با خودم داشتم دربارهٔ دلایل عدم موفقیت فکر می کردم که فهمیدم یکی‌اش «فلسفه بافیِ بیش از حد» هستش. اگر ما آدم‌ها سعی کنیم عمل‌گرا باشیم و موقع کار کردن بیش از حد نظریه‌پردازی نکنیم و با کله بریم تو کارش، خیلی از وقت‌ها طعم تلخ شکست رو نمی‌چشیم و یا اگر هم چشیدیم، بنیه‌اش می‌کنیم برای موفقیت‌های بعدی.

آلبوم جدید سوگند به قدری تکنیکی و لذت‌بخشه که نزدیک یه هفته است تقریبا کل روز دارم به آهنگاش گوش می‌دم و هنوز خسته نشدم!

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

با برنامه‌ای که مجتبا رحیمی تو گذاشته، می‌تونید یه پروندهٔ صوتی wave رو داخل یه عکس پنهان کنید، بدون این که حجم عکس تغیر خاصی کنه یا ظاهرش عوض شه.
f-droid.org/packages/ir.mrahim

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

اگه توییتر، یوتیوب، و اینستاگرام رو چک میکنید، چند تا فرانت اند آزاد واسشون هست که ترکر های فیسبوک، گوگل و ... رو ندارن و نیازی نیست برای استفاده حسابی داشته باشید(فید آر‌اس‌اس هم میدن):
برای توییتر: nitter
برای یوتیوب: invidious
برای اینستاگرام: bibliogram

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

الان فهمیدم چرا انقد ادوبی کانکت مشهوره تو ایران.
چون نسخه سرور ویندوز داره و با next next next نصب میشه 😆

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

من که رفتم و وظیفه‌ای که فکر می‌کردم ، باید انجام دادم. ولی یادمون بمونه برای حمایت از طرح یه نماینده رسمی که داخل مجلس نشسته حتی به اندازه انگشتان دو دست هم از این مردم جمع نشده بودن تا سربازی اجباری به سربازی اختیاری تبدیل بشه.
#از_سربازی_بگو

خداییش اون Delete & Redraft که ماستودون داره بیشتر از کل شبکه‌های اجتماعی می‌ارزه 😂

به نظرتون اگر مُچ یه معلم ادبیاتو پای بساط بگیرن می‌تونه قانعشون کنه که شراب عرفانیه؟

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

حس می‌کنم سمپادی‌ها مثل یهودی‌های آلمان نازی که مجبور بودن بازوبند ستارهٔ داوود ببندن، مجبورن تو بیوشون بنویسن سمپادی ((:

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

با وجود رسانه و اینترنت و وب و ...
تو همین یک سال و یک هفته اینقدر کرامات و ... برای سردار سلیمانی و مصباح یزدی گفتند، حالا شما تصور کن تو ۱۴ قرن چه چیزایی که نمیشه ساخت.

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

به کمک کارهٔ آزاد اندرویدی #FreeDCam می‌توانید از امکانات محدود شده دوربین گوشی همراه‌تان از جمله ثبت و ذخیره عکس‌های خام بهره‌مند شوید.

FreeDCam (Substitute of the default Camera with enhanced shot, exposure, image options) - f-droid.org/packages/troop.com

#نرم‌افزار_آزاد

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

به عنوان یک مخاطب کمپین‌های آزادی نرم‌افزار که با ادبیات فنی حوزه آشناست، از دیدگاه پایین به بالا بررسی کردم تعاریفی رو که به نظرم بهش بی توجهی شده.

fediverse.blog/~/Heap/%D9%86%D

هیچوقت از راننده‌های تاکسی درباره عقاید و ایده‌های سیاسیشون سوال نکنید.

تعداد دفعاتی که با خودم گفتم «چرا و چگونه» باعث افزایش دمای مغزم شده!

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

کارما خیلی احمقانه است.
حتی اثر مثبتی هم توی ذهن آدم نمی‌ذاره!

طرف به امید اینکه بهش خوبی کنن به دیگران خوبی می‌کنه! درست مثل مذهبی‌هایی که به خیال حوری و رود شراب صدقه می‌دن ولی در عمل هیچ نیتِ اساسی پشتش ندارن.

Sina Carnelious :verified: بازبوقید

دوستان، احیاناً گروهی فارسی‌زبان برای پرسش و پاسخ‌های GIMP سراغ دارید؟

#گیمپ
#GIMP

بانک‌ها (کل سیستم مالی و پولی کشور)
مدارس و آموزش پرورش (کل سیستم آموزشی)
وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی (کل بدنهٔ دولت)
اکثر شرکت‌های خصوصی (بخش غیردولتی)

اصلا این قضیه خودش جدا از بحث آزادی نرم‌افزار، مشکل امنیتی داره! بعد کل تدبیر رژیم درباره‌اش چیزی نبوده جز همین که سیستم‌عامل‌های بومی توسعه بده..

خب برای منِ کاربر چرا باید سازمان اطلاعات سپاه جای بهتری نسبت به CIA باشه؟

نمایش رشته

فقط یه نوب‌سگ روی سیستم‌های اداری یا سازمانی از ویندوز استفاده می‌کنه! 😆

واقعا چرا ادارات، سازمان‌ها و نهادهای حساس که اهمیت بالایی دارن همیشه از سیستم‌های ویندوزی استفاده می‌کنن؟ به نظرتون آیا از وجود جایگزین‌هایی مثل گنو/لینوکس اطلاع دارن؟

نمایش قدیمی‌تر
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون