نمایش جدیدتر

اگر قراره مقاومتی در برابر وضع موجود باقی بمونه که بتونه سال‌ها بعد چیزی رو عوض کنه، مهم‌ترین کاری که باید کرد محافظت از هسته‌های این مقاومته. این که آخرین باقیمانده‌های یک حزب، یک انجمن دانشجویی، یک صنف کارگری، یک گروه دوستی اکتیویستی به طور کامل نابود نشه. اینه که این قدر تو همین وضع پایداری کنیم تا بالاخره روزنه‌ای برای تغییر باز کنیم. اگر همه چیز رو بکشند دیگه تغییر از کجا شروع بشه؟

مسعود :verified: بازبوقید

از نامزدهای #انتخابات به خصوص #همتی درخواست دارم مواضع صریح‌شان در موارد زیر را اعلام کنند:

- بی‌طرفی شبکه
- فیلترینگ / اینترنت طبقاتی
- شبکه ملی اطلاعات
- توسعه و به کارگیری نرم‌افزارهای آزاد
- امنیت سایبری و حریم شخصی

fediverse.blog/~/%D8%A2%D8%B2%

مسعود :verified: بازبوقید
مسعود :verified: بازبوقید

تنهاترین نهنگ دنیا؛
عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به یک وال آبی داد! ، قضیه از این قرار بود که تنهاترین نهنگ ، نهنگی بود که دانشمندان او را از سال ۱۹۹۲ تحت نظر داشتند تا بالاخره علت تنهایی‌اش را کشف کردند!
نهنگ ۵۲ هرتزی ، نامی بود که دانشمندان پس از ضبط صدایش برای او در نظر گرفتند . محدوده صوتی آواز وال‌های آبی بین ۱۵ تا ۲۰ هرتز است در حالی که آواز این نهنگ فرکانسی معادل ۵۲ هرتز داشت ، در نتیجه توسط هیچ نهنگ دیگری قابل شنیدن و شناسایی نبود ...

- اگر به فلانی رأی بدم، یعنی شرف و آبروم رو گذاشتم به پاش.
- اگه به فلانی رأی بدم، در تاریخ می‌نویسن که مسعود در فلان برههٔ تاریخی کارها و عقاید و سوابق فلانی رو تأیید کرد.
- اگه به فلانی رأی بدم، معنی این رأی من دقیقاً همونیه که فلان گروه سیاسی میگه.
- اگه به فلانی رأی بدم، یعنی هر عقیده و منشی که داشت، من هم نسبت به تک‌تک اون عقاید و سوابق مسئولم و باید ازشون دفاع کنم.

نه، خوشبختانه این جوری نیست. رأی من ناشناسه. رأی من فقط یک ابزار استراتژیک در اختیارمه. پس من هم یواشکی میرم و بهش رأی می‌دم.

بازهم فکرهای پراکنده و قابل نقد برای این روزها
یادداشت های پراکنده - وحید کریمی پور- دانشگاه صنعتی شریف

t.me/vahidkarimipour/558

نمایش رشته

با رای ندادن دلمان خنک می شود ولی بعد؟
یادداشت های پراکنده - وحید کریمی پور- دانشگاه صنعتی شریف

t.me/vahidkarimipour/557

چهار سال از دورهٔ ا.ن. رو داخل ایران بودم و چهارسالش رو خارج از ایران. کابوس پیوسته‌ام در کل اون هشت سال رو هیچ وقت یادم نمی‌ره، و اون سال‌های سیاه رو به هیچ وجه قابل مقایسه با هشت سال بعدش (که البته اصلاً هم گل و بلبل نبود) نمی‌دونم. فقط می‌فهمم که فرق داشتند، خیلی هم زیاد.

نمایش رشته

من ارزش کنشی به نام «تحریم انتخابات» رو از نظر نمادین و فلسفی و حتی منطقی می‌فهمم و براش ارزش قائلم. فقط بزرگ‌ترین مشکلم باهاش اینه که هیچ نتیجهٔ خوبی رو نمی‌تونم برای فردای بعد از تحریم تصور کنم، بلکه دقیقاً برعکس.

«... بنده به عنوان یک همراه کوچک، در کنار کسانی خواهم ایستاد که از انتخاباتهای تحقیرآمیز و مهندسی شده به جان آمده اند...»

از کی تا حالا اگه از چیزی به جان بیایی، یعنی تحریمش کردی؟

خبر اصلی از سایت کلمه: kaleme.com/1400/03/22/klm-2874
پوشش بی‌بی‌سی فارسی: bbc.com/persian/iran-57452239

@BBCPersianWatch

از دیالوگ‌های ماندگار جناب آقای اسمیت

[از این به بعد می‌خوام فکرهام دربارهٔ انتخابات رو بلندتر بگم. از چند تا نقل قول از آدم‌هایی که می‌شناسم شروع می‌کنم. اولی از یکی از تأثیرگذارترین استادهام در دورهٔ کارشناسی.]

هر که را هیچ به کف نیست، به دل آهی است
محمدرضا اجتهادی

t.me/RezaEjtehadi/445

مسعود :verified: بازبوقید
مسعود :verified: بازبوقید

How do you define 'taking care of yourself'? Create a new self-care practice today. Observe your comfort level when it comes to being good to yourself. Discomfort is a wise teacher. ~ Caroline Myss and Peter Occhiogrosso

خب بی‌بی هم که داره تشریف می‌بره بیرون. هوای مونیخ هم بالاخره گرم شده. چه روز خوبی! :flow: 😀

bbc.com/persian/world-57326520

وزارت دفاع بودجهٔ حمله‌های سایبری‌اش به کشورهای دیگه رو امسال یک سوم (!) سال قبل کرده و در عوض بودجهٔ دفاعی‌اش رو افزایش داده.

خبر خوبیه دیگه، نه؟

breakingdefense.com/2021/06/do

مسعود :verified: بازبوقید

"ری-توییت" یا بازنشر نظرات دیگران هم امکان فنی دیگری است که باعث به اصطلاح از میان رفتن زمینه بحث می‌شود. بازنشر نظری که برای گروه خاصی توییت شده باعث ایجاد سوء‌تفاهم در گروه‌های دیگر مخاطبان می‌شود و همین به زدوخوردی شدن فضا در توییتر کمک می‌کند.

bbc.com/persian/iran-features-

نمایش رشته

بخشی از این فضای قطبی شده در توییتر فارسی (و غیرفارسی) به مشخصات و ویژگی‌های این رسانه مربوط است که منطق خطی آن به دنبال برابری مشارکت‌کنندگان در بحث‌ است. این ویژگی می‌تواند در نظر، به گفت‌وگوهای دموکراتیک یا در عمل، به مانع و از جمله حمله‌های از پیش تعیین شده و گروهی به کاربران عادی منجر شود.

bbc.com/persian/iran-features-

نمایش رشته

آفتاب از کدوم طرف در اومده؟ مگه شبکه‌های اجتماعی همه خیر مطلق و نشانهٔ پیشرفتگی و آزادی و دموکراسی نبودن؟ این حرف‌ها چه قدر آشناست جناب @BBCPersianNewsBot 😉

رونوشت به @BBCPersianWatch

انتخابات در کلاب هاوس؛ تریبون باز در فضای بسته
لیلا خدابخشی، بی‌بی‌سی، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون