌توانید نوشته‌های او را پیگیری کرده یا با او ارتباط داشته باشید. اگر هنوز حسابی ندارید این‌جا حساب باز کنید.

مسعود ✅ @masoud@persadon.com

@ahangarha نه متأسفانه این کار استاندارد نیست. درستش اینه که لیبره‌آفیس خودش عددهای فارسی رو هم به رسمیت بشناسه. ولی تا وقتی این طور نیست، باید با چنین راه‌هایی خروجی درست رو ساخت.

@Ehsan63
و مهم‌ترین غافلگیری‌اش برای من بازی‌های محشر تیم ایران بود. واقعاً خوشحالم از تیم‌مون و از بازی‌هاش. همین فقط کم مونده بود از گروهی که اسپانیا و پرتغال توش هستن هم صعود کنیم! :)

مسعود ✅ بازبوقید

@masoud
دقیقا. قصه که میگم همین بود. پر از غافلگیری‌های اینچنینی.

@Ehsan63
جالبی این جام برای من این بود که بیشتر تیم‌های کم‌ادعا هم توش خیلی خوب بازی کردن، و تقریباً بازی‌ای نبود که که توش تیم قوی با خیال راحت ببره، تازه اگه ببره :)

مسعود ✅ بازبوقید

مادرم میگه بزار فرانسه ببره، کرواسی ۴میلیون نفر بیشتر جمعیت نداره فرانسه ببره آدمای بیشتری خوشحال میشن😶
باشه میزارم فرانسه ببره.

این ویژگی فیلتر رو دیدین؟ می‌تونین کلمه‌های مشخصی رو تعریف کنید که هر نوشته‌ای اگر اون‌ها رو داشت براتون نمایش داده نشه. حتی می‌تونه فیلترش مدت‌دار باشه. مثلاً اگه می‌خواین تا یک هفتهٔ منتهی به فینال جام جهانی هیچ خبری دربارهٔ فرانسه نخونید می‌تونید فیلتری تعریف کنید که همهٔ بوق‌هایی که توشون «فرانسه» هست رو براتون حذف کنه، و بعد از یک هفته دوباره همه چی به حالت معمولی برگرده. راضی‌ام!

عشق اون هدیه است که دوست نداشتم
عشق همون بود که براش هیچ وقتی نذاشتم...

مسعود ✅ بازبوقید

مامانم انگشتاشو V میگیره. میگه تو این شکلی هستی. تو یه هفتی. منم گفتم تو هم این شکلی‌ای. تو یه چهاری. زد رو دستم. شد۲۰دقیقه نون بیار کباب ببر.
خواهرم میگه ما یه سکانس جاافتاده از دیوانه‌ای از قفس پریدیم.

@Rebellious حالا جدی چرا؟ کار شما این جوریه یا به خاطر گرمی هوا یا برق و اینا تعطیل می‌کنن؟

و جایزهٔ گریه‌آورترین و درد-غربت-ترین موسیقی امشب هم می‌رسه به ترانهٔ افسانه از مرجان فرساد
youtube.com/watch?v=cHtWwNbJHB
واقعاً نابغه است این بشر.

@Rebellious ولی خب اینم در نظر بگیر که شما امروز تعطیل بودین ولی ما تا بوق سگ داشتیم کار می‌کردیم. بالاخره اینا هم هست آدم هیچی نمی‌گه...

اون عکس‌هایی که دو هفته پیش از تعمیر دوچرخه‌ام این‌جا گذاشتم جواب داد 😆. یکی از دوستانم این‌جا تصمیم گرفته که دوچرخهٔ قدیمی بچه‌اش رو تعمیر کنه تا بده به کس دیگه‌ای. برای همینه که فردا من رو دعوت کرده به مراسم دوچرخه‌تعمیرکنون در منزلشون 😀

مسعود ✅ بازبوقید

رونمایی! نمایش

یه رونمایی براتون رو کنم از یک سال پیش. منتظر بازبوق بعدی باشید. 😎

یعنی دیگه ساده‌تر از محاسبهٔ انرژی لازم برای تجزیهٔ مولکول هیدروژن به دو تا اتم هیدروژن هم محاسبه‌ای تو اتمی-مولکولی داریم؟
چندتا شازده فیزیک‌پیشه تو سوییس تازه نشون دادن که همین رو هم ۹۰ ساله که داشتیم اشتباه حساب می‌کردیم! از اون بدتر، هنوز هم نفهمیدن محاسبهٔ درستش چه جوریه 🙄
psi.ir/news2_fa.asp?id=2564

مسعود ✅ بازبوقید

یه پادکست جدید اومده به اسم پارگراف. ظاهرا قراره درمورد تاریخ و شاید انسان‌شناسی بگه. قسمت اولش هم درمورد انقلاب کشاورزی صحبت کرده. بریم گوش بدیم ببینیم این دوستمون چی گفته.
t.me/paragraphpodcast

در ضمن برای این که شمارهٔ صفحه‌ها و عددهای مشابه با نویسه‌های فارسی نشون داده بشن قلم ساحل FD رو هم به قالب افزودم. تو فکرم یه قلم جدا بسازم که فقط عددها رو داشته باشه که حجمش خیلی کمتر بشه. شاید هم به خود صابر راستی‌کردار پیشنهاد بدم که بسازه.

و از اون جا که می‌خوام همهٔ قلم‌ها رو توی قالبی که می‌سازم جاگذاری کنم (که کاربر نیازی به نصب قلم نداشته باشه)، هر چه‌قدر قلم‌ها کم‌حجم‌تر باشن بهتره، و قلم Vazir WOL حجمش کمتره طبیعتاً.

@ahangarha
چون تو لیبره‌آفیس می‌شه قلم نوشته‌های هر زبونی رو جداگانه تعیین کرد. من قلم پیش‌فرض نوشته‌های غیرفارسی رو تغییر ندادم. وزیر و ساحل رو فقط برای نوشته‌های فارسی به کار می‌برم. بنابراین نیازی به نویسه‌های غیرفارسی این قلم‌ها نیست. نویسه‌های لاتین و سیریلیک و یونانی و... با قلم‌های پیش‌فرض (Liberation Sans و Serif و Mono) نوشته می‌شن.