موسسه اخترفیزیک دانشگاه شیلی جمعه‌ها (ساعت ۱۱:۳۰ شب به وقت ایران) یک برنامه داره به اسم
Golden Webinars in Astrophysics
که از اخترشناس‌ها و کیهان‌شناس‌های بزرگ و به‌نام که بین‌شون برندگان جایزه نوبل هم هستند، دعوت می‌کنه که در موضوعات جالب این رشته صحبت کنند. سخنرانی‌ها عمومی/تخصصی‌اند. یعنی چندان وارد جزئیات تخصصی نمی‌شن ولی شاید برای یک دانش‌آموز کمی تخصصی باشند.

برنامه‌های پیش‌رو رو می‌تونید این‌جا ببینید
astro.uc.cl/en/item-3-menu-izq

پیگیری

سخنران امشب پروفسور اَوی لوب از دانشگاه هاروارده که در مورد حیات فرازمینی و این‌که آیا ما تافته‌ای جدا بافته‌ایم، صحبت می‌کنه.
"Extraterrestrial Life: Are We the Sharpest Cookies in the Jar?"

این سخنران امشبیه یه کسی از آب در اومد که حرفاش شبیه داستان‌های علمی-تخیلیه و مدام توی نشریات مطلب می‌نویسه و می‌گه که فلان جسم آسمانی که از کنار زمین رد شده، احتمالا ساخته‌ موجودات فرازمینی بوده، و دانشمندای جریان اصلی حرف‌هاش رو درک نمی‌کنن! الان منتظرم ببینم پنلیست‌ها چه جور به چالشش می‌کشن! فعلا که داره در جواب سوال‌ها صحبت‌های کلی می‌کنه. شایدم حق با اون باشه!🤔 🙂

ازش خبر دیده بودم ولی اسمش رو بلد نبودم. فکر کنم بهترین سخنرانی برای معرفی این برنامه نبود! :))

برای شرکت در گفتگو وارد حساب خود شوید
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون