یه خیابون تو بخش قدیمی شهر هست که تو بعضی از این سایتای زیباترین خیابان‌های جهان هم ازش نام می‌برن! یه خیابون باریک و سنگ‌فرش که بیشتر سال ویژگی خاصی نداره. منتهی دو طرف خیابون درخت گیلاسه که بهار شکوفه می‌دن و یه سقف از شکوفه‌های صورتی سرتاسر خیابون رو می‌پوشونه! شکوفه‌ها دو سه هفته‌ای هستن اما اوجش یک هفته ده روزه. هر سال هم چند هزار نفر از جاهای مختلف میان این خیابون رو ببینن.

(عکس روز روچند سال پیش زمانی که شکوفه‌ها دیگه داشتن می‌ریختن گرفتم.عکس شب رو متاسفانه نمی‌دونم عکاسش کیه.)

ادامه👇

پیگیری

ادامه‌ی👆
حالا امسال این شکوفه‌دهی که اوجش همین موقع‌هاست، هم‌زمان شده با محدودیت‌های عبور و مرور.اما از قرار ملت کروناپرور تسلیم صحنه‌سازی‌ها نشدن و این فریضه رو به جا آوردن. مثلا با حفظ فاصله و یک یا دونفری ولی خیلی هم رعایت نکردن. توی خبرهای شهر بود که هفته پیش پلیس یک عده رو هم جریمه کرده. اما باز گویا مردم از پای ننشستن تا این‌که دو روز پیش شهرداری کلا خیابونای اون قسمت رو بست! خلاص!😀 در این حد رعایت می‌کنن!


(فریب:خواستم غر کرونایی بزنم پیچیدمش لای شکوفه‌ها 😉 )

@zeinab
آخ یادش به خیر. زیباترین خیابون جهانش اصلاً برام مهم نیست ولی واقعاً خیابونش قشنگ بود! در کل همچنان به نظر من بُن بهترین شهر برای زندگی تو آلمانه. شهر کوچیک، خیلی زیبا، با راین عزیز، و با امکانات و زیرساخت‌های یک شهر بزرگ و یک پایتخت.

@masoud
جای دیگه نبودم ولی بُن خوبه.😊
در مورد این خیابون هم، توی این چندهفته که یهو گل‌به‌سرعروس می‌شه، خیلی قشنگه ولی واقعا خارق‌العاده هم نیست که جزو ترترین‌ها باشه!! اغراق‌های توریست جمع‌‌کنیه😉

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون