صادق بازبوقید

برای شروع جلسه‌های BookClub این دو کتاب انتخاب شدن. برای اطلاعات بیشتر به ویکی devheroes.club/t/bookclub/4968 سر بزنید. همچنین برای شرکت به عنوان داوطلب می‌تونید به devheroes.codes/Devheroes/Book… یک PR بفرستید.

صادق بازبوقید

خبر علمی امروز:
«دانشمندان شواهدی را ارائه کردند که به نظر می‌رسد یک ذره کوچک زیراتمی از قوانین شناخته شده فیزیک پیروی نمی‌کند! یافته‌ای که می‌تواند حفره‌ای را در درک ما از جهان باز کند. »
ببینید حتا تو هم چیزی به اسم درست و غلط نداریم. تصوّرات ما که در زندگیمون بارها عوض می‌شن که به جای خود!

صادق بازبوقید

@danialbehzadi
یه قصه معروفی هست که میگه انیشتن یه روز از دانشجوهاش امتحان می‌گیره.

یکی ازش می‌پرسه «جناب فلانی! حتما اشتباهی شده... اینا همون سوال‌هایی نیستن که پارسال به همین گروه دادید؟»

جواب میده «اشتباهی نشده حواسم هست.»

میگه «پس چی؟»

جواب میده «جواب‌ها عوض شدن!»

صادق بازبوقید

خیلی‌ها دارن از تجربه‌های عجیب و غریب‌شون با #گوگل می‌گن. بعضا متعجب هستند که وه طور گوگل فلان چیز رو فهمیده و...

عجیب نیست! در حال تجربه دقیق‌تر حالتی هستید که نرم‌فزار روی شما کنترل داره نه شما روی نرم‌افزار. بنشینید تا گوگل این حقیقت رو دوباره زیر فرش پنهان کنه.

صادق بازبوقید

ظاهراً آقای سروش ربیعی کدهای لازم برای پشتیبانی Qt از #تقویم جلالی را نوشته و با پیگیری‌هایی که کرده کد در Qt ادغام هم شده است.
اطلاعات بیشتر:
codereview.qt-project.org/c/qt

شروع بحث:
development.qt-project.narkive

#تقویم_جلالی
#تقویم_هجری_شمسی

صادق بازبوقید

The board voted unanimously to post the following statement on the FSF website: While our primary mission is freedom for software users, we want to be clear, the FSF board unanimously condemns misogyny, racism,and other bigotry as well as defamation, intimidation, and unfair attacks on free thought and speech.

صادق بازبوقید

اتفاقی که برای #ابرآروان افتاده من رو به هیچ وجه خوشحال نمی‌کنه. بلکه بسیار نگران و ناراحت می‌کنه… نگران از حاشیه‌های به وجود اومده و این که ممکن هست این اتفاق فردا برای زیرساخت کسب و کاری که من توش سهیم هستم بیفته…
داریم می‌بینیم که هر کسب و کاری که از یه حدی بزرگ‌تر میشه، حکومت بهش نفوذ می‌کنه… (احتمالاً با تهدید)
و این دوگانگی که: «تو یا کسب و کار مستقلی داری، یا اگه بزرگ شدی، پس رانت حکومتی داری»، این واقعیت رو که ما داریم تو زندانی به اسم ایران زندگی می‌کنیم رو نادیده میگیره.

صادق بازبوقید

امیدوارم سال خوبی در پیش داشته باشید

صادق بازبوقید

چه‌طوری می‌شه این بیچاره‌ها رو نجات داد؟ ):

صادق بازبوقید

روتر/اکسس‌پوینت چی بگیرم که حداقل این امکانات رو داشته باشه:
* پشتیبانی از استاندارد ac
* قابلیت سرو کردن هارد USB با SFTP یا حتا FTP

صادق بازبوقید

غلط کردم. خیلی گرونه! ((:
یه پروژکتور Full-HD پیشنهاد بدین که کم‌صدا و کم‌گرما باشه. از این جیبی‌ها باشه که چه بهتر!

نمایش رشته
صادق بازبوقید

بیست سال پیش، سه روز هوای تهران آلوده شد.
صداوسیمان تو بوق و کرنا کرد و علت آلودگی تهران رو انداخت تو زمین دولت خاتمی و دولت مجبور شد به خاطر آلودگی، تعطیل عمومی کنه.

صادق بازبوقید

پول اینترنت آزاد یه گیگابیت رو‌می‌دیم، با وعدهٔ اینترنت سانسورشدهٔ ۴۰ مگابیتی، اینترانت ۱۰ مگابیتی می‌گیریم با پینگ ۱۰۰۰!

صادق بازبوقید
صادق بازبوقید

واحد پولی رسمی جمهوری اسلامی، دلاره.
همهٔ قیمت‌ها، حتا قیمت اجناس صددرصد داخلی مثل هندونه هم به دلار محاسبه و در مرحلهٔ آخر، ابتدای هر روز توی مغازه به ریال تبدیل می‌شه.
فقط یه مفهوم ساختگیه برای این که حکومت، پولی که به در ازای کار به مردم می‌ده رو به مرور کم‌تر کنه تا خودش سهم بیش‌تری از سرمایه‌های کشور برداره.

صادق بازبوقید

جلسه ۷۷ام گروه کاربران پایتون تهران، روز پنجشنبه ۹ مرداد ماه از ساعت ۱۶-۱۸ به صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شود. در این جلسه آقای فاضلی درباره
Best Practices of Dockerizing Python Apps
ارائه خواهند داشت.

شرکت برای عموم آزاد و رایگان است.

صادق بازبوقید

#دارک‌تیبل (#Darktable) یک نرم‌افزار آزاد برای مدیریت و ویرایش عکس‌های خام است. تنوع قابلیت‌هایی که این نرم‌افزار برای ویرایش موضعی به کاربر می‌دهد به مراتب فراتر از چیزی است که در نرم‌افزارهای دیگر نظیر لایت‌روم می‌توان یافت.

صادق بازبوقید

یکی از مواردی که در جلسهٔ امروز با @amirnazemy مطرح شد، مشکل کسب‌وکارهایی بود که حق رونوشت @openstreetmap رو رعایت نمی‌کنن.

صادق بازبوقید
نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون