مسعود :verified: بازبوقید

آیا چالش عکس ده‌سال قبل یک سرگرمی بی‌خطر است؟
meidaan.com/?p=59833

مسعود :verified: بازبوقید

شکست ماموریت «پیام» و پیام اشتباه وزیر
meidaan.com/?p=59832

@ahangarha آره دقیقاً همین مقایسه رو دیدم که برام جالب شد.

@ahangarha نمی‌دونستم مجوزش بر اساس AGPL نوشته شده. جالب شد. برم بخونمش و فکر کنم ببینم نظرم چیه. ممنون از این که گفتگو رو شروع کردی.

@Parham_1987 آفرین به تو، همون خانواده خیلی مهم‌تره 😀

@Nima_sh من همهٔ قسمت‌هاش رو گوش دادم و شماره‌ای نبوده که دوست نداشته باشم. قسمت مورد علاقه‌ام البته شماره‌اش دربارهٔ «کاروان شهید» شهرام ناظری بود.

مسعود :verified: بازبوقید

پادکست کُرُن یه پادکست درمورد موسیقیه که تو هر قسمت یه ترانه رو بررسی می‌کنه من قسمت های دو و هشت و سیزده رو‌گوش دادم جالب بود
koron.podbean.com/

مدتیه که این جا دیگه برف نیومده، ولی هوا همچنان زیر صفره و برفا آب نمی‌شن. عکس مال دیروزه.

مسعود :verified: بازبوقید

Set an alarm for 2 minutes and focus mindfully on your breathing, nonjudgmentally bringing yourself back from any distractions.

@pharham یعنی ایشون حتی از شبکه‌های اجتماعی *داخلی* هم اگه «تسلط دستگاه‌های داخلی» روش وجود نداشته باشه نگرانی داره. شبکه‌های خارجی هم که به حرف آقا گوش نمی‌کنند. پس ایشون فقط «تسلط» می‌خواد 😑

مسعود :verified: بازبوقید

چند تا ایده‌ی خوب برای ساخت پادکست: داستان زندگی تبعیدی‌های مستقل بعد از خروج از ایران چه شکلی بوده؟ افرادی که مهاجرت بهشون تحمیل شده و از سر اجبار زندگی و خانواده و دلبستگی‌هاشون رو به جا گذاشتند و از شر قداره بند زمانه در پی یه سرنوشت مبهم سر از دیار غربت درآورند، چه بر آن گذشته ؟ و الان چی کار می‌کنن؟ ایده ی بعدی صحبت درمورد نهادهایی که ساختار درست حسابی داشتند و چندین نسل انسان در آن ‌ها رشد کردند و هنوز هم کم و بیش کار می‌کنند. مثل ارتش، کانون پرورشی و...

چندین پیشنهاد و انتقاد خیلی خوب دربارهٔ مقاله‌ای که دارم می‌نویسم (با موضوع نرم‌افزار آزاد) گرفتم. درسته که پیشنهادها همه به قصد بهترشدن نوشته هستند، ولی باز هم شنیدنشون برای من به عنوان نویسنده سنگینه.

فکر نمی‌کردم بتونم تا چندین روز از زیر بار روحی پیشنهادها و انتقادها سر بلند کنم. ولی الان تو مترو به خودم اومدم و دیدم که دوبارهٔ دارم روی مقاله کار می‌کنم. امیدوارم بتونم در زمان معقولی تمومش کنم 😀

سر کار یه ویژگی تازه برای محصولمون طراحی کردم و پیشنهاد دادم. چنین پیشنهادهایی همیشه باید در یک سند رسمی و در یک قالب خاص نوشته بشه، و برای تأیید و تصویب باید از هفت خوان رستم جلسه‌های بی‌شمار بگذره.

خودم فکر می‌کردم که به همهٔ جنبه‌های موضوع فکر کردم و پیشنهادم کاملاً پخته است. ولی نیم ساعت از جلسهٔ اول نگذشته بود که دو تا از همکارام چند تا ایدهٔ خوب دادن که می‌تونه پیشنهادم رو کلی بهتر کنه!

این حقیقت که عقل جمعی از عقل فردی بهتر جواب می‌ده رو همش دارم با گوشت و خونم می‌فهمم و خیلی کیف میده 😀

امروز هم تا دیروقت سر کار بودم، ولی نه تنها نتونستم باگی (که اتفاقاً درجهٔ اهمیتش از باگ قبلی خیلی بیشتره) رو تو محصول شرکتمون رفع کنم، بلکه بعد از دو روز تلاش حتی دلیل وقوع رو هم پیدا نکردم. فردا روز انتشار نسخهٔ بعدی محصولمونه. به امید فردا! 😄

مسعود :verified: بازبوقید

جایزه‌ی چراغ ۱۳۹۷ در بخش «دانشگر مروج علم» به اسطرلاب اهدا شد
staryab.com/?p=5038

@isolatedvan من تجربه‌ای ندارم بنابراین پیشنهادم رو زیاد جدی نگیر. پیشنهادی که به ذهنم می‌رسه اینه:
automatetheboringstuff.com

بعد از یادگرفتن مقدمات، خودت ببین کدوم فصل برات جالبه و همون رو انجام بده. من اگه بودم می‌رفتم سراغ فصل ۱۷، دستکاری تصاویر. چون از این کارا خوشم میاد.

@hnrzi اگه همچین کسی رو می‌شناسی بگو که معرفی کنیم که برای همه بشه 😜

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.