نمایش

دیشب رفتم یه جلسه‌ای که تو سایت meetup.com تبلیغش رو دیده بودم. دربارهٔ مفهوم در زمینه‌های مختلف بود. یه نفر دربارهٔ این مفهوم از دیدگاه رمزپول‌ها حرف زد (بیت‌کوین و بلاک‌چین و...) و یه نفر دیگه از نظر معماری شبکه (اینترنت و شبکه‌های محلی و مسنجرها و اینا). خیلی خیلی کیف کردم. دوباره یادم اومد که چه قدر دوست دارم دربارهٔ این چیزها در دنیای واقعی با آدم‌ها حرف بزنم.

الان دیدم که من فقط حرفت تو پرانتز رو تکرار کردم 😁

@MR_A@mastodon.social
واقعاً کسی چنین بررسی‌ای برای ایران نکرده؟ من همیشه فکر می‌کردم (می‌کنم؟) که پژوهش‌گرهای علوم از این کارها می‌کنن و این کارهاشون خیلی خیلی هم روشن‌گره، فقط اطلاع‌رسانی‌شون ضعیفه یا برای انتشار یافته‌هاشون در هر جایی به جز مجله‌های علمی سخت‌گیری هست.

مسعود :verified: بازبوقید

حالا تا زانو نه، ولی از دیشب که شروع شد تا الان که دارم میرم سر کار، سه چهار سانتی برف رو زمین نشسته. سرد هست ولی خوبه 😀

امشب این جا یه برفی می‌باره که نگو! فکر کنم فردا صبح تا زانو تو برف باشیم 😁

مسعود :verified: بازبوقید

این یکی از اپیزود های پادکست sciences vs در مورد قرار های اینترنتیه که به نظرم جالب بود

google.com/podcasts?feed=aHR0c

مسعود :verified: بازبوقید

به نظرم خیلی مهمه که همهٔ ما یه درک تقریبی از این جور مسائل داشته باشیم و مثلاً بدونیم که ژاپن بزرگ‌تره یا فرانسه. یا مثلاً مجموع اقتصادهای اتحادیهٔ اروپا قابل مقایسه با اقتصاد امریکا هست یا نه.

مسعود :verified: بازبوقید

خواستم فقط به شما و به خودم یادآوری کرده باشم که دنیای جای بزرگیه و همه جورش هست 😃

طراحی رابط کاربری اپ‌های مسنجر و ویژگی‌های خاص محیط تاچ
پاسخ‌هایی که مسنجرها بر پایهٔ هوش مصنوعی به طور خودکار به کاربر پیشنهاد می‌دهند
این که آیا به ویژگی‌های خودکار و تازهٔ اپ‌ها می‌شه اعتماد کرد یا نه
سرعت اینترنت با اشتراک فیبر نوری و مقایسه‌اش با سرعت DSL معمولی
فرق بین کار با مسنجرها در موبایل و در دسکتاپ
شناسایی مکان بازدیدکننده‌های سایت‌ها و این که یک سایت می‌تونه به بازدیدکننده‌های مختلف محتوای متفاوتی نشون بده

الان یه خانوم و آقا که هر دو حدوداً هفتاد سالشونه روبه‌روی من تو مترو نشستن و دارن با لهجهٔ نیمه غلیظ باواریایی با هم حرف می‌زنن. چند نمونه از موضوعات بحثشون رو براتون می‌نویسم:

مسعود :verified: بازبوقید

@mrmortezaa
زابیا آره میشه متخصص شد. یکی مثال خوبی میزد می‌گفت یه آدم با مدرک لیسانس یه اقیانوس علم داره با عمق یک سانت ولی مثال کسی که پست داک داره یه چاه سواد داره ولی با عمق چند کیلومتر. میشه در یه زمینه متخصص شد ولی با تفکیک علم امروز اون زمینه خیلی محدود خواهد بود. مثلاً الان یه سری استاد دارن رو یه گونه خاص ماهی تحقیق میکنن. حالا اینکه آدم ترجیح بده تو چند تا زمینه یه اطلاعات اندکی داشته باشه یا تو یه زمینه متخصص باشه سلیقه اس بیشتر

مسعود :verified: بازبوقید

«تلسکوپ سی‌متری» برنده دعوی در دادگاه عالی هاوایی شد
psi.ir/news2_fa.asp?id=2669

مسعود :verified: بازبوقید

آیا اماماو نشانه ی یک تمدن منقرض شده در کهکشان راه شیری است؟
psi.ir/news2_fa.asp?id=2664

من دکتری‌ام رو با یه رادیوی اینترنتی به نام تهرانزیت سر کردم که آخرین باری که دیدم تعطیل شده بود. آها و البته با همکار اهل دل هندی‌ام!

مسعود :verified: بازبوقید

‏تو قطار و از سر پیشنهاد‌های ساوند‌ کلاود یادم افتاد که قسمت مهمی از زمستان‌های سرد و تاریک دوران دکترا را صدای تارا تیبا نجاتم داد!

مسعود :verified: بازبوقید

خب بچه‌ها سرانجام تعریف کیلوگرم عوض شد! بین همهٔ چیزهای قراردادی‌ای که تو خوندیم، اون استوانهٔ پلاتینیومی احمقانه توی پاریس خیلی تو ذوق می‌زد!

مسعود :verified: بازبوقید

باز تعریف چهار واحد بنیادی: کیلوگرم، آمپر، کلوین و مول
psi.ir/news2_fa.asp?id=2670

برای کسانی که حوصلهٔ خوندن مقاله یا تماشای ویدیوی سخنرانی دربارهٔ رو ندارند: یک اپ پیام‌رسانه که (۱) پیام‌ها رو مستقیماً بین گوشی‌ها جابه‌جا می‌کنه (۲) توی خودش یه نسخه از داره و همه چیز رو از تور رد می‌کنه و (۳) از همه جالب‌تر، وابسته به اینترنت نیست، یعنی اینترنت فقط یکی از کانال‌های ارتباطیشه، ولی خیلی راحت می‌تونه با بلوتوث یا توی شبکهٔ داخلی محلی (مستقل از از اینترنت، مثل مودمی که تو خونه روشنه ولی هیچ اشتراک اینترنتی نداره)، یا هر کانال ارتباطی دیگه‌ای که در آینده بیاد کار کنه.

نمایش

انتخاب‌های مسعود :verified::

پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون