ذهنم درگیر فاصله‌ی بین صفرِ‌مثبت و صفرِ‌منفی شد! 🤔🤔🤔
عدده؟ فضاست؟ تکینگی‌ه؟ سیاه‌چاله است؟ هیچه؟! هیچِ هیچه؟! از هیچ منفی بیشتره، از هیچ مثبت کمتر؟! دیگه قرارمون با صفر و هیچ این نبود!

فکر کنم هر چی که هست، یک 0| داره اون‌جا با 0-/+ کانوالو و دی کانوالو می‌شه!🤨

0+ = 0| ⊛ 0-
0- = 0| ⁽¹⁻⁾⊛ 0+

شایدم فردا زوکُل بیاد موضوع رو و از دیدگاه ریاضی و‌/‌یا فلسفه برامون بشکافه، دربیایم از این هیچ و حیرت...

یک هفته پیش یکشنبه یک شماره ناشناس ساعت ۱۱:۲۴ شب بهم زنگ زده بوده که چند ساعت بعد دیدم تماس ناموفق رو. حالا از کجا؟! بر اساس پیش‌شماره، از کشور دوست و برادر گینه!!! 😮

الان هم دیدم حدود ۱.۵ ساعت پیش، یکشنبه ۳:۰۵ بامداد یک تماس ناموفق از یک شماره ناشناس دیگه داشته‌ام. این یکی از کجا؟! جمهوری کنگو!!! 🤐

خب چرا؟!!! چتونه؟!!! 😲

(گوشی هم بغل دستم بوده. معمولا سایلنته ولی لرزش داره. نمی‌دونم واقعا متوجه نشده‌ام تماس‌ها رو یا یه تک زدن در رفتن! قدیم هم مزاحم تلفنی بود ولی دیگه نه قاره‌ به قاره!)

بیا! تو این احوال سلطان قابوس هم رخت بربست!

دو ساعت بیشتره که هم‌زمان دو، سه، یا چهار شبکه رادیو و تلویزیونی داخل و خارج ایران رو دارم گوش می‌دم و صداهاشون رو به نسبت مهم بودن صحبت‌ها بالا و پایین می‌کنم.
گیج و بهت‌زده‌ام! نه از هم‌زمان و روی هم گوش دادن خبر و گزارش و صحبت‌ها! از این‌که تا چه حدّ، تا چه حدّ می‌شه درباره یک موضوع واحد، در یک زمان واحد این‌جور متفاوت صحبت کرد، جوری که انگار از دو واقعه کاملا مختلف حرف می‌زنن!

هرکی فقط حرف یک طرف یک اتفاق رو بشنوه به راحتی دچار توهم می‌شه (هرکی هم همه رو هم‌زمان گوش بده، مثل من دریا زده!)

گمونم اینا سال‌نو رو با عید فطر اشتباه گرفتن. مقارن غروب آفتاب شروع کردن فشفشه و ترقّه زدن! 😄 🎇 🎆

پشت سرهم بلایای طبیعی و غیرطبیعی خون به دلمون می‌کنه یه طرف، این کسری ناجی هم که مرزهای زمان* و مکان** رو به گزارشی جابه‌جا کرد، روی اعصابه یه طرف!

* زمان۱:۳۱: فاضلاب گرفتگی خانه‌ها یکی از «تازه‌ترین» بلایایی که «سال‌هـاست» خوزستان به آن دچار شده!

** زمان۵:۰۰: خوزستان در جنوبِ «شرق» ایران زمانی یکی از ...!!!! 🙀

عمو! اون انگلیس بود که «یه جزیره‌ی کوچولو در غرب آفریقاست»!! از اون‌جا گزارش می‌کنی، این‌جوری می‌شه!
یکی یه باد بزنه به اون منقل!

bbc.com/persian/iran-50844963

در ضمن یکی از شادیام هم اینه که وسط هفته تو ساعت کاری داشته باشم برم سفر غیر کاری. همچین بین آدمایی که دارن با عجله می‌رن سر کار، چمدونم رو خرامان و خوش‌خوشک می‌رونم که قشنگ معلوم باشه دارم می‌رم به یه تعطیلات طولانی، یه جای آفتابی، خیلی هم قراره خوش بگذره😎😈!

(شما هم به جای این‌که منو این‌جوری نگاه کنی، اول یه نظر تو آینه بنداز! بله با خود شمام دوست عزیز!😊)

۵:۲۰ با اولین اتوبوس صبح از موسسه برگشتم خونه. سر ایستگاه و تو اتوبوس با گردنی افراشته (و زیر چشمانی گود) به اندک نفراتِ نیمه بیدارِ از سرما در خود خمیده ( با زیر چشمان پف دار)، نگاه می‌کردم که اتوبوس و قطار بعدی‌شون تاخیر داره، شال گردنشون جا مونده، رئیس آخر سال کلی کار ریخته سرشون، پروژه‌شون آماده تحویل به استاد نیست، ارباب رجوع، سرما، مشتری، امتحان، بوق، چاله آب...
و در دل پیروزمندانه هاه هاه هاه می‌خندیدم! حتی قاه قاه قاه!

[پتو را رويش کشیده وسمت خنک بالش را زیر گردن مرتب می‌کند]

یه لباس رسمی مردونه دیدم، آنچنان برازنده که دامنم از دست بشد...

موسیقی متن: شیدا شدم شیدا شدم ... 💘

یه وسیله گذاشتم تویebay بیان ببرن، یه نفر که پیغام داده می‌خوادش اسم حساب ای‌بی‌ش هست Busher Aboudan روم نشد بگم بوشِر آبودان‌ خودتی کوکا؟!
🌞 😎 🌴 🌊 🇧🇷

فقط امیدوارم لاف نزده باشه، بیاد وسیله رو ببره نمونه رو دستم!😄

سخن حکیمانه‌ی نیم‌شب:
اگه احتمال می‌دید میخ‌هایی که امروز می‌کوبید رو باید ۴-۵ سال دیگه دربیارید، این‌قدر محکم و تا ته نکوبید!

[ گوشی را کنار گذاشته و با چاقو، پیچ‌گوشتی دو سو، انبردست و میخ‌کش به سراغ میخ هفتم می‌رود...]

چرا فکر کردم این «پاک‌کردن و بازنویسی»، مثل «ویرایش» توی برنامه‌های دیگه کار می‌کنه؟!🤔
اومدم نوشته رو تصحیح کنم، طبیعتا با توجه به مفهوم روشن عبارات «پاک‌کردن» و «بازنویسی»، پرید!:)

قاعدتا آقا/خانم زرنگ عکس‌ها رو از خونه‌ای که نیست نگرفته که! عکس‌ها رو تو گوگل جستجو کردم. نتیجه در بیشتر موارد کلی عکس نشیمن و آشپزخونه و... در رنگ‌های مشابه بود.

اما یکی از عکس‌ها دو بخش بزرگ با دو رنگ متضاد داشت که پیدا شد! بله! این عکس متعلق بود به آگهی اجاره‌ی خونه یک خانمی در کجا؟! «آمستردام»!😄😄

پند روز: اگر قصد قلب واقعیت دارید، از عکس‌هایی با رنگ‌های متضاد و تند و طرح‌های واضح و درشت استفاده نکنید!😉

یعنی انقدر داستانش تابلوئه، فکر کنم دوربین مخفیه!😄

یارو حساب کرده متقاضیا کلی درخواست می‌دن و ممکنه بین تقاضاها گیج شده باشن. بذار یه نونی هم ما بچسبونیم!

تو آگهی یه دختر شنگولی که مثلا دوست داره بعضی وقتام با هم‌خونه‌اش تو آشپزخونه یه قهوه‌ای بخوره، می‌خواد یه اتاق از آپارتمان دوخوابه‌اش رو اجاره بده. عکسی هم از خونه نذاشته.

تو جواب شماره آگهی درج نشده. جای خونه۵۰۰ متری عوض شده! از همه مهم‌تر الان صابخونه یه آقاست که تازگی یهو برای کار جدیدش رفته قبرس! کلیدها رو هم اشتباهی برده و متاسفانه به خاطر شرایط قراردادش فعلا نمی‌تونه بیاد آلمان! هی هم می‌‌گه می‌تونی کل آپارتمان رو هم اجاره کنیا! تو پیام دومش چندتا عکس هم از خونه فرستاده.

توی یک سایت خونه‌یابی برای یک آگهی که توی چندین سایت دیگه هم هست، درخواست دادم.
دیروز صاحب‌خونه جواب داد. یارو مشخصا کلاه‌بردار و قلّابیه ودر حال گول زدنمه! 🤣

می‌خوام ادای آدمای ساده‌دل رو دربیارم بیشتر اطلاعات بده، به سایت گزارشش بدم! 🤭🤫

آخر ماه اسباب‌کشی دارم. برا همین سعی می‌کنم چیزای مصرفی تو خونه رو استفاده کنم که سبک‌تر باشم. مثلا تو کابینت چقدر حبوبات هست، یک آش بره تو برنامه. کلی سبزیجات توی فریزره، بریزم تو غذاها تمام بشن. تو حموم یک صابون هست، یک شامپو هم داریم، اشتباهی نخرم...تا یهو رسیدم به یک سری چسب زخم، باند، چسب پانسمان، بتادین و...فکری مثل برق از سرم گذشت!😱 لبم رو گاز گرفتم که استغفرالله، نفوس بد نزن، توبه! توبه!

امروز همچین با دوچرخه فرود اومدم رو آسفالت و زانوم قلوه‌کن شد که امیدوارم وسایل پانسمان کم نیاد!🚴‍♀️🤸🗯️

۴/ (مثلا قبلیا ۱،۲،۳ بودن!)

اول یه مثال.تو بخش ماn-۱ استاد که از اکثریتن یه طرف بودن، یکی از اقلیت که البته شخصیت ناسازگاری هم داره یه طرف.انقد دعوا کردن تا آخر طرف رو انداختن بیرون رفت یه بخش دیگه! ظاهرا سر مسائل اداری ولی مرزبندیشون تابلو بود. هنوز این‌ور دفتر و دانشجو داره،اما دیگه تو تصمیمات اجرایی از دستش راحت شدن!
یا استادم و این دفترشون رو به روی همه و این همه سال چشم تو چشم بودن.عین پسربچه لجوها از کنار هم که رد می‌شن وانمود می‌کنن اون یکی رو نمی‌بینن. نفر سومی باشه به اون سلام می‌کننا!

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستدون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط استفادهٔ پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستدون

دربارهٔ پرسادون