نمایش

آمار کرونای استان از ۷۰ نفر گذشته!
اولینای استان یک زوج بودن از شهری که تا الانم بیشترین آمار ابتلا رو داره.

فلاش‌بک:۱۲-۱۰روز پیش ۵ روز کارناوال بود و ملت بیرون و تو دل هم! زوج قصه ما هم طبیعتا تو کارناوال شهرشون شرکت کردن دیگه! یه آقایی هم از شهر ما پامی‌شه می‌ره همون کارناوال و با خودش چی میاره؟! آره!

این(فعلا) تنها کرونا‌مثبت شهر تو یک مدرسه کار می‌کرده که عجالتا دو هفته تعطیلش کردن. حالا این مدرسه کجاست؟! ۷۵۰متری خونه‌ام!😟
اتوبوس مشترکی؟! فروش‌گاهی؟!🤔

@Nima_sh
جسارتا منشن کردم. اگر احیانا اطلاع دارید و همین‌طور فرصت راهنمایی کردن، خیلی ممنون می‌شم.

نمایش رشته

۳. اگر الکل ۶۴ درصد هم باشه قبوله یا زیر هفتاد موثر نیست؟😉

کل قسمت‌های آرایشی و بهداشتی رو گشتم، آخر یه دهان‌شویه پیدا کردم خریدم که ۶۴ درصد الکل داره :)) هنوز کسی سراغ این ردیف نیومده بود. 😀

نمایش رشته

۲. محلول‌های شستشو که در توضیحش نوشته شده برای شستشوی بدن پیش از جراحی قابل استفاده‌است، به درد این ویروس می‌خوره؟ استفاده مرتبش عوارض نداره؟
آنلاین هنوز موجود بود. البته تا چند ساعت پیش! :)

نمایش رشته

چند سوال از متخصصین امر:

۱. می‌گن ژل‌ها و اسپری‌هایی که روشون ننوشته برای ویروس هم مناسبن، به درد نمی‌خوره (البته اینا هم تمام شده بودن!). این حرف تا چه اندازه درسته؟ یا برای چه هدفی به درد نمی‌خورن؟!

نمایش رشته

@masoud @Dawn شما هم همین‌طوره؟!
امروز یکی از بچه‌ها دو سه تا dm رو سر زده بود، منم یک شعبه دیگه. می‌گن ضدعفونی‌کننده‌ها فروش رفته. البته گفتن میاد برامون ولی نمی‌دونیم و نمی‌تونیم بگیم کی.
از یکی از بچه‌ها که داروسازه و توی داروخانه کار می‌کنه، سراغ گرفتیم گفت نداریم فعلا و برامون نیومده که بگیرم.

من فکر می‌کنم هم مردم جوگیر شدن، و هم احتمال می‌دم مثلا فروش آنلاین رو ممنوع کرده باشن (آخه یهو همه سایتا با هم موجودی‌شون ته کشید!؟) و احتمالا توی فروشگاه‌ها کم‌کم و به تدریج تامین کنن.

نمایش رشته

این‌جا آلمان.
اسپری ضدعفونی کننده دست و بدن، اسپری ضدعفونی‌کننده‌ سطوح، ژل دست و ... کلا هرچی روش نوشته ضدعفونی کننده یا بهداشتی، تو فروشگاه‌ها نیست! توی سایت‌های دارگ‌استورها و داروخانه‌های آنلاین هم این نوشتن در حال حاضر موجود نیست!

البته هنوز یه جاهایی الکل ۷۰ یا ۹۹ درصد دیدم آنلاین. پدهای تزریق هم هستن. هرچند کوچیکن ولی اگر به درد بخور باشن برای تمیز کردن موبایل مثلا. یا محلول‌های شوینده‌ای که نوشته ضدعفونی‌کننده‌اند ولی روشون ننوشته که برای ویروس هم مناسبن.

خیلی هم فوری و اضطراریه!

متن اصلی هم خیلی طولانیه، نمی‌تونم به فرض با این صفحه کلید توی سایت حرف به حرف تایپ کنم.

این با کی مشکل داره؟ سایتی چیزی هست ببرم متن رو اون‌جا مثلا فونتش رو عوض کنم این گیر نده؟!

الان از صفحه کلید فارسیِ اوبونتو هستم. برم ویندوز؟!

این سایت قبلن این مشکل رو نداشت. حداقل وقتی مشخصات فردی رو پرمی‌کردم اون اوایل. دیگه یادم نیست زمانی لازم بوده باشه فارسی تایپ کنم توی سایت؟

نمایش رشته

کمک!!
باز کارم افتاد به این سامانه‌ی معلوم‌الحال ! 😢
متن فارسی رو چه از توی یک فایل لیبره‌آفیس کپی پیست کنم، چه توی خود سایت تایپ کنم این خطا رو می‌گیرم:
«لطفا برای فیلدهای:آدرس محل سکونت *** ،متن ***، *** ،از صفحه کلید استاندارد فارسی یا انگلیسی استفاده نمایید.»

امتحانی آدرس که کوتاه‌تره رو با یک صفحه کلید بی‌ریخت که توی صفحه به عنوان صفحه کلید استاندارد فارسی گذاشتن، با موس تق تق تایپ کردم، باز پیام بالا رو می‌ده. انتظار داشتم ابن بار دیگه به فیلد آدرس محل سکونت گیر نده.
چه کارش کنم؟!

از بین روز هم قراره این دختره زابینه برسه، بِروفه، بشوره، بِبره!

⛈️ 🌧️🌪️🌩️ 🌀🌬️

ذهنم درگیر فاصله‌ی بین صفرِ‌مثبت و صفرِ‌منفی شد! 🤔🤔🤔
عدده؟ فضاست؟ تکینگی‌ه؟ سیاه‌چاله است؟ هیچه؟! هیچِ هیچه؟! از هیچ منفی بیشتره، از هیچ مثبت کمتر؟! دیگه قرارمون با صفر و هیچ این نبود!

فکر کنم هر چی که هست، یک 0| داره اون‌جا با 0-/+ کانوالو و دی کانوالو می‌شه!🤨

0+ = 0| ⊛ 0-
0- = 0| ⁽¹⁻⁾⊛ 0+

شایدم فردا زوکُل بیاد موضوع رو و از دیدگاه ریاضی و‌/‌یا فلسفه برامون بشکافه، دربیایم از این هیچ و حیرت...

نمایش رشته

یک هفته پیش یکشنبه یک شماره ناشناس ساعت ۱۱:۲۴ شب بهم زنگ زده بوده که چند ساعت بعد دیدم تماس ناموفق رو. حالا از کجا؟! بر اساس پیش‌شماره، از کشور دوست و برادر گینه!!! 😮

الان هم دیدم حدود ۱.۵ ساعت پیش، یکشنبه ۳:۰۵ بامداد یک تماس ناموفق از یک شماره ناشناس دیگه داشته‌ام. این یکی از کجا؟! جمهوری کنگو!!! 🤐

خب چرا؟!!! چتونه؟!!! 😲

(گوشی هم بغل دستم بوده. معمولا سایلنته ولی لرزش داره. نمی‌دونم واقعا متوجه نشده‌ام تماس‌ها رو یا یه تک زدن در رفتن! قدیم هم مزاحم تلفنی بود ولی دیگه نه قاره‌ به قاره!)

بیا! تو این احوال سلطان قابوس هم رخت بربست!

دو ساعت بیشتره که هم‌زمان دو، سه، یا چهار شبکه رادیو و تلویزیونی داخل و خارج ایران رو دارم گوش می‌دم و صداهاشون رو به نسبت مهم بودن صحبت‌ها بالا و پایین می‌کنم.
گیج و بهت‌زده‌ام! نه از هم‌زمان و روی هم گوش دادن خبر و گزارش و صحبت‌ها! از این‌که تا چه حدّ، تا چه حدّ می‌شه درباره یک موضوع واحد، در یک زمان واحد این‌جور متفاوت صحبت کرد، جوری که انگار از دو واقعه کاملا مختلف حرف می‌زنن!

هرکی فقط حرف یک طرف یک اتفاق رو بشنوه به راحتی دچار توهم می‌شه (هرکی هم همه رو هم‌زمان گوش بده، مثل من دریا زده!)

گمونم اینا سال‌نو رو با عید فطر اشتباه گرفتن. مقارن غروب آفتاب شروع کردن فشفشه و ترقّه زدن! 😄 🎇 🎆

پشت سرهم بلایای طبیعی و غیرطبیعی خون به دلمون می‌کنه یه طرف، این کسری ناجی هم که مرزهای زمان* و مکان** رو به گزارشی جابه‌جا کرد، روی اعصابه یه طرف!

* زمان۱:۳۱: فاضلاب گرفتگی خانه‌ها یکی از «تازه‌ترین» بلایایی که «سال‌هـاست» خوزستان به آن دچار شده!

** زمان۵:۰۰: خوزستان در جنوبِ «شرق» ایران زمانی یکی از ...!!!! 🙀

عمو! اون انگلیس بود که «یه جزیره‌ی کوچولو در غرب آفریقاست»!! از اون‌جا گزارش می‌کنی، این‌جوری می‌شه!
یکی یه باد بزنه به اون منقل!

bbc.com/persian/iran-50844963

در ضمن یکی از شادیام هم اینه که وسط هفته تو ساعت کاری داشته باشم برم سفر غیر کاری. همچین بین آدمایی که دارن با عجله می‌رن سر کار، چمدونم رو خرامان و خوش‌خوشک می‌رونم که قشنگ معلوم باشه دارم می‌رم به یه تعطیلات طولانی، یه جای آفتابی، خیلی هم قراره خوش بگذره😎😈!

(شما هم به جای این‌که منو این‌جوری نگاه کنی، اول یه نظر تو آینه بنداز! بله با خود شمام دوست عزیز!😊)

نمایش رشته

۵:۲۰ با اولین اتوبوس صبح از موسسه برگشتم خونه. سر ایستگاه و تو اتوبوس با گردنی افراشته (و زیر چشمانی گود) به اندک نفراتِ نیمه بیدارِ از سرما در خود خمیده ( با زیر چشمان پف دار)، نگاه می‌کردم که اتوبوس و قطار بعدی‌شون تاخیر داره، شال گردنشون جا مونده، رئیس آخر سال کلی کار ریخته سرشون، پروژه‌شون آماده تحویل به استاد نیست، ارباب رجوع، سرما، مشتری، امتحان، بوق، چاله آب...
و در دل پیروزمندانه هاه هاه هاه می‌خندیدم! حتی قاه قاه قاه!

[پتو را رويش کشیده وسمت خنک بالش را زیر گردن مرتب می‌کند]

نمایش
پرسادون

با دوستان خود گفتگو کنید و دوستان تازه پیدا کنید. عکس، ویدیو، و نوشته‌های خود را به اشتراک بگذارید. پرسادون یکی از سرورهای شبکهٔ اجتماعی بزرگ ماستودون است و می‌خواهد محیطی ایمن و پایدار برای کاربران فارسی‌زبان باشد. تا وقتی که به سیاست‌های کاربری و شرایط خدمات پرسادون احترام می‌گذارید، از بودن کنار شما در پرسادون خوشحال خواهیم شد.

راهنمای کاربری ماستودون در ویکی‌کتاب

دربارهٔ پرسادون