نمایش جدیدتر
مسعود :verified: تقویت شده
مسعود :verified: تقویت شده

یک نکته‌ای توی moderation وجود داره اینه که اگر کسی که اعمالش می‌کنه، زبان محلی رو بلد نباشه، نمی‌تونه تشخیص درستی داشته باشه.

حالا این بعضی اوقات باعث میشه که افراد آزادی بیشتری داشته باشن چون اون مدیر ترجیح میده کاری نکنه تا به اشتباه افراد رو محدود کنه.
در بعضی اوقات هم باعث میشه مدیر به اشتباه کسی رو محدود کنه چون واقعاً نمی‌تونه درست رو از غلط تشخیص بده.

اگر فارسی می‌نویسید و نمونه‌ی ماستودونی رو می‌خواید انتخاب کنید، به این توجه کنید که مدیرانش می‌تونن فارسی بخونن یا نه. :flow:

ببینیم امروز بالاخره طلسم می‌شکنه یا نه. آخرین گریل دست کم یک سال پیش بود.

می‌خواستم آهنگ‌های قدیمی روی کامپیوتر رو کپی کنم روی رادیوی جدیدمون که از کارت حافظه هم پخش می‌کنه و کیفیت بلندگوش بهتره.

به همین بهانه اومدم برای بار دهم (در ده سال اخیر) تلاش کنم برچسب‌های ID3v2 آهنگ‌ها رو تمیز کنم که اسم خواننده و آلبوم و... توش درست باشه (و نه پر از www.behtarinha.ir و این جور مزخرفات).

یه برنامه برای این کار پیدا کردم جواهر:

بسیار خوش‌دسته و جالبه که این قدر شهودی طراحی شده که برای کار با ویژگی‌های پیشرفته‌اش هم حتی لازمم نشد راهنماش رو بخونم.

مسعود :verified: تقویت شده

مایه افتخار منه که در رویداد امسال LinuxAppSummit درباره #متن_دوسویه ارائه داشته باشم. امیدوارم بتونم حق مطلب رو جهت افزایش آگاهی عمومی در خصوص اهمیت داشتن چنین ویژگی‌ای در برنامه‌ها ادا کنم.

conf.linuxappsummit.org/event/

مسعود :verified: تقویت شده

حال کنونی، در آخرین روز کاری یک هفتهٔ خیلی شلوغ و پرکار و پربار 😀

مسعود :verified: تقویت شده

What makes you laugh? Go do it, watch it, read it, if you can.

با دو تا ارجاعی که امروز تک مقالهٔ دوران دکتری‌ام گرفت، شد صد و شیش‌تا ارجاع!

این بامزه بود.

DO YOU HAVE A FAMILY HISTORY?

OF WHAT?

JUST, IN GENERAL.

... YES?

OH NO.

xkcd.com/2620/

همون جا یه زوج پیر آلمانی رو هم دیدیم که در یک انتشارات قدیمی آلمانی کار می‌کنن. و فهمیدم که ناشر اصلی کتاب‌های یک نویسندهٔ ایرانی‌الاصل معروف در آلمان هستن، کسی که دخترش با ما دوسته. وقتی اسم انتشاراتشون رو پرسیدم، اسمش به نظرم آشنا اومد. فهمیدم که تازگی باگ یکی از چاپگرهاشون رو هم خودم حل کرده بودم!

نمایش رشته

امروز رفته بودیم جشن تولد سه سالگی دوست مهدکودک فسقل مربوطه. فهمیدم که نه یکی، بلکه دو تا از مادرهای بچه‌ها، پرفسور دانشگاه مونیخ هستن. انتظارش رو نداشتم، و به خاطر همین انتظارنداشتن، یواشکی کمی از خودم خجالت کشیدم.

مسعود :verified: تقویت شده

تا این که امروز دیدم و بهانه جور شد:

blog.castopod.org/castopod-v1-

نرم‌افزاری برای انتشار پادکست، سازگار با .

نمایش رشته

من خیلی وقته نگران پادکست‌ها هستم. نگران این که پادکست‌های بیشتر و بیشتری خودشون رو فقط روی سرویس‌های انحصاری منتشر می‌کنن. تازگی‌ها می‌خواستم پادکستی رو پی بگیرم، ولی هر چه قدر گشتم، هیچ خوراک RSS-ای براش نیافتم (و طبیعتاً الان یاد نیست کدوم بود، چون نتونستم با AntennaPod پی‌اش بگیرم). همه‌اش می‌خواستم جایی بنویسم و از پادکست‌سازها بخواهم که خوراک رو فراموش نکنند تا پادکست‌ها در تلهٔ سرویس‌ها و پلتفرم‌های انحصاری نیفتن و بشه اون‌ها رو با هم پی گرفت.

از این به بعد تو خونه که عطسه می‌کنم، یک فسقل خوشگلی با صدای نازکش می‌گه «گزوندهایت!» (Gesundheit).

بله، هی داره مرزها رو جابه‌جا می‌کنه! از سرعت یادگیری‌اش مخ آدم سوت می‌کشه! 😀

خبر خیلی خوب امروز این که به سلامتی باتری لیتیوم فلزی هم مشکلش حل شد. خبر اول هکرنیوز الان رو ببینید.

صبح ساعت ۵ از کمردرد بیدار شدم. بگذریم از این که بیست دقیقه طول کشید تا بتونم عمودی بشم، یه جوری که از درد جیغم درنیاد و بچه بیدار نشه، ولی الان نشستم رو مبل، قهوه به دست و کیسهٔ آب گرم به کمر، دارم به گزارش‌ها و شکایت‌های کاربران رسیدگی می‌کنم.

مسعود :verified: تقویت شده

کاش توسعه‌دهنده‌های ماستودون امکان غیرفعال کردن حساب از سمت کاربر رو ایجاد کنن. بعضی وقتا آدم دلش می‌خواد موقت بره توی غار تنهایی خودش گم‌وگور شه.

نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون