نمایش جدیدتر
مسعود :verified: تقویت شده

تا این که امروز دیدم و بهانه جور شد:

blog.castopod.org/castopod-v1-

نرم‌افزاری برای انتشار پادکست، سازگار با .

نمایش رشته

من خیلی وقته نگران پادکست‌ها هستم. نگران این که پادکست‌های بیشتر و بیشتری خودشون رو فقط روی سرویس‌های انحصاری منتشر می‌کنن. تازگی‌ها می‌خواستم پادکستی رو پی بگیرم، ولی هر چه قدر گشتم، هیچ خوراک RSS-ای براش نیافتم (و طبیعتاً الان یاد نیست کدوم بود، چون نتونستم با AntennaPod پی‌اش بگیرم). همه‌اش می‌خواستم جایی بنویسم و از پادکست‌سازها بخواهم که خوراک رو فراموش نکنند تا پادکست‌ها در تلهٔ سرویس‌ها و پلتفرم‌های انحصاری نیفتن و بشه اون‌ها رو با هم پی گرفت.

از این به بعد تو خونه که عطسه می‌کنم، یک فسقل خوشگلی با صدای نازکش می‌گه «گزوندهایت!» (Gesundheit).

بله، هی داره مرزها رو جابه‌جا می‌کنه! از سرعت یادگیری‌اش مخ آدم سوت می‌کشه! 😀

خبر خیلی خوب امروز این که به سلامتی باتری لیتیوم فلزی هم مشکلش حل شد. خبر اول هکرنیوز الان رو ببینید.

صبح ساعت ۵ از کمردرد بیدار شدم. بگذریم از این که بیست دقیقه طول کشید تا بتونم عمودی بشم، یه جوری که از درد جیغم درنیاد و بچه بیدار نشه، ولی الان نشستم رو مبل، قهوه به دست و کیسهٔ آب گرم به کمر، دارم به گزارش‌ها و شکایت‌های کاربران رسیدگی می‌کنم.

مسعود :verified: تقویت شده

کاش توسعه‌دهنده‌های ماستودون امکان غیرفعال کردن حساب از سمت کاربر رو ایجاد کنن. بعضی وقتا آدم دلش می‌خواد موقت بره توی غار تنهایی خودش گم‌وگور شه.

امروز کدی رو که نوشته بودم دورش چفیه گذاشتم، گلاب و عطر مشهد زدم بهش، سه بار از زیر قرآن ردش کردم، کپی‌اش کردم روی دو تا حافظهٔ یواس‌بی، گذاشتم روی میز، که همکارم وقتی من نیستم روی دستگاه (محصول آیندهٔ شرکت) نصبشون کنه و ببینه کار می‌کنن یا نه. پس‌فردا باید فیچرهای تازه رو تحویل واحد بغلی بدیم.

الان تازه می‌فهمم مادر شهید بودن چه حسی داره. لعنتی وی‌پی‌ان شرکت هم الان وصل نمی‌شه که ببینم چند تا خمپاره به همکارم اصابت کرده 🤦‍♂

نیوپایپ به‌روز شد و آخرین کرم‌ریزی‌های یوتیوب رو هم یاد گرفته و دوباره می‌تونه معمولی ویدیوهای یوتیوب رو (از جمله در پس‌زمینه) پخش کنه و باربگیره.

f-droid.org/packages/org.schab

روز هوم‌آفیس بود امروز مثلاً. به خاطر نوبت دکتری که خیلی نزدیک شرکته اومدم تو شهر. کارم که تموم شد گفتم برم یک ساعت آخر روز رو از شرکت با صندلی راحت‌تر و نمایشگر بزرگ کار کنم.

یه جوری با سؤال‌های فنی همکارها و درخواست‌های باگ‌فیکس پای دستگاه پاگیر شدم که انگار همه‌شون از یک ماه پیش خبر داشتن که من امروز یک ساعت این جام و فقط خودم نمی‌دونستم 😂

مسعود :verified: تقویت شده

خواسته‌های امروز من:

- تب فسقل مربوطه کامل قطع شده باشه که بتونه بره «مهدونک» (بله، ما به نظر بچه دربارهٔ انتخاب واژه‌ها احترام می‌گذاریم ؛)
- کدهایی که دیروز هول هول نوشتم رو بتونم رو دستگاه تست کنم، و کار کنه!!!
- یه وقتی گیر بیارم که بتونم لپتاپ شخصی‌ام رو تعمیر کنم (که این تقریباً محاله)
- یه وقتی گیر بیارم که بتونم سایت الگوهای فارسی لیبره‌آفیس رو git push کنم به مخزن عمومی‌اش، از روی لپتاپم، حتی بی این که یونیتی‌اش بالا بیاد، از همون tty2

ساعت ۳ شب وسط یکی از اپیزودهای بیدارشدن و جیغ‌زدن‌های فسقل مربوطه که فقط مامانش رو می‌خواست (با این مامانش سه شبه که نتونسته بخوابه)، مامان مربوطه بهم گفت که با گوشی‌اش پیغام بدم و قرار مهم امروز صبحش رو لغو کنم (جریمهٔ لغو قرار: ۱۰۰ یوروی ناقابل).

پیغام دادم. حالا مامان مربوطه خوابیده، ولی دقایقی پیش نوتیفیکیشنی تو گوشی‌اش دیدم که یارو به پیغام لغو جواب داده و گفته: «ما اصلاً برای امروز قراری نگذاشته بودیم!»

یه حس «ای وای ولی آخ جون» عجیبی شده!

به سمت شرق که در شیشه‌ای داشته باشه هم پدیدهٔ عجیبیه. صبح‌ها اگه حواسم نباشه و بعد از بیدارشدن صاف برم سمتش، یه جوری هجوم می‌بره تو مخم که زبونتون لال انگار شهید شدم و اون‌جا دم ورودی بهشته. فکر نکنم هیچ عکسی بتونه حق مطلب رو ادا کنه، ولی چنین چیزیه:

مسعود :verified: تقویت شده

Would you make someone else work as hard as you are working right now? Be kind to yourself.

در راستای حرفی که دیروز داشتیم می‌زدیم (که توییتر به خاطر کاربرهای زیادش، لابد چون متمرکزه، برای گسترش کسب‌وکار خوبه)، من این توییت و پاسخ پروژهٔ ماستودون بهش رو خیلی پسندیدم:

mobile.twitter.com/joinmastodo

نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون